Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lou.

Dedyk z Kimsufi

Polecane posty

Witajcie, chciał bym zapytać jakie są wasze opinie wątpliwość co do tej firmy.

Dokładnie z kolegą szukamy cały czas przeglądamy oferty różnych firm i dziś trafiliśmy na tą firmę.

 

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/kimsufi.xml

 

 

Szczerze mówiąc oferta nie jest zła jak na tą cenę.

Na serwerze chcemy trzymać TS3 i jakieś bajery - serwer do cs itp.

 

 

Bardzo proszę o mądre spostrzeżenia. - W razie pytań proszę pytać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś spotkałem się z opinią, że stare podzespoły z OVH są przenoszone do Kim sufi.

 

Podkreślam, że słyszałem takie coś.

 

Głownie chodzi mi o to czy warto zainwestować w usługi tej firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie korzystałem jako tako z samego dedyka (dopiero teraz od kilku dni), ale korzystałem rok z oferty vKS (VPS na OpenVZ) od kimsufi/ovh i miała ona tylko JEDEN downtime jakoś 30 minutowy w któryś piątek, a tak cały rok cud miód orzeszki.

 

Naprawdę co jak co, ale o OVH mam dosyć dobre zdanie, pomimo że to masówka i na odpowiedź supportu czasem trzeba poczekać te 24h to stabilność mają naprawdę porządną. Kiedyś owszem wyglądało to nieco gorzej, ale teraz monitoring dedyków naprawdę działa i takie rzeczy jak uszkodzone dyski czy najzwyczajniejszy w świecie timed out jest wykrywany od razu. Musiałbyś mieć naprawdę dużego pecha, żeby trafić na jakiś bardziej lipny serwer/dysk, ale jeśli rzeczywiście jest on niezdolny do użytku to Ci go wymienią za darmo, wystarczy napisać do supportu.

 

Ogółem polecam.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się inwestować w serwer w FR pod serwer CS, ts3 jak najbardziej,ale CS to moim zdaniem pomyłka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer Cs będzie służył tylko prywatnie - więc wysokich lotów nie potrzeba.

Czasami gram z znajomymi dlatego taki pomysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

vKS w ovh

 

21:20:49 up 80 days, 6:09, 1 user, load average: 0.22, 0.20, 0.13

 

 

80 dni temu to ja robiłem reinstall (było w tedy coś ponad 30 dni uptime) - ani jednego padu nie zanotowałem ;)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się inwestować w serwer w FR pod serwer CS, ts3 jak najbardziej,ale CS to moim zdaniem pomyłka..

 

A czemu nie? Ja chociażby mam ping rzędu 36 do mojego dedyka u OVH i nie widzę z tego powodu żadnych problemów.

 

Dystans nie jest jeszcze taki straszny, bez przesady. Wiadomo, że każdy ma inny ping, ale pomyłka to jeszcze nie jest :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli, krotko mówiąc warto wydać te 50 zł za serwer niskich progów ?

 

Osobiście do ovh nic nie mam, posiadałem tak kilka usług, które dawały rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie się opłaca, chociaż to też zależy.

 

Mi np. zależało na własnym jajku i jako tako pewnych gwarantowanych zasobach. Jeśli Ci na tym aż tak bardzo nie zależy to w tej cenie ewentualnie możesz znaleźć coś "lepszego" pod kwestią mocy obliczeniowej na VPS'ie. To zależy jak chcesz wykorzystywać serwer, bo jeśli to będzie TeamSpeak3 załóżmy na ~30 userów to i najniższych lotów VPS za 19 zł da radę. Mogę powiedzieć tyle - w tej cenie to jest naprawdę okazja :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łącze to styknie bez problemu. Mój 200-slotowy TS zużywa do 20 megabitów max (mam na myśli 200 userów online), jeśli chodzi o ram czy dysk to też problemów nie będzie, pytanie jak z procesorem. Na to Ci już niestety nie odpowiem bo każdy procek prócz taktowania ma wiele innych mankamentów, które się różnią pomiędzy danymi producentami/wersjami/etc więc wyniki mogą być bardzo nieobiektywne. Mogę powiedzieć tyle, że ten mój tsik zużywa do 20-30% CPU z 1 rdzenia o taktowaniu 3.40 GHZ intel i7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na na swoim vps na rurce 10mbit upchnąłem 250 userów Online na ts3 + Strone. Co do procka to około 500Mhz było obciązone przez ts3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepustowość zależy od umiejscowienia userów. Jeśli dajmy na to 250 osób siedzi po 2-5 osób na każdym roomie to upchniesz i więcej w te 10, ale jak już 50 osób zbiera się na raid to łącze nie jest tak wygadane :D. Podobnie z prockiem zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten najmniejszy kimsufi to może się trafić najczęściej celeron 1.2GHz i 512kb cache, lub 2.8GHz 256kb cache. Kiedyś był też atomy ale to przed zmianą oferty. Także na serwer CS się średnio nadaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za wasze uwagi i spostrzeżenia :)

Jeszcze raz się zastanowię i podejmę decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

processor       : 0
vendor_id       : GenuineIntel
cpu family      : 6
model           : 54
model name      : Intel(R) Atom(TM) CPU N2800   @ 1.86GHz

 

Nie ukrywam, że mam farta :).

 

htop pięknie wykrywa 4 thready.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie.

 

W parametrach jest opcja "czas dostępności" - jakoś tak.

 

 

To oznacza czas jaki administrator może poświęcić na dane mu zadanie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi ci o nazwę "Dostępność" - jest to średni czas od momentu zaksiegowania płatności do aktywacji serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×