Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek Miklewicz

mesasage system w DirectAdmin nie dziala co robic

Polecane posty

Witam

 

Na swoim VPSie mam zainstalowanego DirectAdmina, mam dość dziwny problem z directadminem mianowicie nie działasystem wiadomosci w DA, np. nie dostaje informacji o wykonanym backupie, nie ma informacji o tym, że jakas usługa przestała działać itp. nie dostaje ani informacji via mail ani wiadomosci w panelu. Nie dokonywalem jakichkolwiek zmian na serwerze. Znalazlem tu sugestie aby sprawdzic numer następnej wiadomosci w pliku/usr/local/directadmin/data/admin/next_ticket.number ale wyglada wszystko OK.

Ponadto DirectAdmin Task Queue Error log nie zwraca błędów, jak również działa normalna poczta nawet na adres ustawiony do wysyłania tych powiadomień. Czy ktoś potrafi mi podpowiedzieć co może być nie tak?

Edytowano przez Marek Miklewicz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie potrafi pomóc? Jeśli potrzeba więcej informacji chętnie pomogę tylko nie wiem co podać, w logach DirectAdmina czysto, w logach datasq tez, googlowałem rozwiązanie problemu ale bez efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Sprawdź czy chociaż te maile wychodzą, czy są w kolejce gdzieś... na ogół w takich przypadkach po prostu jest bzdurny email wpisany - banalne ale częste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nrm

 

Tak jak napisał ZooMpl tych wiadomości nie ma też w panelu, ale adres sprawdziłem, co więcej nawet dla sprawdzenia zmieniłem na inny po za serwerem i bez zmian, sama kolejka maili wygląda OK. tzn. nie ma śladu po tych mailach tak jakby nie wychodziły

Edytowano przez Marek Miklewicz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tryb debug sprawdzałeś może?

 

Jeśli mówisz o trybie debug w DirectAdminie to tak ale nic nie wyczytałem. Zrobiłem do testów backup małego konta poprzez system backupu w DirectAdmin ale nic ciekawego nie wyplówa jedynie informacje o wywołaniu procesu backupu i to by było na tyle. Będąc w trybie debug wyłączyłem na moment httpd, też nie było żadnej informacji odnotowanej na konsoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dosyć nietypowy problem, w takim razie chyba nic Ci nie zostało poza pisaniem do pomocy DA, może się już z tym wcześniej spotkali.

Możesz też napisać na forum DA - bardzo pomocni ludzie tam są - o ile trafi się ktoś z podobnym problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×