Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Meyer

100% obciążenia procesora na youtube

Polecane posty

Witam, mam jakiś w domu przed potopowy sprzęt (który chciałbym sobie wstawić do domowej siłowni):

- intel pentium 4 celeron 2,4 Ghz

- płyta główna jakis asus czy tam asrock

- 1,5GB ram DDR

- k. graficzna nvidia geforce2 mx 400, 64 Mb

 

No i jak chcę coś obejrzeć na yt to procek skacze do 100% i ciężko cokolwiek obejrzeć ( w chrome), da się jakoś zoptymalizować system? zeby dał radę? może wystarczy jakaś lżejsza przeglądarka? a może teraz już się nie da oglądać cokolwiek na 1 rdzieniowym procku na yt? chyba że to win k graficznej, nie mam pojęcia dlatego tutaj chciałbym się was zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biszkopcik ma zapewne na myśli swój własny post. Napisał coś, wyedytował, prosi o usunięcie własnego postu (nie tematu).

------------------------------

 

 

Na pewno problem będziesz miał z filmami jakości HD. Obecnie mam P4 3.0HT, grafika zintegrowana max 96MB, korzystam z Firefox 3.6 i filmy 1080p z YouTube są wyświetlane, choć zużycie procesora skacze do 100% chwilami. 720p idzie w miarę dobrze, choć i tak osobiście z reguły wszystko oglądam na 360p, bo poza filmem chcę, aby procesor wykonywał jeszcze pewne procesy swobodnie w tle.

 

Nie bawiłem się w optymalizacje itp., ale możesz pokombinować z różnymi wersjami Flash. Na pewno lekka przeglądarka może pomóc. Jednak wyjdź z założenia, że mimo wszystko przy kodowaniu w H.264 przy rozdzielczości 1080p możesz mieć kłopot, 720p powinno moim zdaniem działać wystarczająco płynnie (no, może poza scenami, gdzie bardzo dużo ruchu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałem @Biszkopcik przepraszam.

 

@Piotr GRD Lżejsza przeglądarka? jaką byś polecił? Firefox 3.6? testowałem przed chwilą jakąś najnowszą przeglądarkę firefox 12 to tak o dźwięk na 360 p czasem się przytnie jak i obraz ale na pewno dużo lepiej jest niż w chrome ( spróbuje jeszcze tego 3.6), z tym flashem też spróbuję się pobawić tak jak mówisz, dzięki za konkretną odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wybierałem przeglądarki ściśle pod oglądanie filmów na YouTube, więc nie wiem jaka byłaby najlepsza.

Osobiście preferuję Firefoxa, dlatego go używam (każdego osobisty wybór), a wersja 3.6 to mój kompromis pomiędzy zużyciem pamięci a tym, żeby nowoczesne strony w ogóle działały.

Gdy mowa o jak najlżejszych - a jednocześnie nowoczesnych - przeglądarkach, to polecano mi Midori, jednakże jej nie próbowałem jeszcze (prokrastynacja - później, później i później).

 

Ale generalnie problemem jest to, że te dzisiejsze kodeki obrazu są bardzo wymagające dla procesora. Pamiętam, że już DivX HD przed laty nie działał mi płynnie na P4 1.6, w opisie były wymogi minimum 2.4GHz. Z nadejściem H.265 będzie jeszcze "lepiej", choć trochę czasu minie, nim znajdzie się powszechnie w użyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

ZWykle jest to przez proces flasha (plugincontaner.exe - ale nie jestem pewien). Także przeglądarka to drugorzędna rola ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intel pentium 4 celeron 2,4 Ghz

to pentium 4 czy celeron?:)

miałem takiego procka (jeśli mowa o P4 a nie celeronie:)) - moim zdaniem 480p powinno chodzić płynnie. wypróbuj może jeszcze Operę (od zawsze korzystam z tej przeglądarki dlatego polecam).

może masz syf na kompie i mnóstwo rzeczy chodzi w tle?

Pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główny winowajca: karta graficzna, która nie jest w stanie wziąć na siebie dekodowania wideo. GF2 MX to sprzęt bez jakiejkolwiek wydajności.

Za ok 60-70 złotych (z kosztami wysyłki) kupisz mocniejszy model karty, który pociągnie Ci dekodowanie sprzętowo (przynajmniej częściowo), odciąży procesor i pozwoli na spokojne przeglądanie YT i innych podobnych stron. Przykładowa karta: http://allegro.pl/geforce-nx6200-128mb-agp-najnizsza-cena-i2836133871.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kszysiu syfu na pewno nie mam bo instalowałem nowego windowsa a procek to celeron .

 

@d.v Też właśnie tak myślałem że może być to wina karty ale miałem nadzieję że nie : D nie wiem czy się opłaca inwestować w ten sprzęt nawet te 60zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba właśnie kwestia grafiki. Ale mogę się mylić, oczywiście.

 

U mnie prawie bez przerwy jakieś procesy działają w tle i potrafią chwilami "zjeść" 40 do 60% CPU.

I właśnie sobie uświadomiłem, że na poprzedniej płycie głównej, na której miałem zintegrowaną grafikę 64MB wideo z YouTube - nawet to 360p - zacinało się poważnie w tych chwilach, kiedy te moje procesy w tle dawały o sobie znać. Po tym, jak niedawno tamta płyta mi nawaliła mam teraz inną ze zintegrowaną grafiką max 96MB i teraz nie mam takich problemów z zacinaniem się wideo, a przynajmniej nie tak duże. Procesor wciąż ten sam P4 3.0HT. I gdy te inne procesy nie chodzą, to jak wspominałem - nawet 1080p chodzi nieźle, a 720p całkiem płynnie.

 

Jaką masz płytę główną? Jeśli w miarę nowoczesną, to może zintegrowana grafika na niej okaże się lepsza od tej GeForce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×