Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Razmodan

Konfiguracja pomiędzy serwerem a domeną

Polecane posty

Witam

Nie znalazłem odpowiedzi w BOK firmy hostingowej NetArt (nazwa.pl) więc pomyślałem że zapytam tutaj.

Posiadam serwer na nazwa.pl, gdzie trzymam również stronę mojego przyjaciela i brata. Natomiast ich domeny są zarejestrowana na ovh i home.pl. Zastanawiam się czy istnieje możliwość konfiguracji hosting-domena w ten sposób żeby nie pokazywało "w oknie" strony tylko bazowało na jej domenie (jak przypisanej do serwera). Wyjaśnię na przykładzie.

Mój serwer nazywa się XYZ i mam domene XYZ. Natomiast mój brat posiada domenę YYY.pl jego strona stoi na serwerze XYZ.pl/YYY/index.html i teraz problem polega na tym że podstrony mojego brata nie mają adresu YYY.pl/Oferta.html tylko XYZ.pl/YYY/Oferta.html i to jedyny sposób by przekazać osobie trzeciej adres do oferty.

Nie wiem czy wyjaśniłem to na tyle jasno żeby to zrozumieć, mam nadzieję że ludzie "w temacie" zrozumieją o co mi chodzi. Jeśli nie będę odpowiadał na dalsze pytania.

 

Pozdrawiam

Razmodan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że domenę YYY.pl dodałeś w panelu i skierowałeś na tą samą lokalizację na FTP co XYZ.pl czyli np. /public_html/. Lub wcale nie dodałeś do konfiguracji domeny YYY.pl

 

W katalogu /public_html/ utworzyłeś podkatalog dla strony brata YYY. Przez co wyświetlenie jego strony odbywa się wyłącznie po wpisaniu XYZ.pl/YYY/Oferta.html

 

Powinieneś znaleźć w konfiguracji domeny brata YYY.pl (i każdej kolejnej dodawanej) możliwość przekierowania jej na inny podkatalog np. YYY który już utworzyłeś. Dzięki temu powinna strona działać bezpośrednio jako YYY.pl/Oferta.html

 

No a jeśli nie ma jej w konfiguracji panelu to musisz ją dodać.

 

Mam nadzieję, że pomogłem, a nie namieszałem Ci bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że domenę YYY.pl dodałeś w panelu i skierowałeś na tą samą lokalizację na FTP co XYZ.pl czyli np. /public_html/. Lub wcale nie dodałeś do konfiguracji domeny YYY.pl

 

W katalogu /public_html/ utworzyłeś podkatalog dla strony brata YYY. Przez co wyświetlenie jego strony odbywa się wyłącznie po wpisaniu XYZ.pl/YYY/Oferta.html

 

Powinieneś znaleźć w konfiguracji domeny brata YYY.pl (i każdej kolejnej dodawanej) możliwość przekierowania jej na inny podkatalog np. YYY który już utworzyłeś. Dzięki temu powinna strona działać bezpośrednio jako YYY.pl/Oferta.html

 

No a jeśli nie ma jej w konfiguracji panelu to musisz ją dodać.

 

Mam nadzieję, że pomogłem, a nie namieszałem Ci bardziej.

 

Nie namieszałeś, pomogłeś. Jak wrócę z pracy to postaram się zastosować do Twoich wskazówek i dam znać co wyszło.

 

Dziękuje serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może bez literek, ale jak ma to wyglądać ; )

 

1. Konfiguracja domeny - dwie opcje:

a) przekierowanie domeny u obecnego operatora na adres IP serwera

b) delegacja domeny na serwery DNS nazwa.pl i dodanie jej konfiguracji do Panelu Klienta (zakładka "Twoje usługi / domeny / Domeny spoza NetArt").

 

W przypadku opcji a) wystarczy sprawdzić jaki adres IP ma serwer (panel Active.admin, strona główna po zalogowaniu), podać go w rekordzie A domeny u obecnego rejestratora (+ ew. wildcard).

Dla opcji b) konieczne jest podanie u obecnego rejestatora adresów DNS ns1.netart.pl, ns2.netart.pl (ns3.netart.pl) oraz dodanie konfiguracji w Panelu Klienta nazwa.pl (zakładka "Twoje usługi / domeny / Domeny spoza NetArt" - "Przekierowanie na serwer w NetArt / Twój serwer").

 

2. Konfguracja po stronie serwera.

W panelu Active.admin przejdź do zakładki "Domeny / dodaj domenę", podaj nazwę domeny, a w opcji "Przekierowanie WWW na katalog na serwerze" wskaż katalog w którym znajduje się strona.

 

Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×