Skocz do zawartości
shibby

Wydajny hosting lub VPS

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję naprawdę wydajnego hostingu (z wysokimi limitami CPU/RAM) lub VPSa z DirectAdminem w dobrej cenie. Bardzo zależy mi na niezawodności.

 

Obecny hosting (jak i kilka poprzednich) nie wyrabia i regularnie przekraczam limity (40% cpu, 420MB ram).

 

Na hostingu znajdują się obecnie dwie strony www (w trakcie tworzenia jest trzecia). Obecne strony generują łącznie odwiedziny rzędu 6000-7000 unikalnych wizyt dziennie. Liczę, że w niedługim czasie po uruchomieniu kolejnego serwisu odwiedziny łączne mogą skoczyć do poziomu 10k.

 

Transfer miesięczny zyżywany obecnie (dwie witryny) to ok 320GB. Zalecane więc by hosting miał limit ok 450-500GB miesięcznie a najlepiej nielimitowany.

 

Bazy danych: obecnie 3 bazy mysql z czego jedna waży ponad 100MB a pozostałe dwie poniżej 10MB.

 

Wymagana przestrzeń: 30GB

 

Właśny adres IP będzie miłym dodatkiem.

 

Skrzynki pocztowe: jedna

 

DNS: zaawansowana konfiguracja

 

Hostingi, na których były już owe serwisy i nie dały rady ich udźwignąć to: prohost.pl, domenomania.pl oraz ovh.pl. Strony były również na linuxpl.com i dawały radę, niestety nie dogadałem się co do transferu i ceny tzn hosting W5GB ma dla mnie za mały limit transferu, natomiast W10GB to już kwota 430zł. Nie było możliwości ustalenia wariantu pośredniego. Szkoda ...

 

Cena owszem jest ważna i raczej wolałbym się zamknąć w 300zl brutto za rok. Jeżeli jednak parametry hostingu/vpsa będą naprawdę wyjątkowe to jestem w stanie zapłacić więcej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podbij budżet. To chyba logiczne, że jeśli nie wyrabia to, co jesteś w stanie kupić, to musisz kupić coś, co będzie wyrabiało?

Sam panel DA miesięcznie to jest jakieś 20zł netto, czyli 240 rocznie, a Ty chcesz VPS-a z DA za 300 brutto. To gdzie tu reszta elementów? Zarobek? Podatki?

 

Minimum budżet x2 PRZYNAJMNIEJ i albo wtedy mocny hosting dzielony albo hosting dedykowany. Na wyjątkowe parametry i jakość szykuj budżet x3 albo nawet x4. Chyba, że może być coś np. w USA.

 

Albo VPS root i sam sobie pokonfigurujesz.

 

10 minut po ofertach i wiadomo, że za 300zł to co najwyżej dobry hosting dzielony, ale nie nie wiadomo co idzie kupić, a jeszcze przy takich oczekiwaniach... może warto zacząć zarabiać na serwisie?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, że kolega zdecydowanie przesadza z tym budżetem.

 

Parę przykładów

 

http://biznes-host.pl/vps_directadmin/ i przy płatności rocznej mamy 50% czyli wychodzi 474zł brutto

 

http://mintshost.pl/virtual3.php vps standard 262zł na rok

 

To takie dwa na szybko znalezione VPSy.

 

Co do hostingów to ciekawie wygląda oferta progreso.pl jeżeli chodzi o hosting współdzielony tylko nie wiem jeszcze jakie mają limity.

 

No ale po to założyłem temat by wysłuchać ofert innych, niż tylko te, które w ciągu dwóch dni znalazłem w internecie na właśną rękę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a skomentujesz co nie tak jest w ww ofertach? Ew podaj proszę zwoje typy z krótkim uzasadnieniem czemu akurat one i czemu warto wydać na nie2, 3 lub 4x więcej niż założony budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsza to forum na php-fusion (w 93% odwiedzana przez polaków) a druga to strona z moimi kompilacjami softów do routerów na wordpressie. Bardzo dużo plików o masie 4-10MB/s (portal tylko w 12% odwiedzany przez polakom, a w blisko 50% przez USA i ogólnie wszystkie kraje świata - wg mapki google analytics ;) ).

 

Dodatkowo każdy user z moim softem łączy się regularnie (średnio do 6h) do serwera i aktualizuje swoje dane.

