Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wrkilu

Sprzedam serwis z kontami pocztowymi

Polecane posty

Witam,

 

Sprzedam serwis z kontami pocztowymi k-e-m-i.pl (usuń myślniki z adresu). Miałem go z rok dla klientów indywidualnych i niestety mimo reklamy, fajnej oferty była śladowa ilość chętnych. Po informacji wstępnej (do klientów) o zamknięciu serwisu jeden z nich dał mi do myślenia.. Otóż powiedział że niepotrzebnie robiliśmy go dla indywidualnych a trzeba było zrobić dla biznesu bo poczta jest super! do tego dorzucić serwery wirtualne (żeby taka firma mogła zaparkować również stronę), może jakieś backupy online i taki serwis miałby rację bytu. Powinien być skierowany przede wszystkim do przecież dużej ilości firm które mają emaile na przysłowiowym wp.pl. No i jako właściciel tego serwisu myślę ze ma rację. Tylko niestety ja już nie mam pieniedzy na przerobienie go pod biznes ani czasu bo i obsługę na telefonie trzeba by zrobić, ani zapału trochę bo po porażce z indywidualnymi mi opadł. W każdym razie może jednak ktoś z Was podjąłby się tego , do sprzedania jest strona , funkcjonalny panel (można zobaczyć na koncie demo), domeny.

 

Zapraszam do kontaktu, lucek.com<>gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem, w wydaniu dla indywidualnych się nie sprawdził, założone zostało 50 kont w ciągu roku. Szansą jest przerobienie go na hosting z dobrą pocztą i dodatkami dla biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może pasowało by to wtrącić do GIEŁDY ? W tym momencie to bezsensowne zaśmiecanie forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No i jeszcze koszty utrzymania serwerów i domen no i ile trzeba dopłacać do biznesu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Temat ciekawy nie powiem. Usługa samej poczty bez dodatkowych mod. obsługujących np telefony komórkowe raczej obecnie jest mało chodliwa. Przy zastosowaniach biznesowych ważny jest obecnie telefon, dostęp do kalendarza. Fax to nie wszystko jest wiele prawie darmowych rozwiązań umożliwiających wdrożenie usługi fax połączonych z domeną główną użytkownika. Sprawa powiadomienia o poczcie za pomocą sms jest mało przydatna w dobie IMAP i telefonów z obsługa poczty.Powiem szczerze że kilka lat temu posiadałem podobny projekt lecz utrzymanie czegoś w dobie rozwoju takich molochów jak Microsoft czy Google przestało być zabawne. Trafienie z usługą w klienta o tak wąskim profilu jest wyjątkowym szczęściem. Połączenie dotychczasowej usługi z opcją hosting jest jak tworzenie kolejnej firmy hostingowej o ogólnie dostępnym obecnie profilu. Co innego jak byś rozszerzył działalność o auto instalację jakiegoś prostego cms-a z dostępem do łatwej konfiguracji - zmian wyglądu, treści coś co ułatwi biznes. Nie mówię tu o hostingu tylko o bardzo wąskiej grupie. Ale takie stanowisko da tobie wynik działania biznesu jaki masz dziś czyli mało klientów. Inna sprawa to utrzymanie takiej ilości domen odrobinę mija się z celem. Jedna domena max dwie + opcja użycia własnej. Strona wygląda naprawdę fajnie i powiem że skoda by było jak byś zrezygnował czy odsprzedał. Przy odrobinie szczęścia może ktoś się znajdzie kto doda Twoje rozwiązanie jako dodatkowa usługa do rozbudowanych usług hostingowych. To by uratowało Twoje dzieło i podtrzymało by pasję jaką włożyłeś. Nie jest łatwo czasem rezygnować z pewnych projektów. Wiem co to znaczy bo sam zlikwidowałem pewien projekt który istniał ponad siedem lat. Z czego same zamknięcie to prawie dwa lata. Tyle trwało wygaśnięcie umów z klientami które mnie wiązały. Kończąc moja wypowiedź powiem od siebie - NIE SPRZEDAWAJ , tylko wystosuj zapytanie do firm z podziałem na zyski by dopisali Twoją usługę jako pakiet do własnych oferowanych usług. Odpowiedni regulamin załatwi sprawę by te firmy były chronione w jakimś stopniu jak również by klient nie był zdziwiony że w przypadku problemów na zgłoszenie odpowiada kto inny. Kilka zgrabnych banerów tych firm na stronie głównej i kto wie będziesz się śmiał że chciałeś to sprzedać. Powodzenia

Edytowano przez sixwishlist.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona projektu leży.

 

Są na to klienci - sam przez długi czas szukałem takiego rozwiązania i padłem znowu na Google.

Zadziałaj jak facebook z facebook for every phone - nie narzucaj zakupu tel. z androidem czy iosem aby mieć pełną obsługę Gmaila.

 

Kontakty z możliwością utworzenia osobnej grupy do której damy dostęp innym osobą - taka wspólna książka w obrębie organizacji.

Kalendarz z możliwością dodania wspólnych kalendarzy i współdzielenia ich.

Zadania - tak samo, możliwość dodawania własnych z ustaloną datą zakończenia / wykonania + wspólne zadania.

Dodaj jeszcze serwer jabbera z transportem gadu.

WebDAV i możliwość trzymania plików w chmurze.

 

Normalne ceny też by się przydały. Np. 10 zł za konto z możliwością dodania aliasów w poczcie w obrębie własne domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie działał dzień bo jako że jest w okresie przejściowym to stoi na darmowym serwerze.

 

Niestety nie mam już siły, czasu, zapału a i kasy żeby go dalej rozwijać, zmieniać. Gdyby ktoś chciał coś z niego odkupić to służę..

 

I rzeczywiście z bólem będę go rozwiązywał bo rzeczywiście wniosłem w niego dużo pracy i zaangażowania żeby wyglądał jak wygląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zrobił jak napisał @sixwishlist lub ewentualnie poszukał kogoś/firmę aby zainwestował/a w rozwinięcie tego tematu dodatkowo poszedł w komórki np. edysk dla usług mobilnych z możliwością właśnie podpinania własnej domeny, kawałek ftp'a, elementów dodatkowych by zachęcić klienta, do tego właśnie coś w rodzaju usług częściowych free i innych płatnych... a komórki, tablety i tego typu klikacze to teraz już podstawa...

 

Myślę, że potencjał jest spory i kwestia wysiłku, pracy no i elementów, które by klient łyknął bo obecnie ciut nie w tą grupę docelową klientów chciałeś wejść... Musiałbyś przeanalizować czego oczekuje rynek, co dodać by dało kopa...

ehh... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×