Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MxK

Subiektywnie - kilka słów o WHT

Polecane posty

Jeśli podobny temat był gdzieś poruszany - sorry, nie widziałem.

 

 

Moja subiektywna opinia o tej części WHT, która mnie interesuje

 

Uważam, że dopóki nie zajdą w organizacji tego forum pewne pewne zmiany, dopóty takie sekcje jak "Opinie o firmach" nie rozhulają się na dobre. Dlaczego?

 

1. Firmy hostingowe muszą zaufać w to, że jest to projekt poważny, długofalowy. Przez to rozumiem, że ma strategię na dalszy rozwój, z którą to strategią firmy zostaną zapoznane. Nie mówię tu o możliwości sugerowania przez firmy rozwiązań (to jest ok), ale o inicjatywę administracji. Ja nie widzę żadnego długofalowego planu działania dla tego modułu.

 

2. Po wpisaniu w Google "firma.pl opinie" internauta ląduje w jakimś starym temacie z odnośnikami do opinii, dyskusji, profilu firmy... Brak przekierowania starego linku do nowej listy opinii. Poza tym forum "Opinie o firmach" hula sobie w najlepsze. Mamy przez to bardzo niepożądane zjawisko dezorientacji nowicjuszy lub jednorazowych odwiedzających. Opinie to opinie - jedne wystarczą. I moim zdaniem zdecydowanie lepsze są te "gwiazdkowe", bo w wątkach z opiniami zawsze rozwijają się offtopy.

 

3. Słaba promocja. WHT zasypane jest reklamami, partnerami, a gdzie reklamujecie ranking firm?

 

4. Obawa o przyszłość. Z całym szacunkiem do każdej prywatnej inicjatywy, jako krwawy kapitalista popieram. Ale kiedy co drugi moderator sympatyzuje z firmą X, Y czy Z, właściciel forum prowadzi własny biznes hostingowy - no wybaczcie, ja czuję się po prostu niepewnie, nie chcę ściśle wiązać się z WHT. I wiem, rozumiem, czytałem zapewnienia - ale dla mnie to mowa-trawa, bo wy zapewniacie, a poziom dyskusji na forum idzie swoim torem.

Wy uwzięliście się, że na moderatorów mianujecie ludzi, którzy mają pojęcie o hostingu, najaktywniejszych użytkowników. A kto powiedział, że moderator ma być specem? Proponuję przeczytać: http://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_(internet)

To forum biedne nie jest, moja sugestia: moderatorzy z zewnątrz, bezstronni, niezaangażowani w środowisko WHT. A użytkownicy, firmy - równi.

Aktualny porządek panuje na WHT od bardzo dawna, może dla niektórych niewyobrażalne byłoby wprowadzenie powyższych zmian, ale uwierzcie - to ma sens.

 

Miłego wieczoru ;)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja wiem że późna godzina możesz być zmęczony, ale z jednym punktem to spudłowałeś ;)

 

 

whtn.png

 

Co do samych zmian to osobiście nie widzę problemu. Wchodze tutaj głównie przejrzeć oferty firm, pośmiać się z niektórych osób i być mniej więcej na czasie z jakimiś nowymi technologiami ;)

 

No i czasem trafię jakąś fajną promocję hehe ;)

 

 

Edit: Był ostatnio młody moderator z zerową liczbą postów. Ale nie wiem czy zdąrzył się bawić w moderatora przez 24h. Nagle słuch zaginął ;)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

WHT moim zdaniem powinno pogadać z @Piotrem GRD i rozwinąć trochę jego projekt: http://grd.net.pl/ i połączyć to z WHT (oczywiście Piotr niech to trzyma żeby było niezależnie) i niech klienci bądź firmy zgłaszają swoje serwery (aktualizować na bierząco) i podpiąć to finalnie pod moduł opinni + tematy opinni.

 

Najlepiej jeszcze bezpośrednio linki do monitów ;)

 

 

Edit: to jeśli chodzi o host-is-down

 

Co do opinni o firmach to jest grubsza sprawa hehe

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Co to za nowa moda, że 3dniowe konta przychodzą i chcą ustawiać całą społeczność pod siebie? ;)

 

Gdybyś był tutaj dłużej to być może byś wiedział, że mieliśmy w ostatnim czasie przynajmniej dwa rzuty nowych, młodych moderatorów - oba skończyły się niemal katastrofalnie :/ co chyba stwierdzi nawet największy opozycjonista na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za nowa moda, że 3dniowe konta przychodzą i chcą ustawiać całą społeczność pod siebie? ;)

 

Gdybyś był tutaj dłużej to być może byś wiedział, że mieliśmy w ostatnim czasie przynajmniej dwa rzuty nowych, młodych moderatorów - oba skończyły się niemal katastrofalnie :/ co chyba stwierdzi nawet największy opozycjonista na tym forum.

