Skocz do zawartości
Arth

Polski darmowy hosting bez reklam

Polecane posty

Witam!

 

Chciałbym poprosić userów WHT o radę, konkretnie o wskazanie mi jakiegoś dobrego polskiego darmowego hostingu bez reklam, potrzebuję gdzieś zahostować forum aby za bardzo się nie martwić (nie mówię że w ogóle), otóż korzystałem już z kilku, m.in:

  • SSL2.pl (zamknięto)
  • CBA.pl (reklamy)
  • HPBF.pl (problemy z użyciem CPU - wina hostingu)
  • FWL.pl (to samo co wyżej)

Wymagania mam następujące:

  • 1GB+ miejsca na HDD
  • Bez limitu transferu
  • Baza MySQL bez limitu (jedna)

Chodzi po prostu o to, abym mógł bez problemu hostować swoje forum z podpiętą domeną, jak na razie jest to projekt a jak wcześniej wspomniałem, niektóre hostingi nie radzą sobie z świeżym MyBB prosto po instalacji, także... sam nie wiem co zrobić.

 

Widziałem że niektóre komercyjne firmy oferują przestrzeń dla niektórych użytkowników, bardzo przydałaby mi się taka opcja (oczywiście po uzgodnieniu wszystkiego z administratorem hostingu).

 

Dziękuję, pozdrawiam.

Edytowano przez Arth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz strasznie duże wymagania... Firma musi z tego hostingu "coś mieć. Najczęściej są to grosze z reklam, których Ty chcesz się jeszcze pozbyć... Sorry, ale ja tu innej opcji niż "zlitowanie się" aka "sponsoring" nie widzę. Coś za coś - albo płacisz i masz spokój (nie są to duże pieniądze), albo godzisz się na reklamy. Decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może nie chodziło o kompletne usunięcie reklam, mógłbym umieścić reklamę daną mi przez hosting pod topem forum, w miejscu gdzie by pasowała, w większość free hostingów te reklamy są albo na samej górze topa albo gdzieś po bokach, także...

 

Co do reklam to oczywiście napisałem wyżej, "po uzgodnieniu z administratorem hostingu", rozumiem przecież że firmy też muszą się z czegoś utrzymywać, no może nie całkowicie z reklam, ale na pewno jakieś pieniądze z nich wpływają, a na tym to polega.

 

Rozumiem również że pozycja reklamy na stronie też ma znaczenie, także nigdzie indziej niż pod topem bym jej nie wstawił, do tego również mogę na stronie głównej umieścić reklamę hostingu, w partnerach dodałbym banner bądź jakąś reklamę hostingu, dla mnie taki czyn to nie problem, wręcz lubię (nie wiem dlaczego) kogoś promować :)

Edytowano przez Arth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podejrzewam, że o ile nie masz jakiegoś super wielkiego serwisu, który wpisałby się w ich strategię (by reklamować się na indywidualnych zasadach), to raczej potraktują Cię seryjnie, że jest jak jest i trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dopiero projekt, ale zamierzam go (przez jego unikalność pod pewnym względem) rozwinąć do całkiem przyzwoitych rozmiarów, ale wiadomo, nic z kopyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to możesz pisać na BOK wszystkich znanych i lubianych Ci firm bądź czekać, aż jakaś z nich złoży Ci "sama z siebie" propozycję, ponieważ ja osobiście nie znam żadnej, która oferuje coś takiego.

 

Polecam jednak zacząć od byle jakiego śmiesznego hostingu za te 4 zł czy ile tam jest "na start" i się nie martwić o reklamy. To nie są jakieś kolosalne pieniądze. Nawet połowy paczki fajek za to nie kupisz ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HPBF.pl (problemy z użyciem CPU - wina hostingu) FWL.pl (to samo co wyżej)

Na jakiej zasadzie wina hostingu? Dali Ci przestrzeń za darmo z transferem danych, jeszcze cały procesor chcesz? Albo bierzesz darmowy hosting (bez reklam!) i cieszysz się kawałeczkiem serwera, ale to kawałeczkiem za którego nie dasz nawet grosza, albo wygrzebiesz z portfela kilka złotówek na miesiąc. Jednego piwa w miesiącu odmówisz i już masz serwer bez reklam :). Nigdy tego nie zrozumiem. Kiedyś było "płacę - wymagam", teraz "NIE płacę - wymagam".

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mam w planach, doskonale opisałeś moja strategię, planuję zacząć w sposób jaki opisałem w poście #3, i po pewnym czasie (aż serwis rozwinie się do takich rozmiarów, abym mógł na nim zarabiać - wtedy oczywiste że obiorę na cel płatny hosting.

