Skocz do zawartości
Dawid Sobieraj

Router który rozwiązuje nazwe hosta na IP w sieci wew.

Polecane posty

Cześć,

 

Mam pytanie czy istnieje rozwiązanie typu:

 

-> Mam sieć wewnętrzną i chce aby gość, który wybierze intranet.bla.pl , to router przekieruje go nie w sieć Internet ale przerzuci go do adresu lokalnego - serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętowego może być ciężko. Jak robisz na linuxie bramke, to stawiasz dns ze strefą jaką chcesz i forwardersami na inne zapytania. W dhcp pierwszy dns to adres bramki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - pytanie z innej kategorii.

 

1.) A sytuacja typu:

 

Mamy subdomene intranet.bla.pl -> i zrobimy na DNS operatora ( az.pl ) przekierowanie ( A ) na adres lokalny: 192.168.1.12 , takie rozwiązanie zadziała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że takie coś działa. Moi znajomi czasem gdy potrzebują wyłączyć zupełnie pewien swój serwis, żeby nikt do niego się nie dobijał, przełączają domenę na 127.0.0.1 i mają spokój, bo każdy wtedy dobija się do samego siebie. : )

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokładnie o to autorowi chodzi, bo dopiero co wstałem i jeszcze głowa nie ta. Ale w linuxie mamy plik /etc/hosts, jeżeli twój serwer pracuje jako router i cały ruch sieci przechodzi przez niego poprzez bridge, masq, lub jakkolwiek inaczej. To edycja /etc/hosts w sposób wymieniony poniżej powinna zaskutkować zmianą (przekierowaniem) adresu ip dla zmienianej domeny.

 

127.0.0.1 example.com

 

Sprawdzone u mnie, działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Biszkopcik, racja, jednak serwer nie pracuje jako router, ale jako indywidualna maszyna w sieci.

 

/ Tylko weź pod uwagę, np. przejscie do każdego klienta i zmiana hosts, tak po prostu jest najłatwiej najszybciej :) - Prowizorka ale działa.

Edytowano przez Dawid Sobieraj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Mam sieć wewnętrzną i chce aby gość, który wybierze intranet.bla.pl , to router przekieruje go nie w sieć Internet ale przerzuci go do adresu lokalnego - serwera.

 

-Stąd wywnioskowałem że serwer pracuje jako router, więc sorry za pomyłkę

 

/ Tylko weź pod uwagę, np. przejscie do każdego klienta i zmiana hosts, tak po prostu jest najłatwiej najszybciej :) - Prowizorka ale działa.

 

-Edytujesz tylko plik /etc/hosts na routerze przez który przechodzi ruch, nigdzie więcej nie ma potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×