Skocz do zawartości
elempl

Przeniesienie z jednego serwera OVH na drugi w OVH

Polecane posty

Panowie,

ze względu na zmiany w ofercie OVH postanowiłem zmienić serwer dedykowany, który u nich posiadam na inny również z ich oferty.

 

Jednak w tym momencie pojawia się problem, mianowicie na obecnym serwerze mam już wszystko pięknie skonfigurowane nginx, mysql i działający serwis...

 

Czy możecie mi pomóc w kwestii możliwie najprostszej migracji ze starego serwera na nowy tak żebym nie musiał znów wszystkiego konfigurować tylko wykonać kopię 1 do 1 i podmienić wpisy w DNS???

 

p.s.

dodam tylko, że jestem dość zielony w tej kwestii :) a niestety znajomy admin w ciągu najbliższego tygodnia jest nieosiągalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć spokojne noce zatrudnij admina , niewiele wydasz a zrobi porządnie i nie zapomnisz o niczym ;)

 

Jest wiele osób tu na forum co w tej kwestii ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Jeżeli jesteś dość zielony w tym temacie to nierozsądne by było proponowanie Tobie rozwiązań które będą kończyły się tym że będziesz wracał jak bumerang na forum zadając kolejne pytania , opierał się o google co w rezultacie da jałowe wyniki. W tym samym czasie wróci twój admin i zrobi porządek. Tak jak ktoś już tu wspomniał zadaj pytanie do osoby wymienionej tutaj, przedstaw problem a otrzymasz cenę za usługę. Ta to tobie porównanie dwóch istotnych elementów: twój czas kontra cena za usługę. Jeżeli ten pierwszy nie jest istotny (nie jest to ważny projekt) bo pragniesz się nauczyć czegoś kosztem projektu który posiadasz. Zaloguj się na swój serwer, posiadając wiedzę jaki system operacyjny posiadasz sprawdź co masz obecnie zainstalowane na starej maszynie i zrób dokładnie to samo na nowej. Nie napisałeś za wiele o obecnej konfiguracji bo jest wiele elementów, które pozornie mogą wyglądać na błahe a są bardzo ważnym elementem stanowiącym główny element wykorzystywany przez twój projekt. Tak czy inaczej przy odrobinie szczęścia i poziomie Twojej "zielonej wiedzy" powinieneś mieć wszystko zrobione w kilka dni.

Od siebie, skorzystaj z firm zewnętrznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×