Skocz do zawartości
Eskimos

Jaki laptop kupić ?

Polecane posty

Witam, chciałbym kupić laptopa, ale zbytnio nie wiem jakiego, po prostu nie jestem w tym temacie, wiec zwracam się z prośbą do was o doradzenie mi. Potrzebuję laptopa do pracy, odtwarzania z niego prezentacji oraz w wolnych chwilach pogrania w rożne gierki. System operacyjny to najlepiej Windows 7 bo nie wiem jak jest z tą "8" niektórzy mówią, że fajny, a niektórzy, że zły i nie wiem, czy na tym systemie (Windows 8) instaluje się programy tak samo jak na innych systemach, że pobieram z neta instalator w ".exe" i wszystko działa, czy muszę pobierać z jakiejś specjalnie odgórnie ustawionej strony Micro$hitu ? Budżet jakim dysponuję to 3500 zł. Myślałem nad tym laptopem: http://www.morele.net/laptop-asus-k55vj-sx020h-535086/

Co o nim myślicie ? Nada się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja sobie ostrzę zęby na Della i5 trzeciej generacji + Geforce bodajże i 8GB RAM. 14 cali, bo zależy mi na mobilności, w X-Komie 2999PLN.

Zostaje na dopłatę do SSD, Samsung 830, najlepiej 256 giga i jest czad : )

Mam teraz i3 Della z tym SSDkiem, choć mam Intela HD 3000, to do tego 8 giga ramu i jest git. Do pracy i w gierki z 2010 roku i wcześniej - luz.

To ten: http://www.x-kom.pl/...630m-srebr.html

 

Dla mnie ideał, bo biznesowo-growy. Tylko ja mam podjarkę na Della tak ogólnie ; )

Acha, Win7 64bit ofkoz.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja sobie ostrzę zęby na Della i5 trzeciej generacji + Geforce bodajże i 8GB RAM. 14 cali, bo zależy mi na mobilności, w X-Komie 2999PLN.

Zostaje na dopłatę do SSD, Samsung 830, najlepiej 256 giga i jest czad : )

Mam teraz i3 Della z tym SSDkiem, choć mam Intela HD 3000, to do tego 8 giga ramu i jest git. Do pracy i w gierki z 2010 roku i wcześniej - luz.

To ten: http://www.x-kom.pl/...630m-srebr.html

 

Dla mnie ideał, bo biznesowo-growy. Tylko ja mam podjarkę na Della tak ogólnie ; )

Acha, Win7 64bit ofkoz.

 

 

Sponsi z wymarzonym Dellem ;)

Dell_Vostro_office_work.jpg

 

Fajny może też bym sobie na taki odłożył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie ostrzę zęby na Della i5 trzeciej generacji + Geforce bodajże i 8GB RAM. 14 cali, bo zależy mi na mobilności, w X-Komie 2999PLN.

Zostaje na dopłatę do SSD, Samsung 830, najlepiej 256 giga i jest czad : )

Mam teraz i3 Della z tym SSDkiem, choć mam Intela HD 3000, to do tego 8 giga ramu i jest git. Do pracy i w gierki z 2010 roku i wcześniej - luz.

To ten: http://www.x-kom.pl/...630m-srebr.html

 

Dla mnie ideał, bo biznesowo-growy. Tylko ja mam podjarkę na Della tak ogólnie ; )

Acha, Win7 64bit ofkoz.

 

 

ten dell jest cieniutki jak barszcz... dla mnie to nie zrozumiałe, dopłacać do ceny bo to dell...

Tak samo jak z samochodami bo to audi albo vw i się nie psuje... i płacisz tylko z znaczek, gdzie w tej cenie masz o niebo lepiej wyposażone np renault.

 

hmmm dysk 256GB ssd za 500zł a to ciekawe podlinkuj to sam go na byje z takie pieniądze, a samsunga 830 to już wcale :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

 

ten dell jest cieniutki jak barszcz... dla mnie to nie zrozumiałe, dopłacać do ceny bo to dell...

Tak samo jak z samochodami bo to audi albo vw i się nie psuje... i płacisz tylko z znaczek, gdzie w tej cenie masz o niebo lepiej wyposażone np renault.

 

hmmm dysk 256GB ssd za 500zł a to ciekawe podlinkuj to sam go na byje z takie pieniądze, a samsunga 830 to już wcale :lol:

 

Nie no z tym renault to strzał w stopę ;)

Lepiej byś honde dał lub mazde do przykładu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich doświadczeń mogę tylko odradzić asus'a i polecić laptopy samsunga. A co do windowsa to bez przesady wszystko co działa z windows 7 na 8 też pośmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ze swoich doświadczeń mogę tylko odradzić asus'a i polecić laptopy samsunga. A co do windowsa to bez przesady wszystko co działa z windows 7 na 8 też pośmiga.

