Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Jak działa Cpanel?

Polecane posty

Witam, otóż nigdy nie miałem okazji pracować z tym panele, jedynie z poziomu użytkownika i resellera, ale to dla mnie za mało! Na licencję mnie nie stać i w ogóle nie mam gdzie go zainstalować :P

 

Czy Cpanel ma coś takiego, jak DA custombuild? Jak się go konfiguruje? Ma swoje osobne środowisko ?

 

W sumie to mam prośbę, może ktoś ma zainstalowany Cpanel na pustej maszynie czy coś, gdzie mógłby dać mi dostęp ;> Chciałbym tylko zerknąć, popatrzeć, pooglądać itd. Nawet mogę zapłacić :)

 

Niestety screeny mnie nie rajcują :( W razie czego, proszę o wszelkie info.

 

 

Pozdrawiam,

Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Cpanel ma coś takiego, jak DA custombuild? Jak się go konfiguruje? Ma swoje osobne środowisko ?

cPanel ma WHM, odpowiednik poziomu admina w DA, gdzie wszystko co można byłoby zrobić na konsoli się wyklikuje w różnych kreatorach, nawet wersję Apache, PHP i moduły do nieg, etc ;-).

 

Działa to dramatycznie wolno i jest upierdliwe, no ale skompikowanie obsługi ograniczono do minimum..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cPanel ma WHM, odpowiednik poziomu admina w DA, gdzie wszystko co można byłoby zrobić na konsoli się wyklikuje w różnych kreatorach, nawet wersję Apache, PHP i moduły do nieg, etc ;-).

 

Działa to dramatycznie wolno i jest upierdliwe, no ale skompikowanie obsługi ograniczono do minimum..

Rozumiem, że ma własne repozytoria ? Czy korzysta z tych systemowych ?

 

Sądziłem, że to bardziej zaawansowany kombajn :P

 

Można nazwać ten panel łatwiejszym w konfiguracji niż DA ?

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

To zupełnie inna filozofia działania niż kompilacja poprzez CB w DA. Oni produkują swoje paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak byś miał jakąś maszynę z minimum 512 MB RAM to możesz zainstalować sobie wersję trial 14 dni i zobaczysz jak to od środka wygląda, mi osobiście nie podoba sie może jest i rozwinięty ale cholernie ślamazarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

API ! Wszystkie te systemy mozna przebudowac. My uzywamy Cpanel od 2001 roku i ten panel jest coraz lepszy.

Lepszego na LAMP nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×