 

Teraz ma dojść kolejny portal na wordpressie gdzie też wielu userów będzie masowo pobierać małe pliczki (do 400KB).

Edytowano przez shibby (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 300 złotych rocznie to dostaniesz zwykłego VPS i to bez zarządzania.

Budżet stanowczo za niski, nawet na te budżetowe oferty co są na WHT. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jakiejś firmie napewno to się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jakiejś firmie napewno to się opłaci.

Nie no, faktycznie lepiej by było, gdyby każda firma miała zawyżoną cenę swoich usług, która to oczywiście nijak by się miała do jakości usług, ale wtedy każdy (tj. właściciele firm) byliby zadowoleni, no i przynajmniej nie musieli by czytać ticketów od osób, które wpłacają jakieś grosze i jeszcze mają czelność zadawać pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem, że mają dać zawyżoną cenę?

Popularnym ostatnio tutaj hasłem jest, że mogą dać raczej zaniżoną, bo z innej działalności mogą dorzucać do hostingu nawet jak jest niedochodowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie przesadzajcie, w VPS'ach z mintshostu przy opłacie rocznej, jest duży rabat np. za VPS'a "Starter" zapłacimy nie 360 zł a 180 zł, dlatego też poleciłem bo mieści się w budżecie autora tematu, aż strach coś polecić bo się zostanie osądzonym o autoreklame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie przesadzajcie, w VPS'ach z mintshostu przy opłacie rocznej, jest duży rabat np. za VPS'a "Starter" zapłacimy nie 360 zł a 180 zł, dlatego też poleciłem bo mieści się w budżecie autora tematu, aż strach coś polecić bo się zostanie osądzonym o autoreklame.

Po prostu wypadałoby trochę potestować, a nie - jak sam piszesz w innym temacia - po jednym dniu polecać. W tej chwili wygląda to faktycznie jakbyś robił jakąś reklamę. Po jednym dniu to możesz co najwyżej knajpę jakąś polecać, czy nie miałeś przygód żołądkowych żadnych i oceniać smak, a nie usługi, na które patrzy się w dłuższej perspektywie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem, że mają dać zawyżoną cenę?

Popularnym ostatnio tutaj hasłem jest, że mogą dać raczej zaniżoną, bo z innej działalności mogą dorzucać do hostingu nawet jak jest niedochodowy ;)

Nigdzie, ale czytając twoje posty wieje to hasłem 'za 100 złotych to ja IDE odpalam'. Jeśli jest inaczej to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wypadałoby trochę potestować, a nie - jak sam piszesz w innym temacia - po jednym dniu polecać. W tej chwili wygląda to faktycznie jakbyś robił jakąś reklamę. Po jednym dniu to możesz co najwyżej knajpę jakąś polecać, czy nie miałeś przygód żołądkowych żadnych i oceniać smak, a nie usługi, na które patrzy się w dłuższej perspektywie czasu.

 

Może faktycznie trochę się pośpieszyłem, chcę tylko napisać że poleciłem ten hosting głównie ze względu na budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wszyscy wyżej wspomnieli. Po 1 dniu żadnego hostingu nie powinno się oceniać. Testy wydajnościowe (które też nie zawsze muszą być stałe), a stabilność usługi to dwie zupełnie rożne w czasie rzeczy. Takie posty wieją autoreklamą na kilometr.

 

Do tego nadal się zastanawiam jakim cudem VPS za 168 zł, czyli za 14zł na miesiąc się jakiejkolwiek firmie opłaca. Nie wnikam, nie mój biznes. Byleby się później klienci nie obudzili z ręką w nocniku, jak to miało miejsce z nie tak dawnym incydentem GłowaNET.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi - pamiętaj, że to jest 14zł brutto - czyli zostaje 11,40zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecież to sie opłaca. Nie wiecie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ją tam mam Mintshost już trochę czasu i nie mam na co narzekać, przystępna oferta, świetny support, a co do ofert można się dogadać tak , aby dostać idealnie dobrane parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o niskie ceny - wydaję mi się że to po prostu wojna cenowa nowej marki, ot co. Każdy hosting próbuje się na czymś wybić mintshost robi to po przez bardzo konkurencyjne ceny. Ten post został opłacony! Na stos ze mną bo bronie marki w której mam hosting.

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×