 

Czemu nie Asus? Prędzej bym odradził HP za to że się gotują i wyłączają przy np. oglądaniu filmów czy graniu w proste gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tym renault to strzał w stopę ;)

Lepiej byś honde dał lub mazde do przykładu ;)

 

 

czemu strzał w stopę ? tak się składa, że od 4 lat mam Lagunę III (w full opcji) i oprócz filtrów oleju i oczywiście ropy nic nie musiałem dokładać, więc tak nie do końca z tym renault ;)

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie Asus? Prędzej bym odradził HP za to że się gotują i wyłączają przy np. oglądaniu filmów czy graniu w proste gry ;)

Hmm akurat ja miałem odwrotne przypadki. Asus, którego użytkowała moja siostra przegrzewał się już 2 tygodnie po kupieniu (nowy sprzęt, bezczelnie markowany naklejką "temperatura niższa niż temperatura ciała) wyłączał się z przegrzania. Za to pavillion kupiony rok temu nie dość, że wygląda najlepiej ze wszystkich laptopów jakie widziałem, chodzi bezproblemowo, to jeszcze ma całkiem dobre bebechy (15' - pavillion dv6'). Za to zdecydowanie najlepszym laptopem jaki miałem był właśnie samsung r780 (co mnie w sumie bardzo zaskoczyło). Mocno przeciążony parenaście godzin dziennie bezproblemowo znosi wszystko od ponad 2 lat bez zająknięcia. Bardzo ładny design, podzespoły, które odpalą od czasu do czasu nawet nowe gry (co prawda niekoniecznie te najbardziej wymagające ale np. ac III, crysis 2 i inne chodzą bardzo płynnie).

 

edit : co do dyskusji o samochodach to dorzucę tylko tyle, że nie bez powodu niemieckie samochody w roczniku 2000 kosztują tyle co francuzy z 2005. Peugeot 306 2005r - zepsuta manetka świateł - serwis 3tys zł

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

edit : co do dyskusji o samochodach to dorzucę tylko tyle, że nie bez powodu niemieckie samochody w roczniku 2000 kosztują tyle co francuzy z 2005. Peugeot 306 2005r - zepsuta manetka świateł - serwis 3tys zł

 

no, przecież bo Niemieckie się nie psują.. :lol: (co do tej manetki, to pewnie koszt u zwykłego mechanika był by o jedno zero mniejszy.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem polegał na tym, że trzeba było ją wymienić (połamana elektronika w środku i obudowa), a że na szrotach tych aut można szukać ze świeczką - pozostał tylko serwis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ten dell jest cieniutki jak barszcz... dla mnie to nie zrozumiałe, dopłacać do ceny bo to dell...

Tak samo jak z samochodami bo to audi albo vw i się nie psuje... i płacisz tylko z znaczek, gdzie w tej cenie masz o niebo lepiej wyposażone np renault.

hmmm dysk 256GB ssd za 500zł a to ciekawe podlinkuj to sam go na byje z takie pieniądze, a samsunga 830 to już wcale :lol:

 

Cieniutki bo co, bo nie ma grafiki jakiejś totalnie wypasionej, nawet wśród mobilnych?

Nie pisz mi tu do mnie jak na forum PC Lab, gdzie dzieciaki polecają AMD-ki A8.

Mi się podoba marka Dell, podoba mi się ten komp, bebechy wystarczą.

 

Nie napisałem nigdzie, że za 500zł kupisz 256GB SSD. Jakby sprzedał dysk, który jest w pudle, to może 600zł trzeba by dopłacić, może by się dogadał, 3100 to jednak blisko 3000, tylko trza zakombinować.

 

Poza tym ja mocno dałem nacisk na swoje osobiste odczucia, po co tu po gimnazjalnemu trollować?

