Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Show

Radio Internetowe

Polecane posty

Witam

 

Chcialbym, zrobic swoje wlasne male skromne radio internetowe, dla znajomych :)

Radio oczywiscie zeby gralo 24/7

Tylko problem jest w tym, ze nie mam bladego pojecia, jak sie za to zabrac, co potrzeba itp.

 

Jest ktoś w stanie mi pomoć ?

 

Będę wdzięczny, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzeba także rozliczać się z tego co się grało w radiu - czyli zpav, zaiks i bodaj stoart - miesięcznie (w zależności od ilości slotów).

Plus oczywiście granie utworów tylko z oryginalnych nośników.

Chyba jeszcze radiohost.pl typowo dla stacji radiowych ma ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacze zaraz, a czasami nie trzeba jeszcze jakiejs licencji posiadac, bo jak widzialem to kaze radio ma licencje na mp3 czy jakos tak ? Czym różni darmowy shotkast od platnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Slotex.pl - tanie i dobre serwer shoutcast, autopiloty itp.

 

Aby grać nie płacać żadnych licencji - muzyka z jamendo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

123 zł za 50 slotów u ZAiKSa. (50 slotów - 50 osób które mogą słuchać radia)

U innych jest chyba taniej, około 50 zł + vat.

Trzeba umowę podpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale czy to jest az tak potrzebne ? Czy moge prowadzic radio bez licencji ? Jesli bede mogl prowadzic radio bez licencji, to skad mam pobierac muzyke zeby obejsc sie bez kary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Tak, lub grać piosenki chronione licencją CC. Looknij na www.forum.portalradiowy.pl tam Ci pomogą we wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Podstawowym twoim narzedziem powinno byc google

 

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jestem bardzo mocno zielony w tych tematach, zapytam z ciekawości bo nie wiem jak to działa, a nie zaszkodzi się dowiedzieć na przyszłość. Idzie takie radio odpalić na własnym VPS ? Jeżeli tak to co trzeba poinstalować ? Jak instalować to już będę sam drązył temat. Interesowałoby mnie na przykład wrzucenie powiedzmy 50 ulubionych utworów, niech się odtwarzają według kolejności losowej ale jednocześnie chciałbym żeby o określonych godzinach się odtwarzał jeden konkretny utwór. Jeżeli w tym czasie odtwarza się inny to następuje przerwanie i odtwarzanie tego ustawionego, potem jedzie dalej według listy. Dałoby także radę ustalić coś na wzór playlist gdzie mam różne kategorie muzyki, w każdej z list pokilkanaście utworów które by leciały po kolei i możliwość zmiany playlisty na inną ? Licencje i inne mnie zupełnie nie interesują, radio dla max dwóch osób, nie będę płacił hienom za to że chcę posłuchać sobie utworów które są powszechnie dostępne na YT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Jestem bardzo mocno zielony w tych tematach, zapytam z ciekawości bo nie wiem jak to działa, a nie zaszkodzi się dowiedzieć na przyszłość. Idzie takie radio odpalić na własnym VPS ? Jeżeli tak to co trzeba poinstalować ? Jak instalować to już będę sam drązył temat. Interesowałoby mnie na przykład wrzucenie powiedzmy 50 ulubionych utworów, niech się odtwarzają według kolejności losowej ale jednocześnie chciałbym żeby o określonych godzinach się odtwarzał jeden konkretny utwór. Jeżeli w tym czasie odtwarza się inny to następuje przerwanie i odtwarzanie tego ustawionego, potem jedzie dalej według listy. Dałoby także radę ustalić coś na wzór playlist gdzie mam różne kategorie muzyki, w każdej z list pokilkanaście utworów które by leciały po kolei i możliwość zmiany playlisty na inną ? Licencje i inne mnie zupełnie nie interesują, radio dla max dwóch osób, nie będę płacił hienom za to że chcę posłuchać sobie utworów które są powszechnie dostępne na YT.

 

http://www.shoutcast...broadcast-tools

 

Te dodatkowe funkcje sa dostepne w niektorych firmach hostingowych ale nie wiem czy ktos za darmo udostepni.

Jeżeli ta druga osoba nie jest Ci obca, to nie musisz płacić licencji. I nie możesz upubliczniać tego serwera.

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej. Sam serwer SHOUTCAST jest darmowy, tak samo jak słuchanie. Potrzebujesz do tego jednak komputera/serwera, może być VPS. Pamiętaj tylko o tym, że w grę wchodzi też transfer miesięczny i na szybko każda osoba słuchająca radia godzinę zużywa 128 kilobitów * 60 * 60 = 460,8 megabita, a to jest już prawie 0,5 GiB. Nie jest to dużo, ale pamiętaj o tym bo to tylko godzina, a transfer miesięczny może szybciutko runąć w gruzach.

 

Sam SHOUTCAST jest w 100% legalny, nielegalne mogą być konkretne utwory. A tu z kolei dopóki ktoś się jakoś bardziej tym nie zainteresuje (czyt. serwer będzie prywatny, a nie publiczny) to raczej Twój własny znajomy Cię nie wsypie :).

 

Ogółem fajna sprawa, bawiłem się z tym jakiś czas temu. Kwestia tego, że takie luksusy jak autopilot itp. nie są najczęściej darmowe i są to niestety komercyjne skrypty. Mogę się mylić bo zawsze ktoś mógł coś przez ten czas "zakodować", ale raczej będziesz musiał się nagoglować.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Powrót do tematu.

 

Wczoraj dowiedziałem się od właściciela radioforte.com.pl że można posiadać radio za darmo na rok, legalnie ...

Niestety nie chciał ujawnić w jaki sposób, może ktoś wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×