Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
11pawlo

Chwilowa zmiana czasu na serwerze VPS

Polecane posty

Chciałbym odpalić program ze starszą datą ,a potem znowu ustawić na starą żeby zmienić czas pracy programu. Wiem ,że na vpsie nie moge zmienić tego czasu ,bo ogranicza mnie czas główny serwera ale może ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem. Dodam ,że na komputerze domowym z ubuntu ta metoda działa na danym programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Z tego co się wiem to jeżeli serwer jest na wirtualizacji OpenVZ to zmiana czasu jest prawie nie możliwa, wyłącznie przez operatora serwera matki.

Możesz zmienić strefę czasową tylko nie pamiętam za bardzo jak to się robiło :/

Aby zmienić strefę czasową należy wklepać polecenie, którą podam poniżej. Dla mojego VPS'a w USA ustawiło poprawnie czas.

 

Tutaj masz spis stref czasowych: https://www.archlinux.org/packages/core/any/tzdata/files/

 

Odradzam wklepywanie czasu normalnego bo mi jakieś cuda wychodziły :/

Tutaj masz polecenie

cp /usr/share/zoneinfo/right/Etc/GMT+7 /etc/localtime ,które należy wpisać w terminalu. Z linka możesz zmieniać czas do woli, pamiętaj, że jeżeli chcesz zmienić czas musisz go "usunąć" poleceniem rm /etc/localtime

 

Sorry za błędy piszę z żelazka.

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czyli nie ma takiej możliwość na VPS-ie ,bo zmiana strefy czasowej na ten program nie działa tylko musi być to czas systemowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak otwarcie przyznawać się do piractwa jakiegoś triala ;)

 

A odnośnie meritum - to w przypadku OpenVZ nie ma jakiejkolwiek możliwości emulacji zegara RTC. Bo i niby jak, skoro wszystkie procesy są tak naprawdę procesami systemu-hosta? Można nadać kontenerowi capability SYS_TIME po stronie owego hosta. Wtedy zmiana czasu się wykona poprawnie, ale... No właśnie, zostanie zaktualizowany zegar RTC hosta, więc nagle wszystkim innym kontenerom czas także będzie świrował. Nie sądzę więc, aby ktokolwiek godził się na takie machlojki w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chce tego wykorzystać do piractwa tylko do zmiany uptime w aplikacji na serwerze.

A może jest możliwość tak jak pod Windowsem przy pomocy cheat engine zmiany wartości zmiennych danego procesu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×