Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
P1000

VPS XEN

Polecane posty

Witam,

 

Od jakiegoś czasu poszukuje skrojonej na miarę oferty VPS z wirtualizacją XEN najlepiej HVM, abym miał możliwość wgrania własnego obrazu ISO i tu potrzebuje waszej rady. Chciałbym postawić sobie serwer www, ts3 oraz vpn'a i tu pytanie czy na jednej maszynce będzie mogło to hulać? W związku z tym, że są to początki, więc strona będzie raczej skromna na ts'ie za dużo osób również na początku nie przewiduje, więc potrzebuje coś bardziej budżetowego, choć z w miarę przyzwoitym suportem :)

 

Robocza konfiguracja (według mnie adekwatna do ceny i potrzeb):

Procek 1 GHz

RAM (gwarantowany) 128/256 MB

Dysk 5/10 GB

Transfer 100-300 GB

Łącze 100 Mbit/s

Raczej Polskie DC

Przyzwoite SLA i support

 

Opcja budżetowa jak już mówiłem a więc ok.20/30 zł miesięcznie.

 

Z własnych obserwacji:

1)W Hitme coś było za 19 zł ale bez HVM. Opcja HVM 35 zł choć słyszałem że support kuleje.

2)W IONIC był jakiś kodzik promocyjny gdzie na najniższą opcje XEN'a wychodziło ok.33 zł.

3)W VMLine pierwsza opcja XEN ok.30 zł ale ostatnio coś niemiłego przytrafiło się właścicielowi firmy a zarazem głównemu administratorowi i jakość supportu podobnież znacznie spadła nawet jakiś potomny projekt zamknęli.

 

Pomóżcie coś dobrać, a może coś ciekawego przeoczyłem...

Edytowano przez P1000 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy coraz częściej oscylują na granicy rentowności no a dla mnie dobrze, aby było możliwie jak najtaniej z zachowaniem pewnej przyzwoitości działania VPS'a jak i supportu, dlatego pisałem o widełkach 20-30 zł. Tym bardziej, że nie szukam jakiś wygórowanych parametrów tylko bardziej do zabawy no a OpenVZ nie zadowala mnie. Na początku ciężko z budżetem, więc no tylko tyle mogę zainwestować początkowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzw. firmy krzaki omijam szerokim łukiem, ale chyba aż tak źle nie jest żeby w Polsce nie znalazło się coś taniego i dobrego. Pokazuje to przykład vps z wirtualizacją OpenVZ, bo są ciekawe oferty. Ktoś pytał czy może być KVM (obecnie w usuniętym przez moderatora poście) - w sumie też może być i to wirtualizacja na poziomie sprzętu i to, ale zależy mi na ładowaniu własnego ISO. Co powiecie o firmach z pierwszego postu? A pozostałe firmy jakieś cichutkie? ^_^

 

P.S Nie wiem czy warto bawić się z zagranicą, bo vps będzie też wykorzystywany, jako vpn, więc polskie ip jak najbardziej przydałoby się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, że post pod postem, ale już nie mogę edytować poprzedniego (po jakimś czasie wygasa opcja edycji). Poszedłem w kierunku poszukiwania zagranicznych firm, ale z DC w Polsce i dzięki linkowi z tego forum mam np. coś takiego http://www.edis.at/en/server/kvm-vps/poland/kvm-smart/ Przejrzałem internetowe kantory i wychodzi za ten pakiecik ok. 16/17 zł miesięcznie, więc całkiem nieźle. Oczywiście więcej zabawy z wymianą waluty i w ogóle, ale czy warto? Zastanawiam się czy jak będzie jakiś problem to czy dogadam się z suportem, bo tel odpada raczej :D Znacie jeszcze jakieś firmy z VPS XEN/KVM oferujące usługi w polskim DC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może exone.pl fakt firma jest dziwna i serwery na łączu TP. Ale masz pełną kontrole nad maszyną VMWARE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, że post pod postem, ale już nie mogę edytować poprzedniego (po jakimś czasie wygasa opcja edycji). Poszedłem w kierunku poszukiwania zagranicznych firm, ale z DC w Polsce i dzięki linkowi z tego forum mam np. coś takiego http://www.edis.at/e...land/kvm-smart/ Przejrzałem internetowe kantory i wychodzi za ten pakiecik ok. 16/17 zł miesięcznie, więc całkiem nieźle. Oczywiście więcej zabawy z wymianą waluty i w ogóle, ale czy warto? Zastanawiam się czy jak będzie jakiś problem to czy dogadam się z suportem, bo tel odpada raczej :D Znacie jeszcze jakieś firmy z VPS XEN/KVM oferujące usługi w polskim DC?

 

Warto, edis.at to dobra, sprawdzona firma, mająca do tego możliwość polskiej lokalizacji. Własny system też u nich zainstalujesz. Nie znam ani jednej firmy z Polski, która mogłaby z nią konkurować za to na zachodzie jest w czym wybierać. Jak nie znasz angielskiego / niemieckiego to możesz mieć jednak problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierz w edis.at. Miałem i polecam tylko nie do końca wychodzi 16zł a raczej 20zł bez paru groszy. Tak czy inaczej bardzo dobrze to działa i nie ma problemu ze zmianą waluty, bo zapłacisz np. przez PayPal gdzie mają z reguły bardzo dobre kursy wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×