Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Facebookdiler

DDOS na strone

Polecane posty

Witam , mam pewne pytanie na , które bezpośrednio nie udało mi się niestety znaleźć odpowiedzi.

Wiem jak wygląda sytuacja w przypadku ataków DOS/DDOS na serwery dedykowane VPSy ( radz sobie sam lub płać i to nie mało )

 

Był czas , że tworzyłem dla zarobku pewne prywatne serwery i ztykałem się z tego typu atakami wielokrotnie.

 

Teraz przyszedł czas na własną grę online jednak zdecydowałem sie na tradycyjny hosting ( mysql + php + js(jquery,ajax) = gra ). Ze względu na atrakcyjniejszą cene , brak limitów w wielkości bazy itd.

 

Czy firma taka jak az.pl nadaje sie do prowadzenia gry online czy padnie przy pierwszym lepszym ataku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Cloudflare ma jednak problemy wydajnościowe, choć z atakami sobie radzi bardzo dobrze w wersji Business.

Dla stron z większą ilością statyki, ruchem polecane jest raczej doraźnie.

Usługa DNS za to jest szybka, stabilna no i pozwala na skorzystanie z usługi proxy w przypadku np. ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym właśnie schował nawet VPS'a za cloudflare, tak długo póki nie udostępniasz nikomu IP serwera możesz być w miarę spokojny, szkoda że jest kompatybilny tylko z HTTP(S) bo wiele innych usług bym przez niego przepuścił ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić w przypadku, gdy gra jest pod postacią appletu który musi połączyć się z serwerem (tcp socket)? W przypadku appletów połączenie takie może być zestawione tylko i wyłącznie z tym hostem, z którego applet został pobrany przez przeglądarke.

 

Czy chmura w tym wypadku cokolwiek pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Limitowanie połączeń, syn-proxy... trzeba pomyśleć i zestawić środowisko.

Możesz skorzystać z ofert firm które się tym specjalizują jak np. blacklotus.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×