Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bobu1111

Problem z kompem

Polecane posty

Witam,

 

Mam nadzieję, że na tym forum uda mi się uzyskać odpowiedź na mój problem - dotyczy komputera PC.

 

Działał, działał a teraz kiedy się go włącza od początku mam czarny ekran. Komp oczywiście chodzi - z tego co można zaobserwować po zdjęciu obudowy to procesor (wiatraczek się kręci) i zasilacz działa. Nie widoczne jest nawet ładowanie biosa. Non stop czarny ekran.

 

1. Monitor - działa, jak odłączam go od kompa od razu pokazuje się komunikat o utracie połączenia.

 

Czy to może być wina twardziela? W ogóle go nie słychać no i na obudowie mam od niego diodkę, ale w ogóle nie świeci. Czy raczej płyta główna ? Chociaż jakby płyta główna to chyba wiatrak na procku by się nie kręcił bo jak by dostawał prąd ? Jakby to była wina grafiki to wydaje mi się że chociaż ładowanie biosa byłoby widoczne i dopiero później mógłby się sypać obraz.

 

Ktoś może ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zasilacz lub karta graficzna, ewentualnie płyta główna...

 

 

Jeżeli masz na płycie złącze do monitora (zintegrowana grafika) to zobacz czy reaguje jakoś (jak wyjmiesz grafikę).

Sprawdź też czy na płycie głównej nie masz takiego efektu:

54_1152205433.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Czarna lista :(

Tylko teraz pytanie czy to sam zasilacz czy przy okazji coś wykończył?

 

Hmm.. Tak czy inaczej musisz wymienić zasilacz. A czy coś jeszcze to się okaże później ;)

 

Możesz ewentualnie pożyczyć od kolegi jakiś, odłączyć wszystkie urzadzenia od płyty (dyski, napędy, PCI, peryferie itd.) i w tedy odpalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj docisnąć (lub nawet wyjąć i włożyć) wtyczkę ATX zasilacza do płyty głównej. Przy słabym styku najczęściej taki jest efekt. Może się poszczęści.

 

Co do możliwych powodów to może to być zarówno zasilacz, płyta główna a nawet procesor lub ram. Przeważnie awarie tych podzespołów mają podobny objaw więc jak już wyżej w poście najłatwiej zacząć od zasilacza. Drugim najbardziej prawdopodobnym podzespołem będzie płyta główna. Przy okazji nie pika Ci czasem głośnik sprzętowy?

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam, ja bym się bardziej zainteresował grafika lub ramem, bo jeżeli dysku nie ma to i tak odpali tylko w biosie pokaże brak dysku i widows nie odpali, może to też być uszkodzona takśma od dysku. Sprawdź ram tzn go wyjmi,jeżeli masz dwie to włoż jedna i odpal, jeżeli masz jedną to będzie z tym cięzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

WItam, ja bym się bardziej zainteresował grafika lub ramem, bo jeżeli dysku nie ma to i tak odpali tylko w biosie pokaże brak dysku i widows nie odpali, może to też być uszkodzona takśma od dysku. Sprawdź ram tzn go wyjmi,jeżeli masz dwie to włoż jedna i odpal, jeżeli masz jedną to będzie z tym cięzej.

 

No tak, ale gdyby to był zasilacz to ma mniejsze obciążenie bez dysków i innych dupereli, więc może coś wyświetlić jeżeli jest słaby.

 

 

Jeżeli masz pikaczke (głośnik) na płytce to najlepiej wyjmij wszystkie ramy i zobacz czy gra na harmonijce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BIOS nie wydaje żadnego odgłosu (a powinien) to stawiam na zasilacz, mniej na płytę główną i procesor. Jeśli natomiast wydaje to posłuchaj jakie i znajdź odpowiednią interpretację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×