Skocz do zawartości
Kolopik

Jak to jest z IPB

Polecane posty

Cześć, ostatnio zastanawiam się nad zakupem licencji IPB, generalnie interesuje mnie wygasła licka, ponieważ jest dużo tańsza.

 

Czy mogę normalnie używać wygaslej licencji na forum? Jest to zgodne z zasadami firmy IPB?

 

Co mi daje aktywna licencja? Jakie są różnice? Czy można w panelu zmieniać domenę, na którą przypisana jest licencja?

 

Ile powinna mniej więcej kosztowac wygasła licencja ?:P Ostatnio spotkalem się z wieloma wałami, a licencje mają naprawdę różne ceny, nawet za 150zł znalazłem, ale troszkę mnie to niepokoi. W jaki sposób sprawdzić autentyczność licencji ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Tak, możesz używać wygasłej licencji. Nie możesz za to pobierać najnowszych uaktualnień skryptu i poprzestajesz na tej wersji, która była obecna z dniem zakończenia daty ważności. Co do domeny możesz ja zmienić przy odnawianiu licencji - kosztuje to 25 $.

Autentyczności nie sprawdzisz, kupienie na allegro to jedyne wyjście oczywiście prócz najrozsądniejszego dedykowanego każdemu, kto ma trochę oleju i rozsądku w głowie - zakupu bezpośrednio u IPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz używać wygasłej licencji. Nie możesz za to pobierać najnowszych uaktualnień skryptu i poprzestajesz na tej wersji, która była obecna z dniem zakończenia daty ważności. Co do domeny możesz ja zmienić przy odnawianiu licencji - kosztuje to 25 $.

Autentyczności nie sprawdzisz, kupienie na allegro to jedyne wyjście oczywiście prócz najrozsądniejszego dedykowanego każdemu, kto ma trochę oleju i rozsądku w głowie - zakupu bezpośrednio u IPS.

Rozumiem, że zaraz po zkaupie licencji używanej będę zmuszony dopłacić 25 dolców za zmianę domeny na własną ?

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Odwdzięczyłem się plusikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

Tzn. zależy jak do tego podejdziesz ;) Większość osób ma to za przeproszeniem głęboko... i to do jakiej domeny przypisany jest skrypt ich nie obchodzi, ale jednak powinieneś zmienić adres domeny, jeżeli ten na licencji nie dot. twojego forum. Dodam, że po zakupie używanej licki jest też problem z danymi adresowymi, które są byłego właściciela. Za zmianę danych osobowych płaci się 20$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to 25 czy tam 20 dolarów to cena odnowienia natomiast nie później niż x miesięcy od wygaśnięcia licencji. Także sprawdź jeszcze dokładnie warunki, żeby się nie okazało że zapłacisz za wygasłą licencję + odnowienie prawie jak za nową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnowienie licencji kosztuje 25$ na 6 mies. A cesja 20$ jeśli chcesz transferować na swoje konto(nie musisz go mieć). Licencja aktywna jest potrzebna tylko gdy jest aktualizacja inaczej jej nie pobierzesz bez aktywnej, poza tym forum działa na wygasłej bez problemów, tylko antyspam wali błędy w panelu (informacje.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana domeny możliwa jest tylko po odnowieniu, więc 25$+25$. Do tego dochodzi zmiana danych więc 20$ ;-) Podlicz sobie dokładniej razem z ryzykiem naciągnięcia i zastanów się czy nie lepiej kupić bezposrednio od IPB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Tak, możesz używać wygasłej licencji. Nie możesz za to pobierać najnowszych uaktualnień skryptu i poprzestajesz na tej wersji, która była obecna z dniem zakończenia daty ważności. Co do domeny możesz ja zmienić przy odnawianiu licencji - kosztuje to 25 $.

Autentyczności nie sprawdzisz, kupienie na allegro to jedyne wyjście oczywiście prócz najrozsądniejszego dedykowanego każdemu, kto ma trochę oleju i rozsądku w głowie - zakupu bezpośrednio u IPS.

No i tutaj się koło zamyka. Możesz używać ale nie możesz. Bez aktywnej licencji nie pobierzesz z ich strony aktualnej wersji skryptu, czyli to jest nie do końca legalne :)

 

Z tego co pamiętam to 25 czy tam 20 dolarów to cena odnowienia natomiast nie później niż x miesięcy od wygaśnięcia licencji. Także sprawdź jeszcze dokładnie warunki, żeby się nie okazało że zapłacisz za wygasłą licencję + odnowienie prawie jak za nową ;)

 

Nie ma limitów. Możesz nawet po 5 latach odnowić licencję, tyle, że po takim czasie może się okazać np, ze cena już nie jest 25 ale 35$ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli najbardziej fair i legal będzie kupienie wygasłej używanej, zabulenie 20 dolców za cesję na swoje konto i potem 25 za odnowienie?

Czyli jak nowa chyba 175 dolca, to minus 45 dolca to jest 130 dolca, czyli 420PLN pi razy drzwi, czyli np. opłaca się kupić taką lickę za 300PLN na przykład, wtedy są jakieś oszczędności. Licka za 370zł + 130zł za "opłaty" to koniec końców wychodzi jak nowa, czyli lipa.

Dobrze liczę?

 

eider czemu piszesz 25 + 25 + 20?

Bo nie uchwyciłem jednej opłaty?

 

Kupujesz pustaka + 25 odnowienie i 20 cesja, czy coś jeszcze?

Acha, że 25 odnowienie, 25 zmiana domeny i 20 cesja.

 

To te oferty za więcej niż 300zł to się absolutnie nie opłaca jak ktoś chce mieć pełnego legala.

Phi...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Nie wiem jak jest z cesją i zmianą domeny, ale jak masz aktywną wersję to chyba raz możesz dokonać zmiany i jest to bez opłat. Co do danych konta to po co cesja? zmienić adres email możesz na koncie a dane do faktury też możesz edytować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BOSS
Nie wiem jak jest z cesją i zmianą domeny, ale jak masz aktywną wersję to chyba raz możesz dokonać zmiany i jest to bez opłat. Co do danych konta to po co cesja? zmienić adres email możesz na koncie a dane do faktury też możesz edytować :)

 

Za cesje i zmiany konta - opcja jest płatna. Dokładnie nie wiem jaki to byłby koszt, ale jeśli się nie mylę, nie więcej niż 15$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cesja jest darmowa, ale nie można jej robić zbyt często.
Cesja kosztuje 20$ nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wiem bo jakieś 3 tygodnie sam robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, chodziło mi o zmianę domeny, złe pojęcia wykorzystałem, cesja (przeniesienie na inne konto) kosztuje 20$ jak mówi osoba wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest darmowa raz na jakiś czas, ale sprawdzisz to przed zakupem, czy sprzedawca nie wykorzystał obecnego "limitu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po cesji licencja zostaje "wyzerowana" zmienia się klucz jak i adres domeny. Możesz automatycznie zmienić nazwę domeny gdy dodasz ją do IPB w panelu. A gdy chciałbyś 2 raz to:

 

 

Important Information

- This tool will reset the URL on your license, meaning there will be no URL. You will then need to activate your license in the Admin CP at the new location in order to set the URL.
- You are permitted to perform this once during the first 30 days after purchase, and then once per 6 months thereafter. Additional requests will require payment of a $15 fee.
- You must remove your existing installation before performing the reset. It is against the terms of the license to have more than one installation at a time.
- If you have any questions or concerns, please contact account assistance before performing reset.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×