Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wielko2

Nie widac mojego servera w Wan

Polecane posty

Witam tak jak w temacie moj server jest niewidoczny z niewadomych mi powodow. Firewalla wylaczylem na routerze wiec jest zaznaczone ze wan moze sie ze mna laczyc , serwer ma postawiony na starym komputerze, w sieci lan moge sie laczyc z moim serverem oraz po wpisaniu adresu wyskakuje moja strona

Specyfikacja mojego servera :

Ubuntu server 12.04

Apache , bazy danych , wszystko skonfigurowane

-Domene dns podloaczylem pod moj adres ip (nazwa domeny www.sitemake.org)

- I teraz najdziwniejsze dla mnie mieszkam w norwegi i moje ip zaczyna sie na 10.0.x.xxx czy jest to mozliwe czy jest to poprostu ip wewnetrzne ,lecz innego ip nie moge znales , ktore jest przydzielone do tego komputera.

Edytowano przez wielko2 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podajesz wewnętrzne IP.

Twoje ip, pod którym jesteś widoczne dla swiata możesz zobaczyć tutaj: http://www.mojeip.com.pl/

Najprawdopodobniej jesteś za NATem i jeśli będziesz chciał publiczne, stałe IP na swój użytek, będziesz musiał wystąpić o to u operatora.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie ogolnie skonfigurowalem nat w swoim routerze , przelecialem polowe google , zdobylem swoj zewnetrzny adress ip dla serwera oraz skonfigurowalem dns pod te ip . I tu sie zaczyna problem gdy wpisuje adres swojej witryny wyskakuje mi strona do zalogowania na moj router , lecz jezeli wpisze ip wewnetrzne w Przegladarke wyskakuje moja strona nie wiem co robic . (w google szukalem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej i bez kombinowania, wystaw swój serwer na świat. Ustaw DMZ na adres IP swojego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ty ale to norma ze w swojej sieci musisz wpisywac wew ip.

 

Musisz uzyc proxy zeby normalnie domeny uzywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×