Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nmar

Dużo dynamicznych reguł w iptables - jakie polecenie zamiast iptables -L?

Polecane posty

Mam taki może podstawowy problem ale szukam rozwiazania na google od długiego czasu i nie mogę znaleść. Otóż testuje sobie teraz firewalla apf i jak daje iptables -L to spamhaus i dshield sypią DROP-ami w nieskończoność i nic nie można zrobić poza zamknięciem terminala. Jakiego polecenia używać aby sprawdzić czy firewall działa poprawnie a jednocześnie móc normalnie korzystać nadal z konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iptables -L > iptables.log

 

Zapisze Ci regułki z iptables do pliku iptables.log, oczywiście chwilę to potrwa zanim się wygenerują.

 

Inny sposób to po prostu wpisać normalne iptables -L i w momencie "satysfakcji" wcisnąć CTRL+C, żeby przerwać aktualne zadanie.

 

 

To z tych "najprostszych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Dołóż jeszcze parametr -n żeby przyspieszyć wyświetlanie reguł (wyświetla adresy IP zamiast resolvować je do hostów). Czyli:

 

iptables -L -n

 

Ew. dołóż jeszcze: | more

... żeby sobie przeglądać pokolei... klawiszem "q" wychodzisz. Acz nie wiem czy o to dokładnie pytasz bo to podstawy linuxa i jeżeli nie o to to możesz poczuć się urażony :)

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te opisane przez was sposoby rozwiązują mój "problem", hmm wystarczyło tylko dodać -n lub wcisnąć ctrl + alt ;) Adam chodziło mi o to, że wczesniej jak wpisywałem iptables -L to q nie działało jak spamhaus sypał regułami i ogólnie nic sie nie dało zrobić. Dzieki za pomoc jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×