Skocz do zawartości
Redzik

Googlemap

Polecane posty

Witam.

 

Dostałem zlecienie na wykonanie strony www. No i na tej stronie chciałbym zamieścić mapę lokalizacyjną. Na googlemap jest do skopiowania kod w html'u i można go wkleić na stronę. Wkleiłem, ale gdy pojawiło się okienko wraz z nim pojawił się napisa " warunki korzystania z usługi " I teraz nie wiem czy mogę z tego korzystać czy nie.

 

2. Ograniczenia użycia. Jeśli użytkownik nie uzyskał wcześniejszej pisemnej zgody od Google (lub, w odpowiednich okolicznościach, od dostawcy konkretnych Treści), nie wolno mu: (a) kopiować, tłumaczyć, zmieniać Treści czy jakichkolwiek ich fragmentów ani tworzyć na ich podstawie dzieł pochodnych; (b) redystrybuować, podlicencjonować, wypożyczać, publikować, sprzedawać, przekazywać, dzierżawić, promować, przesyłać ani w inny sposób udostępniać Aplikacji lub Treści osobom trzecim; © analizować wstecznie, dekompilować ani w inny sposób próbować wyodrębnić kodu źródłowego Usługi czy jakiejkolwiek jej części, chyba że jest to wyraźnie dozwolone lub wymagane przez obowiązujące prawo; (d) używać Aplikacji w sposób, który daje użytkownikowi lub dowolnej innej osobie dostęp do masowego pobierania lub zbiorczych plików danych jakichkolwiek Treści, w tym m.in. liczbowych współrzędnych szerokości i długości geograficznej, zdjęć oraz widocznych danych map; (e) usuwać, zasłaniać ani w żaden sposób zmieniać jakichkolwiek ostrzeżeń czy linków wyświetlanych w Aplikacjach lub Treściach; (f) wykorzystywać Usług ani Treści w żadnych produktach, systemach czy aplikacjach związanych z (i) nawigacją lub wskazywaniem trasy w czasie rzeczywistym, w tym m.in. szczegółowym wskazywaniem trasy, które jest zsynchronizowane z położeniem wyposażonego w czujniki urządzenia użytkownika, bądź (ii) dowolnymi systemami albo funkcjami do automatycznego lub autonomicznego sterowania pojazdem; (g) używać Aplikacji do tworzenia bazy danych miejsc lub informacji o lokalnych firmach.

 

 

Po raz pierwszy mam z tym doczynienia więc wolę zapyta. Miał ktoś już z tym doczynienia ? Trzeba jakąś zgodę mieć żebym ten kod mógł wkleić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopij piwo i przeczytaj ten fragment kilka razy, zrozumiesz ;)

 

A poważnie, jeśli nie uzyskałeś zgody, nie można Ci robić tego co wymienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że, po jakiego czorta wklejają kod do pobrania. Nie mogli napisać że jeżeli chcesz pobrać kod musisz dostać zgodę ? może to dotyczyć czegoś innego, więc zapytałem. Przy pobieraniu kodu nie ma wzmianki o żadnej licencji. Zaytałem tch co z tego korzystali !

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie jest tu napisane, że nie wolno Ci korzystać z Google Maps.

Owszem, możesz korzystać jak najbardziej.

Za wyjątkiem sytuacji określonych w cytowanych ograniczeniach użycia.

Czyli, że a) nie możesz na podstawie Google Maps stworzyć sobie "klona" Redzik Maps, b) nie możesz odsprzedawać, pożyczać itd. innym osobom, każdy musi Google Maps pobierać osobiście bezpośrednio od Google, c) nie możesz zaglądać i starać się wykombinować jak to Google Maps w ogóle działa itd. ...

 

Ja wiem, że często takie regulaminy napisane są w sposób trudny do zrozumienia, szczególnie gdy chodzi o kwestie prawnicze itp., ale jak dla mnie akurat ten fragment jest w pełni zrozumiały. "Możesz używać za wyjątkiem ...". I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr GRD Dzięki.

Ja osobiście zawsze mam problem z licencjami i z regulaminami odnoszącymi się do artykółow i w ogóle nigdy nie wiem co do czego się odnosi. Więc wole proste odpowiedzi "Mogę" czy " nie mogę"

A mogę edytować sam kod ? tzn chciałbym usunąć link spod mapy.

 

@Piotr GRD - bądźmy szczerze, zacytowany fragment jest prosty do zrozumienia jak budowa cepa ;)

 

Szkoda że nie każdy jest tak inteligentny i bystry i ( skomplikowany ) jak Ty.

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo szpeci stronę. ok juz wszystko wiem co chciałem wiedzieć. Nawet dowiedziałem się że tekst jest prosty jak konstrukcja cepa. Dla tego napisałem tutaj bo tu są mądrzy ludzie jak pedro84 i z chęcią pomogą (mile pomogą ) dobranoc

Edytowano przez Redzik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ostatniego to najbardziej określa to podpunkt e) nie wolno Ci usuwać, ukrywać, zmieniać linku do Google ani innych oznaczeń. Dają Ci coś za darmo, więc chcą by każdy widział, że to ich produkt a nie żaden inny.

 

 

@ pedro84

Nie do końca się zgodzę z Tobą co do tej budowy cepa. Osobiście widzę w tekście elementy, które mogą przynajmniej niektórym osobom sprawić problemy w pełnym jego zrozumieniu. Być może Redzik faktycznie ma większe problemy ze zrozumieniem takich tekstów od większości osób, ale przyznaje się do tego i nie boi się zapytać, więc nie należy z niego szydzić. Zapytał czy może ten kod wkleić na tworzonej przez siebie stronie i odpowiedź brzmi, że może za wyjątkiem a) b) c) itd.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę z Tobą co do tej budowy cepa. Osobiście widzę w tekście elementy, które mogą przynajmniej niektórym osobom sprawić problemy w pełnym jego zrozumieniu. Być może Redzik faktycznie ma większe problemy ze zrozumieniem takich tekstów od większości osób, ale przyznaje się do tego i nie boi się zapytać, więc nie należy z niego szydzić. Zapytał czy może ten kod wkleić na tworzonej przez siebie stronie i odpowiedź brzmi, że może za wyjątkiem a) b) c) itd.

Miałem na myśli, a nie dopisałem, że w porównaniu do innych regulaminów, które często są zaciemniane celowo.

 

Nie powiedziałbym, że do jego przeczytania jest potrzebna jakaś głębsza wiedza. Ale spokojnie, nikt z nikogo nie szydzi, nie kpi, jednak drugie pytanie, gdy odpowiedź zawarta jest w tekście źródłowym (:)), to już przesada moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr GRD. Dzięki za zobrazowanie tego jakże prostego punktu linencji. Tak czy siak, na takie odpowiedzi liczyłem a nie jakieś wymądrzania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo szpeci stronę. ok juz wszystko wiem co chciałem wiedzieć. Nawet dowiedziałem się że tekst jest prosty jak konstrukcja cepa. Dla tego napisałem tutaj bo tu są mądrzy ludzie jak pedro84 i z chęcią pomogą (mile pomogą ) dobranoc

Olej gugl. Użyj OpenStreetMap :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×