Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Konto usunięte

Gorzej niż za komuny

Polecane posty

Gość hdmagc

Tak sobie przeglądam dziś forum i zauważam, a że jestem wzrokowcem, ze dziś zabarwił mi się tzw. "pasek ostrzeżeń".

Przewróciłem cały profil i nic. Żadnego info, żadnego wyjaśnienia. Nic.

 

Toć nawet za komuny jak człowiek dostał pałą pod Polibudą to usłyszał "za jajco" albo "za Ojczyznę".

 

Może więc jakieś wyjaśnienie, wskazanie bo normalnie teraz wygląda jakby z jakiego losowania, przydziału albo co gorsze zły nastrój w związku z PMS-em.

 

Jakoś nie przypominam sobie abym swoja zawartością wypełniał znamiona spamu, a "nowy" moderator już parę potknięć miał i chyba chce nadrobić nadgorliwością. Jak wiadomo, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde ostrzeżenie ma wpisany powód. Ty masz dwa.

 

screenshot20130115at514.png

 

Nie ma się co eksytować jakoś nienaturalnie, ostatnio nawet jakiś moderator drugiemu dał warna ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Więc proszę o wskazanie tego mojego spamu, bądź przedstawienie wykładni słowa spam obowiązującej na tym forum.

Ukaranie za spam to inaczej nazwanie spamerem a to jest urągające.

zgodnie z

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam

żadne moje działanie nie wypełnia znamion cytowanej wykładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy wikipedia jest jakąś wyrocznią.. Za spam może być równie dobrze uznane zaśmiecanie czyjegoś tematu (w tym wypadku oferty o pracę admina) niechcianymi postami.

 

Chcesz coś wyjaśniać to pisz do moderatora, a nie dalej (o ironio!) spamuj ;).

 

Warny są uznaniowe i na pewno zależą od humoru moderatora i jego podejścia i nie widzę w tym problemu. Jak to w życiu - jak złapie Cię policjant na przechodzeniu na czerwonym świetle to też może wkleić stówkę, albo tylko pogrozić palcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Dla mnie twoje działanie Juvenito zakrawa na przedszkole.

Jak widać na przykładzie, twoja nadgorliwość przekracza nawet faszyzm.

Oczywiście za chwilkę pewnie otrzymam kolejne "bonusy" ale jak wielu ludzi, którzy przestali już tu zaglądać, coraz mniej mi na tym zależy.

Mam swoje lata, zasady i wychowanie i nie pozwolę aby jakiś "ojszczypłot" zwracał mi w ten sposób uwagę, gdy korzystam z własnoręcznie wywalczonej demokracji, gdzie "on" w tym czasie uczył się schodzić z dywanu na podłogę, a teraz wielka gębą pilnuje tego, za co ja walczyłem i przez co poznałem znaczenie słowa represje.

 

/edit

Prowadzę osobiście kilka for, w tym przynajmniej jedno uznane za profesjonalne, i nie wyobrażam sobie, abym przyznając ostrzeżenie, nawet upomnienie, nie poinformował użytkownika o tym, za co (wraz z cytatem, ,linkiem) otrzymuje. Do każdego takiego działania jest tworzony osobny temat, gdzie każdy może ocenić zarówno moje, mojej załogi jak i zainteresowanego zachowanie i udzielić odpowiedzi ze swoim poglądem na ta sprawę. Tego wymaga choćby kultura osobista i transparentność działań. Tutaj jednak nie tylko takie sprawy są załatwiane pod stołem i po cichu.

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za główny - i właściwie chyba jedyny warty uwagi - wątek tego tutejszego tematu uznałbym kwestię braku informacji "za co".

 

Jeśli dobrze rozumiem - hdmagc otrzymał ostrzeżenie(a) bez informacji z jakiego powodu te ostrzeżenie zostało przyznane. Logicznie rzecz ujmując takie ostrzeżenia nie będą miały żadnej mocy i nie zmienią zachowania ostrzeżonego, jeśli nie będzie on świadom gdzie, kiedy i w jaki sposób naruszył panujące zasady.

 

Jeśli zatem system forum nie wyświetla automatycznie przytoczonych powyżej przez Patryka powodów osobie ostrzeganej - rolą ostrzegającego winno być moim zdaniem poza nałożeniem ostrzeżenia również odpowiednie poinformowanie ostrzeganego co do powodów takiego działania. Tylko wówczas ostrzeżenie spełni swoją rolę.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Niestety nie wiem jak jest na WHT, bo nie wszystko działa tak jak należy ale na IPB powiadomienia zawsze przychodzą.

Musisz wypełnić ostatnie pole na stronie z ostrzeżeniami tj. "kontakt z użytkownikiem" i wpisać tam temat i treść PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Skoro robisz to musiał dostać PW, a jak nie dostał to trzeba zgłosić Bartkowi, że to nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Gdybym dostał to bym nie pisał co jest do sprawdzenia.

Przyznając tyle minusów wykazaliście słabość obecnego systemu oceniania.

jak ma się to do pojęcia "Pomocni" dla którego powstała idea oceniania. Nie pierwszy temat, gdzie jest masa plusów i minusów, a wypowiedzi nie maja nic wspólnego z założeniami systemu "Pomocni".

Poza tym felerem brakuje jeszcze opcji samobanowania, gdyż "szanowny" juvenito z takim samym zapałem jak w moim przypadku, poddał by się takiemu zabiegowi gdyby tylko mógł. Tylko brak takiej opcji tłumaczy fakt pisania przez niego bzdur nie mających odzwierciedlenia w ostrzeżeniach.

 

Jako osoba zakładająca temat z problemem, jako jedyny mogę przyznać zasłużonego plusa osobie, która z całym profesjonalizmem potrafiła jako jedyna zająć stricte praktyczne i bezinteresowne zdanie - Piotr GRD.

Chapeau bas.

No ale powodzenia.

 

Proszę zamknąć temat jako "rozwiązany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja tam dostałem warna, PW - warto na przyszłość dawać link do tematu bo ja to dużo spamuje hehe ;)

 

Dopiero jedno ostrzeżenie się usunęło a już drugie ;)

 

 

W sumie nie widzę sensu drążyć tematu - dał warna to dał a świat się nie zawalił z tego faktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×