Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nmar

Jak poprawnie ustawić właściciela katalogu /usr/share/nginx/html?

Polecane posty

Czy to ma być www-data czy może być cokolwiek? Np. może być użytkownik:grupa użytkownika? Ogólnie teraz mam tak, że dodałem usera do www-data i poprzez chown zrobiłem user:www-data i działa w sumie, ale szczerze mówiąc nie wiem do końca jak to powinno być najlepiej zrobione. Pomoże ktoś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od własnego widzimisię w kwestii zabezpieczeń.

 

Defaultowo powinno być tak, że nginx działa sobie pod www-data, foldery i pliki powinny być innego usera, a tam gdzie chcemy "dać mu dostęp" ustawiamy chmod 777. To ma zalety takie, że np. przykładowo - jeśli coś by się "doczepiło" do procesu nginxa to nie mogłoby usunąć nic innego niż to z chmodem 777, do tego masz dodatkowe zabezpieczenie przed chociażby nadpisywaniem plików takich jak index.php - on nigdy nie powinien mieć chmoda 777.

 

Z kolei jeśli ustawisz chown'a www-data na te pliki to nginx będzie mógł nimi dowolnie zarządzać, ponieważ w defaulcie pliki mają 644, a foldery 755.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że moge katalog html przypisać do usera. A jakiego typu katalogi dac na 777?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te, które wymaga dany skrypt. Najczęściej jest to jakiś katalog typu /temp, /uploads/avatars i tym podobny. Zależy jakiego konkretnie skryptu używasz i czy w ogóle jakiegoś. Defaultowo nic nie trzeba dawać na 777.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×