 

Ja np. mam uprzedzenie do Acera, dla mnie to tak jak Benq w monitorach albo AsRock w płytach głównych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hmm akurat ja miałem odwrotne przypadki. Asus, którego użytkowała moja siostra przegrzewał się już 2 tygodnie po kupieniu (nowy sprzęt, bezczelnie markowany naklejką "temperatura niższa niż temperatura ciała) wyłączał się z przegrzania. Za to pavillion kupiony rok temu nie dość, że wygląda najlepiej ze wszystkich laptopów jakie widziałem, chodzi bezproblemowo, to jeszcze ma całkiem dobre bebechy (15' - pavillion dv6'). Za to zdecydowanie najlepszym laptopem jaki miałem był właśnie samsung r780 (co mnie w sumie bardzo zaskoczyło). Mocno przeciążony parenaście godzin dziennie bezproblemowo znosi wszystko od ponad 2 lat bez zająknięcia. Bardzo ładny design, podzespoły, które odpalą od czasu do czasu nawet nowe gry (co prawda niekoniecznie te najbardziej wymagające ale np. ac III, crysis 2 i inne chodzą bardzo płynnie).

 

edit : co do dyskusji o samochodach to dorzucę tylko tyle, że nie bez powodu niemieckie samochody w roczniku 2000 kosztują tyle co francuzy z 2005. Peugeot 306 2005r - zepsuta manetka świateł - serwis 3tys zł

no, przecież bo Niemieckie się nie psują.. :lol: (co do tej manetki, to pewnie koszt u zwykłego mechanika był by o jedno zero mniejszy.)

No właśnie problem polegał na tym, że trzeba było ją wymienić (połamana elektronika w środku i obudowa), a że na szrotach tych aut można szukać ze świeczką - pozostał tylko serwis...

 

Nigdy nie miałem problemu z Asusem, a tym bardziej nigdy go na "serwis" nie dostałem (oczywiście nie jako DG).

 

Co do samochodów to brat ma turka (touran) to prócz dwumasy nic w nim ma nie do zrobienia - prawie 250k po holandii i 50k w ponad rok po Polsce i nic prócz typowych rzeczy.

 

Wcześniej miał mazde 323 91r. później przejął go ojciec. I nic. Blacha do roboty była pod tym względem że 14 lat temu karetka rozwaliła bok (drzwi boczne do roboty blacharskiej), ale nie było to robione. Żadna rdza nie brała. Lakier zdarty do żywego metalu - zima / lato nic nie brało tej blachy żadna rdza - 100% braku rdzy - daję sobie rękę uciąć. I gdyby nie porzadny dzwon (co mam fotki na FB zresztą) to by jeździła nadal. Teraz Audi A4 B4 z małym remontem prawie 290k na liczniku i też bez większych problemów.

Także niemiec czy japończyk - te starsze to super - nowe montowane w byłej jugosławii czy na Białorusii to zostawię bez komentarza.

 

Ale Wujaszek z Moskwy Mercem E class 2k5 śmiga i także nic mu się nie dzieje (od kilku lat po Moskwie) - sprowadzony z Holandii... Śmiga jak ta lala aż pozazdrościć.

 

A peugoett? Kolega ma i ma do siebie pretensje że go kupił. Co w zimę nie odpali to choinka - Pół elektroniki co kilka lat musi od zera robić bo nie daje rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

również odradzam gdzie tylko mogę Asusy. Temperatura na CPU do 115C dochodziła. Można postawić herbatę za nim i zawsze będzie ciepła. Nawet bez żadnego obciążenia wyje jak opętany i gotuje się. Sam kupiłem sobie Lenovo, i paru znajomym, nikt nie narzeka, dobry sprzęcik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu Asusa K72J i problemów brak. Ale faktycznie od paru dni coś zaczął się mocniej grzać.

 

W kwestii innych laptopów, unikam ich jak ognia. Jeden HP DV-6 był moim ostatnim produktem tej firmy. Fakt, b. ładny, ale jakość wykonania woła o pomstę do nieba. Serwis gwarancyjny z resztą też...

Edytowano przez pedro84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Słuchaj po jakimś czasie to i każdy laptop będzie ci się gotował... I pasta/taśma termoprzewodząca będzie traciła na właściwościach i system będzie wymagał większej mocy bo syf zawsze gra negatywnie na komponentach i trochę kurzu się dostanie...

 

Osobiście z Asusem nigdy nie miałęm problemów. HP to jak ognia unikam - Bratu po około pół roku / roku bateria zaczęła padać muszę go zmobilizować żeby papierki poszukał do kiedy gwarancja na baterie. Trzyma mu 15 minut a laptop ma max rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja od siebie Lenovo - bardzo solidne wg mnie notebooki, z performance całkiem niezłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale choinka z tego MSI.. ;) Wszystko zależy od tego co lubisz, ja za nic nie kupiłbym lapa z taka obudowa :)

 

 

wbrew pozorom ta obudowa jest wzmocniona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×