Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Pole "budżet" w ofertach pracy/zlecenia

Polecane posty

Pomysł dobry, bo naprawdę jest to denerwujące. A może by tak po prostu zrobić przycisk z polem wyboru budżetu. Np 0-30, 31-50, 51-80,81-150,....,1000+ wtedy będą coś musieli wybrać, a my będziemy się mogli do tego odnieść. Mnie najbardziej denerwuje jak firma pisze "wysłaliśmy ofertę na pw" a może kogoś jeszcze taka oferta zainteresuje, naprzykład mnie? Chyba, że niektórzy sprzedają swoje usługi co któremuś klientowi poniżej kosztów, ot tak żeby tylko złapać parę dych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IStreamPL

Wasze rozwiązanie o dupę rozbić tylko.
Daję zlecenie projektu i oczekuje wyceny pracy.

 

Czyli tworzę temat xyy

firma xzz piszę:

Witam, jesteśmy w stanie wykonać projekt. Przewidywany koszt 10k PLN.

firma zxx piszę:

Witam, jesteśmy w stanie wykonać projekt. Przewidywany koszt 8,5k PLN.

 

I autor zlecenia ma jak na tacy ile ma wyłożyć, którą firmę wybrać itp.

A nie jakieś pierdoły wpisywać budżet. Ostatnio nawet było o tym.

Wykonanie templatki pod php-fusion 60pln

Wpisanie komendy apt-get update 50pln.

 

Człowiek sam nie wiem ile będzie go to kosztowało. Każdy ceni się inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podanie budżetu powinno być opcjonalne, a nie wymagane.

 

Przecież jak na tacy widać, że wiele osób nie ma pojęcia o realnych kosztach takiego czy innego zlecenia.

 

 

NIE przekonuje mnie tłumaczenie "przecież wiesz ile możesz maksymalnie wydać". Nie, bo np. "coś po prostu potrzebuję obojętnie ile to kosztuje, ale kompletnie nie wiem ile to kosztuje, więc nie wpiszę nic, bo jak za mało, to mnie wyśmieją, jak za dużo to mam szansę trafić na naciągaczy".

 

NIE przekonuje mnie pojawiający się w dyskusjach na ten temat argument "straty czasu". Jeśli ktoś oferuje zlecenie w takiej a nie innej formie - ma świadomość, że na publicznym forum ofert może być mniej lub więcej, na rozpatrzenie których straci określoną ilość czasu. A po drugiej stronie - po stronie zleceniobiorców: chcecie zarobić, to stracicie czas na negocjowanie dziesięciu zleceń, żeby zdobyć jedno, a jak nie chcecie tracić czasu tylko wybrzydzacie, bo za mały budżet, bo to, bo tamto - to nie bierzcie w ogóle udziału w takich "przetargach" na zlecenia, nie bierzcie żadnych takich zleceń, nie czytajcie nawet pojawiających się tematów ze zleceniami, nie zarabiajcie w taki sposób.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze zostawiłem temat http://www.webhostingtalk.pl/topic/41763-wycenazleceniepeny-serwisskrypt/

Brak budżetu będzie skutkował tym, że wpadnie dzieciarnia, która będzie pisać "do negocjacji", "czekam na oferty", "na pewno się dogadamy" co oznaczać będzie "mam 50 dych i więcej nie dam", "mam kolegę co mi to zrobi za 50 zł", "baner na mojej hiper stronie lub za doładowanie komórki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HostGame.pl

Wszystko zadziała, tylko do tego potrzeba ogarniętych ludzi, którzy będą nad tym panować. Za budżet typu: Nieokreślony, nie wiem, dogadamy" - warn i ludzie się nauczą, a jeżeli będziemy lekceważyć - to nic nowego nie wprowadzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Spoko, zrobi mu za 500 zeta, potem i tak przyjdzie i będzie się kajał przed wami wszystkimi żeby ktoś mu to zrobił porządnie i nie policzył podwójnej stawki + opłaty za głupotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×