Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NetMat

Firmowe dane w chmurze !

Polecane posty

Witam,

 

Szukam jakiegoś serwisu gdzie będę mógł wrzucić wszystkie firmowe pliki (waga około 2-5GB), muszę mieć pewność że pliki są bezpieczne, dostępne tylko przez właściciela, prędkość pobierania w granicy od 2 MB/s, dostęp przez sprzęt mobilny iphone/ipad co do ceny jest mi to obojętne, zależy mi na jakości !

 

Pozdrawiam

NetMat



Edit :

Aktualnie zainteresowała mnie oferta box.com, ktoś kiedyś korzystał i wie jak wygląda sprawa z transferem itp. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dużo tego dysku?

Jaki budżet?

 

Może kimsufi z oprogramowaniem: OwnCloud 4.5

 

Jest wersja preinstalowana. Sam zastanawiam się nad tym rozwiązaniem ;)

 

Oczywiście masz do tego klientów Ishit/Andrzej/Linux/Windows ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ogólnie ważne informacje zajmują 2 GB a wszystkie informacje z 5 GB budżet jest na prawdę obojętny od darmowego po nawet 80zł co miesiąc. Co do własnych serwerów to mam kilka w ovh i nawet znalazły by sie wolny dla OwnCloud jednakże nie jestem pewien co do zabezpieczeń tego serwera, oczywiście zabezpieczył bym go jakimś programowym firewallem etc. Jednakże w firmach typu box.com Dropbox.com pracuje sztab ludzi nad zabezpieczeniami i jednak wydaje mi sie ze spałbym spokojniej wiedząc że moje dane sa w "99%" bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

https://drive.google.com w pakiecie masz 5GB za 4euro o ile pamietam jest wiele gotowych rozwiazań lub vps i owncloud podobne pieniadze ich wartosc zalezna jest od ceny samego vps-a podejrzewam że sie zmiescisz w tych 4 euro miesięcznie podobnie jak proponowane google. Zobacz jeszcze co obecnie proponuje microsoft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie masz gwarancji bezpieczeństwa na chmurce tj.: Google Drive, Dropboks, czy Box.

Musisz zdać sobie z tego sprawę, że każda firma może manipulować klientami i specjalnie wykradać cenne informacje na własną korzyść.

Nie zdajesz sobie z tego sprawy, że mają dostęp do plików. Szyfrowanie? Inna bajka, rzadko która firma oferuje szyfrowanie, które wymaga mocną maszynę. Skoro dla Ciebie budżet jest obojętny, to zainwestuj w maszynę w OVH + admina. Proste? Proste ;)


Pozdrawiam,
Oreo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie może być bezpieczny?

 

TrueCrypt, Podzielić dane na 3x 2 GB, w każdym zaszyfrowany system plików. Hasło 20 znakowe i voila, niech się bawią :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze bezpieczniej jeżeli chodzi o niepowołany dostęp do danych, podzielić je zaszyfrowane i każdy blok na inny serwer. Oczywiście jest to mniej bezpieczne jeżeli chodzi o możliwość utraty danych. Coś za coś jednakże wątpię aby komuś chciało się bawić w zgadywanie haseł tylko po to aby mieć dostęp do treści nie wiadomo jakiego pliku bo przecież nikt nie weźmie szklanej kuli aby sprawdzić czy to coś wartościowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×