Skocz do zawartości
Bartko

Awaria chmury cloudflare.com

Polecane posty

Nie działa mi dość duża strona strona i wygląda na to, że problem powoduje CloudFlare.

 

Strona obsługująca chmurę CloudFlare.com równiez nie działa i nie mogę się zalogować, żeby wyłączyć obsługę strony przez ich chmurę. Zastanawiam się czy szybko nie uciekać z DNSami gdzieś indziej.

 

Czy Wam też padły teraz stronki używajace Cloudflare?

 

Załączam logi komendy ping i tracert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam płatne konta, więc nietylko darmowych to dotknęło. Faktycznie teraz już działa. Profilaktycznie jednak wyłączyłem cache Cloudflare, a zostawiłem tylko DNSY do czasu aż zdiagnozują problem. Dziwne, ale mam wrażenie, że bez Cloudflare działa strona szybciej. Niestety, zjada więcej transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

W przypadku DNS nie ma różnicy jaki to plan, bo te same serwery obsługują to.

Awaria nie dotyczyła tych dnsów akurat z z których korzystamy więc nie padło im wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Problem był na poziomie odświeżenia struktury baz danych odpowiedzialnych za komunikację z serwerami DNS. W pierwszej kolejności zostały odświeżone usługi płatne wymagające dużej dostępności. Nie była to usterka lecz krok do wprowadzenia dodatkowych usług z nowym rokiem. Informacja przekazana dla partnerów Cloudflare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Możesz pokazać tą wiadomość?

Pisali o innym problemie, druga sprawa że nie było żadnego zachwiania też na usługach darmowych.

W przypadku DNS te same serwery obsługują dnsy i różnica polega jedynie na obsłużeniu ruchu do strony przez te zabawki haproxy/nginx.

Choć nawet ich wersja Bussines przy większym ruchu nie jest za wydajna, aczkolwiek oferuje fajną ochronę przed DDOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Zgłoś firmę do programu partner. Do wyboru otrzymasz kilka opcji związanych z konkretną usługą jaką jesteś zainteresowany. Będziesz otrzymywał informacje na temat wprowadzanych zmian,planowanych konserwacji i ewentualnych problemów.

Otrzymasz również osobę odpowiedzialna za kontakt z twoja firmą, która bezpośrednio będzie odpowiedzialna za pomoc przy wdrażaniu rozwiązań biznesowych.Na dziś pozostaje dostęp publiczny do statusu usług który jest na stronie cloudflare.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem był na poziomie odświeżenia struktury baz danych odpowiedzialnych za komunikację z serwerami DNS. W pierwszej kolejności zostały odświeżone usługi płatne wymagające dużej dostępności. Nie była to usterka lecz krok do wprowadzenia dodatkowych usług z nowym rokiem. Informacja przekazana dla partnerów Cloudflare.

 

Muszę się nie zgodzić. Ja otrzymałem zupełnie inne wyajaśnienia:

 

We did see a brief networking issue that impacted some of our EU-regional customers. We are investigating the exact cause with networking providers in the region. The issue should be resolved at this time though.

 

Teraz tylko dowiedzieć się czy rozmawiamy o tym samym i czy przypadkiem podczas tego odświeżania przypadkiem u nas czegoś nie zepsuli. Awaria wcale nie wyglądała na zaplanowaną, bo strona cloudflare.com też padła psując im renomę. Zresztą dodatkowo przyznają się do swojej awarii, więc na szczęście nie ma tu zamiatania pod dywan. Padło, przyznają się i starają dojść się czemu tak się dzieje.

 

Tutaj info: http://twitter.com/CloudFlareSys

Edytowano przez Bartko (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@sixwishlist.com: super, ciesze się, że Twoja firma jest partnerem Cloudflare!

Ale jeżeli podajesz jakieś informacje to podawaj treść z źródła, bo inaczej wprowadzasz w błąd ludzi.

Cloudflare przyznało się do ataku i problemu z siecią na twitterze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×