Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kordowiak

Bind9 i kilka pytań

Polecane posty

Witam

Mam kilka pytań odnośnie binda.

 

Czy mogę skonfigurować go tak, aby współgrając z apache kierował na dane IP? Tzn wpisuję w przeglądarkę ip jakieś tam wewnętrzne: 192.168.X.X i mi wyrzuciło domyślną stronę apacha?

 

Druga kwestia, czy w pliku named.conf mam wpisać bezpośresdnio:

 

"zone nazwa { ... };" czy może nic nie robić, a strefę dopisać np. w zaincludowanym już pliku default-zones?

 

Generalnie wbrew wszystkim poradnikom mój plik named.conf w katalogu /etc/bind wygląda tak, że są tylko zaincludowane pliki z innymi strefami.

 

Kolejna już kwestia czy jeśli posiadam już domenę (domenka.pl) i własne IP, to robię tak,w bindzie, że nameserwery ustalam np. : ns1.domenka.pl i ns2.domenka.pl a w plikach strefy wpisuję po prostu moje własne IP które posiadam?

 

Sorki za te pewnie trywialne pytania dla Was, ale ja się dopiero uczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

O ile to ip nie jest wewnętrzne to tak.

 

Ale nie wiem o co ci chodzi z tym 192.168.x.x - jeżeli masz w swojej sieci domowej serwer z apache to nie widzę problemu wpisać tam adres 192.168.x.x i odczytać co wypluwa apache ;)

 

Ale możesz np. ustawić sobie w sieci serwer 192.168.2.5 (przykładowo) i w strefie domeny domena.pl ustawić rekord A na to IP i też powinno działać u ciebie w sieci po wpisaniu np. serwer.domena.pl (jak dodasz serwer A 192.168.2.5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×