Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Matushek

Linux I Neostrada... =(

Polecane posty

Witam!

 

Na samym początku z góry przepraszam jeśli nie tu zamieściłem mojego posta...

 

Pisze z prośbą o pomoc!

Mianowicie:

Ostatnio postanowiłem poszerzyć swoją wiedzę o "znajomość" systemu Linux...

Więc znalazłem w interneci odpowiadającą mi wersje Linuxa... (Dokładny Opis poniżej)

 

"Linux-EduCD jest edukacyjną dystrybucją typu liveCD.Jest to pełny system operacyjny uruchamiany i pracujący z płyty CD. Nie wymaga instalacji na twardym dysku, chociaż jest również możliwość zainstalowania systemu, tak jak kazdej innej, "typowej" dystrybucji Linuksa. Zawiera ponad 1,8 GB oprogramowania (pozwala na to skompresowany system plików). Nastawiony jest na możliwie najprostszy sposób użytkowania i instalacji. Jako system bazujący na Knoppiksie, wyposażony jest w narzędzia automatycznie konfigurujące urządzenia podczas uruchamiania. Pomysł przygotowania takiej edukacyjnej wersji Knoppiksa wysunęła jedna ze szkół średnich w Płocku. System stosowali jako pomoc dydaktyczną dla uczniów i system operacyjny łatwy w użytkowaniu. Po instalacji na twardych dyskach - doinstalowywali odpowiednie programy edukacyjne. Freeduc był wg. nauczycieli niedostatecznie spolszczony, brakowało polskiej Mozilli i polskiego OpenOffice'a ..poza tym, jako system oparty na starszej wersji Knoppiksa - nie pracował na nowszych układach SIS-a i ATI. Pojawił się pomysł na coś "w stylu" polskiego Freeduc-a, lecz opartego o nowszą wersje Knoppiksa, z wygodnym środowiskiem graficznym, polskim pakietem OpenOffice, polskim interfejsem Mozilli, spolszczonym instalatorem i programami dobieranymi wg potrzeb szkół (bardzo chętnie oczekujemy zgłaszania wszelkich propozycji programów edukacyjnych, jakie moglibyśmy zamieszczać na CD). Jednym słowem, chodziło o przygotowanie dużej ilości oprogramowania edukacyjnego, podanego w łatwy sposób "do konsumpcji" dla szkół (i innych zainteresowanych). Ponadto Studium Techniki opracowuje polskojęzyczny podręcznik (opis instalacji i konfiguracji systemu oraz zawartych na płycie programów edukacyjnych) - i kolejne wersje takiego "podręcznika" w formacie PDF udostępniane są razem z obrazami iso Linux-EduCD.

 

Oprogramowanie Linux-EduCD to prawie wyłącznie pakiety edukacyjne, graficzne, biurowe i multimedialne. Dystrybucja nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych konfiguracji (oczywiście poza konfiguracją drukarki, czy połączenia z siecią - jeśli nie posiadamy DHCP). Startuje z gotowym, spolszczonym środowiskiem graficznym (KDE). Domyślnym językiem dystrybucji jest język polski. Zawiera m.in polski pakiet biurowy OpenOffice 1.1.2 (kompatybilny z MS Office), wyposażony jest w spolszczoną przeglądarkę Mozilla 1.7, programy do grafiki rastrowej i wektorowej, Programy matematyczne, chemiczne, geograficzne, informatyczne, gry, słowniki i pakiety językowe oraz programy do odtwarzania multimediów. Dystrybucja posiada obszerną bazę sterowników do kart graficznych, dźwiękowych, sieciowych i telewizyjnych, które są automatycznie wykrywane przy starcie systemu. W wersji 0.4 znalazł się również system e-learningowy Moodle 1.4.1 i skonfigurowany LTSP. Oprogramowanie pozwala na szybkie uruchomienie sieci tanich terminali graficznych. Zaletą używania systemu Linux-EduCD jest wygodne środowisko, duża ilośc oprogramowania w najnowszych wersjach oraz możliwość pracy bezpośrednio z CD. Dystrybucja, jako pochodna Knoppiksa udostępniana jest użytkownikom na licencji GPL (bezpłatnie, również do wszelkich zastosowań komercyjnych). "

 

Ściągnąłem go...

