Skocz do zawartości
SevenSoft

Dobór sprzętu na serwer www/mail

Polecane posty

Cześć,

 

masę tego typu tematów na forum ale nie ma jednoznaczej odpowiedzi i zapewne nie będzie bo każdy ma inne zapotrzebowani :)

 

Mam możliwość wstawienia bezpłatnie własney sprzęto i łącze 500Mb symetryk więc dlaczego mam nie skorzystać :)

 

Co mnie interesuje napewno coś oszczędnego prądowo wiadomo jak za darmo to nie chcę obciążać zbytio swoim sprzętem.

 

Sprzęt aby obsługiwał wirtualizację chciał bym postawić na tym Linuxa + Windowsa (w przyszłości), dyski SATA

 

Całość ma działać jako serwer pod developera czyli programowanie mySQL, PostgreSQL, FirebirdSQL itp.

 

Na całość nie mam przewidzianego jakiegoś budżetu ale chce to zrobić najtańszym kosztem.

 

Dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Za ogólne, to że jest łącze to akurat mało istotne w tym przypadku.

Nie napisałeś czy ma być to rack czy tower.

Jako, że masz dwa systemy w jakieś tam wirtualizacji to potrzebujesz trochę ramu do startu i min jakiegoś xeona e-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co mowi patrys. Xeony E3 szczegolnie na Ivy Bridge (E3 v2) sa bardzo wydajne i zuzywaja bardzo malo energii. Cenowo rozsadnym bedzie zakup serwera Actina Solar. W PowerServer maja troche kiepskie ceny na nie, ale jak dobrze ponegocjujesz to mozna sporo urwac. :) W razie jakbys sie decydowal to moge polecic zaprzyjazniona firme w ktorej niedawno kupowalem Solara.

 

Jako ciekawostke powiem, ze mam konfig z E3-1230 v2, 16GB RAM, 3xHDD SATA, RAID z cache 512MB i bateria w obudowie z nadmiarowym zasilaniem i ten zestaw zuzywa srednio 70W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×