Skocz do zawartości
rob2499

Instalacja Linux. Blad kernela.

Polecane posty

Mam problem z instalacja Linuxa na VPS (zamiescilem w zalaczniku ss).

 

Nie mam mozliwosci wyboru innego obrazu. VPS jest z onevps.pl , lecz tam otrzymac odpowiedz z supportu graniczy z cudem ( na to zgloszenie czekam 4 dzien ).

 

vnc.png

Edytowano przez rob2499 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest Xen? Może zainstalowałeś zły kernel? Z jakiej wersji na jaką zmieniłeś? Instalowałeś dystrybucyjny czy sam kompilowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest XEN (HVM) z dostepem do VNC. Chce po prostu zainstalowac Linuxa, bez zadnych modyfikowanych kerneli, ale nie da sie po prostu. Wydaje mi sie, ze onevps ma cos zle skonfigurowane z wirtualizacja. Obrazu innej dystrybucji, wersji nie mam mozliwosci zainstalowania z poziomu panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja, którą chcesz zainstalować to wersja z funkcją PAE (do poczytania na googlu), której niestety Twój CPU na serwerze nie obsługuje.

Opcje są dwie.

1. Wybrać innego kernela do instalacji np. wersję non-pae (o ile masz taką możliwość)

2. Jeśli nie masz takiej możliwości zgłosić do supportu problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja, którą chcesz zainstalować to wersja z funkcją PAE (do poczytania na googlu), której niestety Twój CPU na serwerze nie obsługuje.

Opcje są dwie.

1. Wybrać innego kernela do instalacji np. wersję non-pae (o ile masz taką możliwość)

2. Jeśli nie masz takiej możliwości zgłosić do supportu problem.

 

 

Nie mam takiej mozliwosci, jest do wyboru tylko jeden system. Wiec pozostaje czekac na odpowiedz supportu, tylko ile zajmie im ta odpowiedz... 5 dni, 10 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcji moze byc duzo, ale co z tego? Nie odpisuja po prostu nigdzie. GG to w ogole chyba automat siedzi, bo jeszcze nigdy tam nie dostalem odpowiedzi na nic. Support w panelu to tak jak pisalem 2 dni minimum ( w porywach do 5 ). Takze pomoc kuleje i to bardzo.

Edytowano przez rob2499 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcji moze byc duzo, ale co z tego? Nie odpisuja po prostu nigdzie. GG to w ogole chyba automat siedzi, bo jeszcze nigdy tam nie dostalem odpowiedzi na nic. Support w panelu to tak jak pisalem 2 dni minimum ( w porywach do 5 ). Takze pomoc kuleje i to bardzo.

Morał z tego taki zmień firmę a nie bierzesz krzaki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×