I wszystko ładnie pięknie. Jestem zadowolony. Na dobry początek zawsze wystarczy. Ta wersja ma już zainstalowane w sobie programy te najważniejsze do korzystania z internetu i nie tylko, typu:

- Przeglądarka

- Komunikatory

- Odtwarzacze muzyki

- Odtwarzacze filmów

- itp.

 

Tylko nie mogę poradzić sobie z jednym problemem=(

 

Ja mam Neostradę... A jak wiadomo do tego internetu jest potrzebna instalacja modemu, aby móc się łączyć...

I w tym problem, że ja nie wiem jak zainstalować mój modem na tym linuxie...=(

Naprawde, próbowałem według instrukcji na płycie Instalacyjnej i nie radzę sobie z tym=(

Posiadam Modem "Sagem Fast 800" i na płycie są sterowniki pod Linux'a lecz ja nie potrafię tego zainstalować=(

A dostep do internetu na ww. systemie bardzo byłby mi pomocny...

 

BARDZO PROSZĘ O POMOC JEŚLI KTOŚ WIE JAK ZAINSTALOWAĆ MODEM NA TYM LINUXIE !!

 

BARDZO MI NA TYM ZALEŻY !!

 

PROSZĘ O ODPOWIEDZI BĄDŹ O KONTAKT JEŻELI KTOŚ ZECHCIAŁBY MI POMÓC !!

 

E-Mail: zmeczony_zyciem@o2.pl

GG: 8238834

 

Zgóry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz odpalic neo na live cd? Zakladam ze sie da, bo wierze ze na uniksach tylko jajecznicy zrobic nie mozna ;) Jednak nie mam pojecia, jak bez instalki systemu na dysku to zrobic. Jak jest na dysku, instalacja jest banalnie prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chcę zainstalować na Edu CD.

Bo mimo, iż cały system jest na płycie CD to tworz on dysk wirtualny i wszystkie jakiekolwiek zmiany bądź właśnie instalacje można zapisać chociaż by na płycie czy na Dyskietce (o ile się zmieszczą) Ale właśnie w tym problem, że nie wiem jak to zrobić=(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poradzilem sobie z tym problemem na knoppixie liveCD.

A to prawie jedno i to samo co EduCD.;]

 

A wiec przejdzmy do zeczy:

 

Na sam poczatek sciagnij sobie sterownik do sagemka

http://www.enigma.yoyo.pl/Fast8x0_3-0-6.rar

 

1.Po rozpakowaniu skopiuj go sobie lepiej do katalogu home lub jak tam ci lepiej pasuje

wazne zeby byl na dysku wirtualnym.

2.Wejdz do katalogu z sterami i z pozycji terminalu (jako root polecenie "su";)) wpisz

./configure

3.Gdy wszytko przejdzie pomyslnie wpisz

make

a pozniej

make install

4.Po zakonczonej instalacji musisz przekopiowac pliki z /usr/local/sbin do /usr/sbin

za pomoca polecenia cp /usr/local/sbin/* /usr/sbin

5.teraz wystarczy ze wpiszesz eagleconfig

i jush przystepujesz do konfiguracji neo

6.Gdy instalator poprosi cie o podanie ISP wpisz PL01.

7.Pozniej jush nie powinno byc problemow login neostrady.

8.haslo.

9.obsługa połączeń szyfrowanych: t lub n,(według woli) i ładowanie przy starcie: t lub n

(nie wiem czy to drugie ma jakies dla ciebie znaczenie na livecd)

10.Gdy wszytko zakonczy sie powodzeniem z internetem mozesz polaczyc sie za pomoca

polecenia startadsl lub ewentualnie eaglectrl -d

 

Zycze powodzenia;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś ma opis instalacji neostrady na modemie tomson speedtouch 330 na debianie? Poradniki z neta coś mi nie działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×