Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ArabSmall

Domena nie została przedłużona, a ddregistrar

Polecane posty

Witam, mam pewne pytanie, a dokładniej nie przedłużyłem swojej domeny (brak środków), ale z racji że domena jest nic nie warta to pomyślałem że poczekam, aż będę znów mógł ją zarejestrować. No i dzisiaj o 22:57:58 została usunięta z kolejki usuwanych i przeniesiona do puli wolnych już o 22:58:14 została "oczekuję w kolejce na rejestrację" (zarezerwowana tak?) przez firmę ddregistrar.pl. Ogólnie zdziwiło mnie, że domena nic nie warta została przez kogoś przejęta (nawet nazwa nie jest dobra, domena = mój nick). I teraz pytanie czy jest jakaś większa szansa że po tych 14 dniach domena znowu będzie w puli wolnych czy ta firma ją zarejestruje? Miał ktoś do czynienia z tą firmą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zarejestrują albo nie.

Jest sporo firm, które tak właśnie działają i często zupełnie zbędne domeny są przez nich opłacane na rok tylko po to, abyś np. Ty potem tą domenę kupił.

Zresztą, ddregistrar.pl ma ceny jakie ma :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ceny to mają bardzo ładnie nie ma co :)

Napisałem do nich za ile będą chcieli odstąpić tą domenę może nie będą chcieli cen z kosmosu. Ogólnie to jakiś bot szuka domen i je wpisuje do listy domen które trzeba zarezerwować czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Są listy domen wygasających, np. na premium.pl i stamtąd pewnie :-)

PS. Zrobiłeś błąd, bo teraz będą wiedzieli, że jesteś zainteresowany i domenę zarejestrują żeby Ci ją sprzedać, tak to by może tego nie zrobili :)

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, dokładnie tak to działa, że jeżeli domena ma dość długi register time (np. była aktywna przez ostatnie kilka lat) i teraz nagle ktoś jej nie przedłużył to wiele firm właśnie inwestuje w takie "nic niewarte" domeny, żeby potem na każdej takiej zarobić.

 

Nikt tu pewnie manualnie tego nie zrobił, jest to raczej pewne, że bot tej firmy :).

 

 

A taktyka bardzo dobra, jeśli to jest np. jakaś domena firmowa to na takiej śmiesznej domenie z końcówka .pl można i od 10-100x więcej zarobić niż koszt samej domeny ;]. A pewno i jeszcze więcej w niektórych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są listy domen wygasających, np. na premium.pl i stamtąd pewnie :-)

PS. Zrobiłeś błąd, bo teraz będą wiedzieli, że jesteś zainteresowany i domenę zarejestrują żeby Ci ją sprzedać, tak to by może tego nie zrobili :)

 

Ja nią aż tak zainteresowany nie jestem także czy jak będą chcieli za nią dużo to jej nie odkupię.

 

 

Tia, dokładnie tak to działa, że jeżeli domena ma dość długi register time (np. była aktywna przez ostatnie kilka lat) i teraz nagle ktoś jej nie przedłużył to wiele firm właśnie inwestuje w takie "nic niewarte" domeny, żeby potem na każdej takiej zarobić.

 

Nikt tu pewnie manualnie tego nie zrobił, jest to raczej pewne, że bot tej firmy :).

 

 

A taktyka bardzo dobra, jeśli to jest np. jakaś domena firmowa to na takiej śmiesznej domenie z końcówka .pl można i od 10-100x więcej zarobić niż koszt samej domeny ;]. A pewno i jeszcze więcej w niektórych przypadkach.

 

Właśnie ta domena była tylko 1 rok aktywna (kupiłem i nie mogłem jej przedłużyć). A sama domena nawet nie jest dobra bo co ktoś postawi na domenie arabsmall.pl? To nawet do niczego się nie odnosi, a liczba odwiedzin tej domeny jest prawie 0. Także cały czas mnie to zastawiana czemu taka nic nie warta domena, rozumiem gdyby ta domena była zarejestrowana przez kilka lat, ale ona była tylko aktywna 1 rok z czego 3-4 miesiące był na niej wordpress postawiony (przez resztę czasy standardowy komunikat DA o dodaniu domeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, polityka niektórych firm polega na tym, że wykupują wszystkie wygasające domeny jak leci (albo wybrane, może np. 30% randomowych domen) i dopiero jak po tym roku nikt się nie zgłasza to nie przedłużają dalej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×