Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fawkulce

Traktat ITU kolejną epidemią paniki?

Polecane posty

Mój pierwszy post więc chciałem się na wstępie przywitać :rolleyes:

 

Nie jestem profesjonalistą hostingu, ale Google podpowiada że to forum może być właściwe, by w tej lub podobnej tematyce podjąć dyskusję. O czym? O traktacie ITU, który według jednych jest zamachem na darmowy internet, a innych, kolejną niepotrzebną paniką. Istnienie drugiego obozu uświadomił mi podcast, który wrzucił mój ulubiony prowadzący. Oto i materiał-winowajca:

 

 

Chciałem zapytąć profesjonalistów zajmujących się serwerami co następuje: czy autor ma rację mówiąc, że firmy takie jak Google (Google.com/takeaction) działają na szkodę miedzynarodowego internetu sprzeciwiając się ITU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz wytłumaczone pytaj o to ISP nie firmy hostingowe nie wprowadzają ceznury to co masz na serwerze to twoja sprawa a jeśli cenzurować to będzie operator :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem juz że ITU nie ma nic wspołnego z cenzurą, a nawet jej członkowie sprzeciwiają się propozycji ruskiej czarnej owcy, którą pragnie ją wszędzie wprowadzać. Chodzi mi raczej o całokształt tego nadzoru którego - jak twierdzi autor - amerykańskie korporacje nie chcą oddawać w ręce miedzynarodowe. Chodzi o jak przypuszczam domeny (autor mówi że "adresy"). Podał też przykłąd megaupload itp. Więc może jednak hosting to pasująca kategoria? Bo forów gdzie dyskutują ISP jak na lekarstwo :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Megaupload był przestępczym serwisem w swietle jakiegoś tam prawa i tyle, albo druga ewentualność nie posmarowali żelem i efekt jest stawiam na to drugie popatrz na piratebay nadal istnieje raczej nadal będzie istniał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MegaUpload był na serwerach amerykańskich, piratebay jest afaik w Szwecji i jeszcze paru krajach.

 

Efekt jest taki, że w USA weszła w życie SOPA, albo przynajmniej na jakiś czas. Władze USA zamknęły megaupload na mocy właśnie SOPA. W Szwecji podobnej ustawy/przepisu nie ma i prawdopodobnie nie będzie, dlatego też piratebay nadal stoi.

 

Co prawda były na niego zamachy, mam na myśli różne sądy itd., ale żaden z nich tak naprawdę nie przeszedł.

 

 

Co do tematu to jest to niepotrzebna panika. Przynajmniej póki co nie ma absolutnie żadnych dokumentów, które ograniczałyby internet w jakikolwiek sposób i dopóki takowe się nie pojawią to nie ma co panikować.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×