 

Jakie to ma znaczenie czy to jest 3-dniowy czy WHT Pro, skoro wszystkich traktujecie tak samo (czytaj: per noga) w czym brylujesz bezsprzecznie. Tutaj mógłbym celnie trafiać podając konkretne osoby na tym forum, które jasno i czytelnie wykazały niedociągnięcia i stronniczość, a które skończyły na wygnaniu, ale nikt nie lubi być rozstrzelany, więc daruje Ci ten wyrok. Poznaj coś, co nazywa się "dobrym stylem" czego w żaden sposób nie da się powiedzieć o tutejszych moderatorach ( wyjątki jedynie potwierdzają tezę).

 

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowano przez tiaa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Ale sobie trudu zadałeś z tym nowym kontem ;)

 

Zawsze tak jest, że ci co najwięcej rozrabiają też najwięcej krzyczą. Który to już raz... 9 lat będzie i ciągle to samo, taka natura ludzka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sobie trudu zadałeś z tym nowym kontem ;)

 

Zawsze tak jest, że ci co najwięcej rozrabiają też najwięcej krzyczą. Który to już raz... 9 lat będzie i ciągle to samo, taka natura ludzka ;)

 

O mnie mowa? :rolleyes: Bo, poza firmowym, to konto jest jedynym jakie tu mam.

 

@nrm, jak dla mnie to forum może nawet zgnić. Zwróciłem uwagę na to, co bym zmienił, gdybym prowadził takie forum. Bo póty jest tu taki dziwny ferment, ja swojej marki nie będę utożsamiał z WHT (choćby przez zamieszczenie na mojej stronie odnośnika do opinii). Ale jeszcze raz zaznaczam: naprawdę nie muszę. Ten wątek to przyjazny gest w stronę WHT, a nie atak.

To co się tu teraz dzieje to "Niezależne Targi Motoryzacyjne", Organizator: BMW.

 

@Kamikadze, mam na myśli reklamę "na zewnątrz", nie na forum.

 

 

Edytowano przez MxK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

W kwestiach opinii mamy jakieś styczne, więc nawet do tego się nie odnosiłem. Mi chodziło tylko o ten fragment z moderacją, jedyny z którym zupełnie się nie zgadzam.



To co się tu teraz dzieje to "Niezależne Targi Motoryzacyjne", Organizator: BMW.

 

Nie możesz Bartkowi zabronić posiadania firmy hostingowej ;) A wszelkie inne działania prowadzące do zrobienia forum pod "niezależnym" kierownictwem (jak choćby modne stowarzyszenia) tak na prawdę robią jeszcze więcej podejrzeń o kierowanie z tylnego siedzenia ;) A teraz sprawa jest jasna i klarowna, a właściciele i okolice staja na głowie aby, niemal z automatu, nikt im nie wytknął stronniczości.

 

Wierz mi, to lepsze rozwiązanie niż udawanie, że coś jest w 100% niezależne, a de facto sprowadza się do podobnego stanu jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HostGame.pl

Przestańcie się już wzajemnie bombardować. Forum jest w takim stanie jak jest i się to raczej nie zmieni, bo jak widać - Bartek ma za mło czasu, by przesiadywać nad tym. Istnieje już kilkaset tematów na ten temat, nie możecie się wypowiadać w jednym, tylko zakładać nowy temat od każdego użytkownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Z takim podejściem jak kolega wyżej to tylko na budowę dróg....w PL oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm, wątek o posiadaniu firmy przez właściciela jest odrębny od moderowania forum przez właścicieli innych firm. To się nawet w jakiś nieco wypaczony uzupełnia, no bo właściciel ma swoją firmę, pozwala moderować innym. Na niezależnym forum, przypominam.

 

Wiecie o co chodzi? Żeby kilkadziesiąt firm umieściło na swojej stronie button "Oceń nas na WHT". A, przynajmniej w moim przypadku, potrzeba o g r o m n e g o zaufania do zewnętrznej instytucji (tutaj WHT), abym odesłał do niej swoich klientów, nawet w celu oceny.

A sorry, ale nie mam takiego zaufania, bo:

* na forum jest masa, ogrom, wszechpanowanie reklam,

* forum moderują właściciele mojej konkurencji,

* ranking jest słabo promowany na zewnątrz,

* wciąż panuje nieład organizacyjny w kwestii rankingu, co budzi moje wątpliwości odnośnie tego, jak poważnie owy ranking traktujecie.

 

Dodam jeszcze, drodzy koledzy branżowcy ; ) , że ja naprawdę nie rozpocząłem sobie wątku, bo mi się nudziło, sporów zachciało. Zwróciłem uwagę na realne problemy, które moim zdaniem trapią to forum. A może być lepiej, niewiele trzeba. I na dobre wyjdzie to wszystkim: firmom hostingowym, administracji, nawet obecnym moderatorom, zwykłym użytkownikom, ale zwłaszcza samemu WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×