Skocz do zawartości
xSIX

Problem z instalacją win XP wyskakujący czarny ekran

Polecane posty

Witam, a wiec tak jak w temacie mam problem z instalacja win XP, płyta główna to gigabyte 8i845pe-rz którą dostałem od znajomego ( pytałem się ostatnio was jak podłączyć do niej włącznik). Podłączyłem do niej jakiś dysk twardy z windowsem ( który działa, testowany na innym sprzęcie, jest na nim równiez LINUX) no i podczas ładowania windowsa wyskakuje jakiś Blue Screen i pc się restartuje więc może być problem ze sterownikami które są na tym dysku, więc postanowiłem zainstalować nowego windowsa i problem jest w tym, że jak botuję płytke z windowsem ( sprawna instalowałem z niej wiele razy) wyswietla sie na 2s napis " Instalator sprawdza konfigurację sprzętową komputera " i włącza się czarny obraz który pozostaje na wieki , włożyłem również płytkę z Windows Live CD jest to samo spróbowałem odpalić tego windowsa live przy odłączonym dysku i normalnie się włączył i działa. Czytałem na jakimś forum że ziomek miał taki sam problem i przestawił w biosie " advanced -> Sata1 controler configuration -> IDE lub AHCI lub RAID. " i wszystko było dobrze, ale niestety moj dysk jest pod ATA, Może wiecie panowie jak to naprawić ten czarny ekran? nie ma jakis sterowników do dysku na tej płycie z windowsem do dyku? . Z góry dziekuję za odpowiedzi

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zostaw ten sprzęt. Prawdopodobnie uszkodzony kontroler na płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×