Skocz do zawartości
Infinity Tech

Telewizja w internecie , koniec ?

Polecane posty

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Beda-tepic-lewa-telewizje-Ostra-walka-z-piratami,wid,15238987,wiadomosc.html

 

To się musiało stać , chodzi mi bardziej o sam fakt , że zauważono ten nielegalny proceder niż o skuteczność działania organów śledczych.

 

Po filmach online przyszła pora na te pseudo serwisy heh , Swoją drogą jak była łapanka na te filmy online to jedynie osoby które pobierały płatności za dostęp do materiałów dostały wyroki. Tutaj jest gorzej bo każdy serwis z TV online ściąga opłatę za dostęp więc właściciele są w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, wydaje mi sie ze to na razie tylko takie gadanie... Mam kumpla w Poznaniu który jest właścicielem dużego Polskiego hostingu filmów do tego posiada kolejny portal, katalog filmów, ktory jest juz trochę na Polskim rynku i trzyma sie dobrze, sam teraz zaczynam pisać skrypt hostingu plików ala odsiebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden szczegół może generować pewne nieścisłości w transferze dom->Rosja->dom. Jeżeli udostępniasz to na własny użytek, to dlaczego jest dostępne dla wszystkich? ;)

Decydująca tu może być kwestia nie lokalizacji serwera, tylko tego gdzie jest działalność.. o ile takowa byłaby w ogóle zarejestrowana gdziekolwiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jestem ciekaw czy w umowach (bo większośc osób nadaje z kablówek/satelit) czy nie ma tam jakiegoś paragrafiku małego drobnym druczkiem o zakazie przekazywania transmisji czy pobierania opłat za jego transmisję.

 

Jeżeli strona jest jawna i dostępna publicznie to jest tak samo jak puszczanie w restauracji telewizji - nielegalne bez odpowiednich papierków. Jeżeli są papierki mogą puszczać jakieś tam kanały (z tego co wiem zależnie od ilości tych papierków większą ilość :D)

 

Tak samo jest tutaj - nadajesz na stronę WWW ona jest publiczna to odpowiadasz tak samo.

I nie tłumaczyć tylko że jest to moja strona i nie pozycjonowana itp. To tak jak by otworzyć restaurację na wsi - może ktoś zajrzy albo nie zajrzy. Tak samo tutaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technicznie tak. Ale w umowie masz adnotację o braku możliwości reudostępniania sygnału.

To tak po pierwsze. A po drugie, to zgodę na to musisz mieć od nadawcy. Jeśli jej nie masz, to nie masz prawa do tego.

Nawet jeśli kanał nadawany jest jako FTA. I tyczy się to nie tylko szarych piratów Kowalskich, ale też i grube ryby.

Poczytajcie sobie, jak to dawniej były relacje Telewizji Polskiej z Polsatem Cyfrowym ;)

No i trzecia kwestia, której jak narazie nikt nie poruszał - czy robiąc takie cudo nie stajemy się przypadkiem operatorem/telewizją kablową, z całym dobrodziejstwem inwentarza (czyt. rejestry i sprawozdania do UKE)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne :) Pani na linii CP twierdzi, że multiroom moge mieć w osobnych domach i wtedy dają drugą zupełnie nową kartę, która nie musi być powiązana z matką ;)

Wcale nie dziwne. Jest to cały czas usługa, na którą masz umowę i zgodę na odbior i korzystanie z tego sygnału na warunkach ustalonych przez nadawcę.

W momencie jeżeli go będziesz udostępniał swoim sąsiadom, "przypadkiem" przez serwer w Rosji, a sąsiedzi tylko przypadkiem dowiedzieli się o tym, jest to nieuprawnione udostępnianie sygnału, co stanowi złamanie umowy -> prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×