Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Neeein

pomoc w konfiguracji domeny

Polecane posty

Witam,

Kupilem domene w 1&1.co.uk, hosting mam w cloud host.

Jestem zielony w temacie ale postanowiłem kupić domene i hosing osobno a następnie podpiąć hosting pod domene. Tak wiec zmienilem w panelu 1&1 ustawienia dns i pytanie czy dobrze to zrobiłem?

 

1y90rc.jpg

2lctll3.jpg

 

W panelu widze że dns jest "updating" , jeżeli zrobiłem to dobrze to ile to potrwa?

 

btw. chciałbym dodać na strone live support , czy musze zmienić również IP Address (A-Record)w panelu 1&1 czy to nie ma nic do rzeczy?

 

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ "ns1"(aka. "ns") oraz "ns2.mainnameserver.com" odpowiadają poprawnie dla wyszczególnionej domeny.

SOA 2012122592 zdaje się wskazywać, że chyba tak ma być...

 

Neeein - jeśli hosting wskazał właśnie te serwery nazw - to tak, wszystko zdaje się być w porządku.

 

Jak długo to trwa? W przypadku .com może trwać do 48 godzin, choć z reguły dużo szybciej. Na chwilę obecną dla mnie Twoja domena wyświetla "403 Forbidden" - zatem wygląda to tak, jakbyś nie wgrał żadnej treści na konto hostingowe.

 

 

 

 

Jeśli wybierasz serwery nazw hostingodawcy, to wówczas one są odpowiedzialne za Twoją domenę i subdomeny w niej i to na nich będziesz ewentualnie ustawiał wszelkie rekordy DNS ("A", "CNAME", "MX" itd.).

 

Ustawianie wszelakich rekordów DNS na 1&1 będzie miało sens tylko wtedy, gdy powrócisz do używania serwerów nazw 1&1.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×