 

  • Na jakiej zasadzie wina hostingu? Dali Ci przestrzeń za darmo z transferem danych, jeszcze cały procesor chcesz? Albo bierzesz darmowy hosting (bez reklam!) i cieszysz się kawałeczkiem serwera, ale to kawałeczkiem za którego nie dasz nawet grosza, albo wygrzebiesz z portfela kilka złotówek na miesiąc. Jednego piwa w miesiącu odmówisz i już masz serwer bez reklam :). Nigdy tego nie zrozumiem. Kiedyś było "płacę - wymagam", teraz "NIE płacę - wymagam".

 

Pragnę przypomnieć że na tym hostingu hostowałem forum MyBB (zaraz po instalacji), i po jednym dniu, gdy w planach miałem rozpocząć edycję layoutu + dodawanie pluginów, powitał mnie błąd 500 - dla mnie to trochę niedorzeczne, ponieważ forum było świeżo po instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę przypomnieć że na tym hostingu hostowałem forum MyBB (zaraz po instalacji), i po jednym dniu, gdy w planach miałem rozpocząć edycję layoutu + dodawanie pluginów, powitał mnie błąd 500 - dla mnie to trochę niedorzeczne, ponieważ forum było świeżo po instalacji.

 

Arth, to nie ma nic do rzeczy :). Wiesz czemu? Dlatego, że hosting za który NIE płacisz, niczego Ci nie gwarantuje. Może stać całymi dniami offline i nic z tym nie możesz zrobić. Mogli przypisać Ci limit procesora na poziomie kilku Mhz i to jest ich sprawa. Taką mają politykę, a Ty się na to godzisz biorąc usługę (powtarzam) za darmo! Widocznie jest to miejsce tylko i wyłącznie dla statycznych stron w html. Właśnie dlatego, jeśli masz pomysł na innowacyjny, ciekawy projekt, powinieneś pomyśleć o chociażby najtańszym płatnym hostingu za niecałe 50zł/rok. Masz pewność, że cała praca w momencie stopniowego osiągania popularności nie zniknie bezpowrotnie. Zwróć uwagę, że oferty na zasadzie kilku GB powierzchni + nielimitowany transfer danych (notabene tak wyglądają Twoje wymagania), to ostatnimi czasy modne oferty płatne.

 

W innym przypadku, zainteresuj swoim pomysłem potencjalnego sponsora. Aktualnie nie masz nic prócz wymagań :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam! Zaszła pomyłka :D

 

To na FWL.pl przywitał mnie błąd 500, na HPBF.pl zobaczyłem informację że w lutym planują stworzyć kolejny hosting i prosili użytkowników o ew. przeniesienie swoich stron na drugi hosting, ponieważ HPBF.pl przejdzie do lamusa (z powodu wolnych serwerów - resellery z USA nie sprostały wymaganiom użytkowników, a wiadomo firma Artixa zrobi wszystko żeby zyskać najlepszą jakość i możłiwe jak najwięcej klientów) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że chcesz poczekać, aż zaczniesz na tym zarabiać, a wtedy wykupić serwer. Każdy biznes, a takim jest strona, na której chcesz zarabiać, wymaga najpierw pewnej inwestycji, a później zaczyna się zwracać.

 

Warto zainwestować chociażby te 30-50zł / rok za pierwszy serwer. Nie jest to dużo, a jednak zapewni jakość większą niż darmowy hosting.

Później, jak zaczniesz zarabiać, możesz przesiąść się na coś z prawdziwego zdarzenia.

 

Jeżeli koniecznie chcesz coś darmowego, rozglądałeś się w zagranicznych ofertach?

Google podpowiedziało mi np. to: http://freehostingnoads.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź od mamy i taty po 6,50zł na coś tam i kup już sobie 5GB/24msc host z gbzl.pl i nie będziesz musiał latać po darmowych... Taniej się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Wyslij mi nazwe domeny na PW ustawie dns w rage4, otrzymasz za darmo konto przez 6 miesiecy. Po tym okresie przeniesiesz sie lub ustalimy cos indywidualnego Maly kontenerek 1GB bez limitu transferu. Panel plesk po Polsku lokalizacja Francja. Jak wyslesz mi dzis dane jutro bedziesz mial wszystko gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W ramach weekendu prosimy o wiadomość mailową - bok@mintshost.pl

Utworzymy dla Pana darmowy hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×