Skocz do zawartości
Miłosz

serwerstatus.pl hacked

Polecane posty

Takie wątki to jak czytanie faktu, pudelka itp ... normalnie wchodzę tylko po to aby zobaczyć jak mocno się chłopaki biją między sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jak dla mnie to sprawa dawno została objaśniona, już nawet tgx nic nie pisze. Zamknijcie temat bo tak to mozna to ciągnąć do .... śmierci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jest - obrazek ze strony SerwerStatus.pl - gościa już dawno nie ma, a zament nadal się sieje.

Może już niech zakwitnie i usechnie?

 

Luki mam nadzieję też już poszły do śmieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak jest - obrazek ze strony SerwerStatus.pl - gościa już dawno nie ma, a zament nadal się sieje.

Może już niech zakwitnie i usechnie?

 

Luki mam nadzieję też już poszły do śmieci ;)

 

A nowa wersja panelu w testach i ostatnich modyfikacjach od kilku dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo korzystam.

Ale nie sprawdzam osobiście cudzych luk ;)

 

Chociaż wcale nie jestem za łamaniem bezpieczeństwa ludzi - bezpieczeństwo to podstawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedział, że dyskusja taka ciekawa to poszedł bym po popcorn i piwo było by ciekawiej. A na marginesie miłosz dobrze zrobił, że poinformował o tym fakcie innych.

 

Co do dziur, które znalazł i poinformował o tym właściciela strony też dobrze. Głupotą jest obrażanie się prze inne osoby mam na myśli tgx, że za pomoc w wychwycenie błędów i luk najchętniej pozwał by go do sądu jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pokazał błędy i w ciągu miesiąca nie zostały załatane to chamstwem nie byłoby wstawienie tutaj bazy serwisu wraz z rozkodowanymi hasłami.

 

Dlaczego? Tłumaczę na swoim przykładzie:

 

Dostałem raz w grze via www zgłoszenie SQLi. Parę minut po odczytaniu maila zablokowałem dostęp do adresu regułką rewrite oraz zmieniłem nazwę pliku (była to jedna z zakładek, więc reszta gry mogła działać). Po przeanalizowaniu kodu stwierdziłem, że błędu nie ma ani w tym pliku, ani w żadnym z powiązanych po czym o sprawdzenie poprosiłem inną osobę.

 

Pozostawienie serwisu przy działaniu po uwadze ze strony osoby trzeciej to niedopatrzenie i już, kropka. Jak Kamikadze nie wiedział jak poprawić to mógł pytać w wielu miejscach, a jeśli przeoczył maila (zawsze się może zdarzyć) to teraz ma efekt i pech. Czasu nie cofnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×