Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nmar

Mate vs Cinnamon?

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie linuksa na desktopie, chciałbym zmienić Ubuntu na Minta tylko nie wiem na które środowisko się zdecydować? Jakie są plusy a jakie minusy poszczególnych środowisk?

 

Aaa zapomniałem dodać - co to mate i cinnamon to wiem ale w praktyce nigdy nie używałem na tyle, żeby mieć porównanie.

Edytowano przez Nmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wygogluje czegoś co polega na doświadczeniach z codziennego użytkowania. Co to mate i cinnamon to wiem, nawet kiedyś używałem cinnamona na ubuntu ale chodzi mi o wasze doświadczenia a nie suche info z google :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Używałem jednego i drugiego i jeśli mam być szczery to to jest wybór w zakresie własnych preferencji. Cinammon można powiedzieć, że jest "nowszym" rozwiązaniem, a zatem jak ktoś się lubi bawić w stwierdzenia "niestabilny" to może go tutaj użyć :D. Mate z kolei jest w mincie już od dłuższego czasu i również nie ma z nim problemów.

 

Osobiście preferuję Cinammon'a, ale naprawdę - obydwie te powłoki są na bardzo podobnym poziomie zarówno wizualnym jak i wydajnościowym. Wg mnie sam potestuj - zobacz na której Ci się lepiej klika i ją wybierz. Jednym się podoba Gnome, innym XFCE, jeszcze inni zostają przy starym dobrym KDE, a pasjonaci wizualni wybiorą np. Enlightenment. A poza tym mamy przecież jeszcze LXDE, dwa wymienione powyżej z Minta i milion innych... :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×