Skocz do zawartości
xSIX

Jaki sprzęt do WiFi w całym domu i na podwórku?

Polecane posty

Witam! A więc panowie mieszkam w 1 piętrowym domu ( parter i piętro) i chciałbym sobie zrobić WIFI które by działało w całym domu jak i na podwórku do 20 m od domu i chciałbym się was zapytać w jaki sprzęt zainwestować?, jakie dokładnie anteny i ile by było ich trzeba?. Z góry dziękuję za odpowiedzi / rady :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może nie jaki sprzęt a gdzie go ulokować ;)

 

Pomyśl o antenie zewnętrzej gdzieś na dachu jeżeli chcesz mieć dobry odbiór na podórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o antenie zewnętrznej mógłbyś mi podać jakiś link do takiej która dała by radę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mówisz o antenie zewnętrznej mógłbyś mi podać jakiś link do takiej która dała by radę? :)

 

Tak antena. I wiadomo w miarę blisko anteny jakis AP żeby nie było strat po kablu. Także na stryszku sobie prąd pociągnij i wystarczy myślę że zwykły "kwadraciak". Popatrz na allegro różne anteny i zobaczysz o co mi chodzi ;)

 

Pamiętaj że też wszystko jest zależne od Twojej infrastruktury (np. wysokośc budynku, zalesienie, inne budynki i inne sieci wifi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Antena na dachu to nie jest dobra propozycja, musiałaby być wtedy antena dookólna, żeby zasięg był wokół budynku. Jednak ona nie będzie łapać przy samym budynku. I pamiętaj nie sugeruj się ilością dbi, czym więcej tym większy bałagan w eterze.

Ps. Kamikadze, mówiąc o *kwadraciaku* myślisz o panelowej antenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Antena na dachu to nie jest dobra propozycja, musiałaby być wtedy antena dookólna, żeby zasięg był wokół budynku. Jednak ona nie będzie łapać przy samym budynku. I pamiętaj nie sugeruj się ilością dbi, czym więcej tym większy bałagan w eterze.

Ps. Kamikadze, mówiąc o *kwadraciaku* myślisz o panelowej antenie?

 

Tak o panelowej. Wiesz ja się sugeruję swoim budynkiem, gdzie jest on praktycznie na końcu działki i takie coś u mnie by zdawało egzamin. Ale pisałem wcześniej że wszystko zależy od jego "infrastruktury".

 

Musi zrobić dobry plan bo bez tego to będzie robienie po omacku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anteny panelowe są do zastosowań klienckich, lub też połączeń punkt-punkt. Do rozsyłania sygnału stosujemy dookólnych albo szczelinowych. W takiej sytuacji proponowałbym dokupić jakąś większą o większej mocy antenkę do AP.

Coś tego typu: http://allegro.pl/antena-wi-fi-dookolna-pentagram-12dbi-2000m-24h-i2874769770.html

Tylko poszukaj recenzji o tej antenie, lub też innych bo ja akurat w tych tanich antenach się nie orientuje ;)

No i ważne, jakiego masz aktualnie APka i jaki jest zasięg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×