Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Misiek08

MongoDB i limit RAM

Polecane posty

Czy ma ktoś doświadczenie w ograniczeniu ilości RAM dla MongoDB? Chcę uruchomić obok innych usług na Debianie, a informacje o ograniczaniu widziałem, ale tylko dla Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Virtual memory size and resident size will appear to be very large for the mongod process. This is benign: virtual memory space will be just larger than the size of the datafiles open and mapped; resident size will vary depending on the amount of memory not used by other processes on the machine.

 

W brew pozorom mongo nie zagarnia dużo pamięci dla siebie, tylko rezyduje w VM. Jeżeli OS lub inny proces będzie potrzebował pamięci to mongo ją odda.

 

FYI mongo najlepiej postawić na dedykowanym serwerze. Jeżeli nie masz takiej możliwości to możesz spróbować przyciąć go cgroupsami (ale może się to dla niego źle skończyć) lub VPS.

 

Zasadnicze pytanie to jakie dane chcesz trzymać w mongo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładne paczki danych to id, tablica paru nicków, czas, 4 znakowy skrót, 6-10 liczb w tablicy.

 

Ok. 2 mln rekordów. Dostęp do danych będzie niewielki i nie zależy mi na 10ms odpowiedzi, bo 100ms też styknie. Po prostu chce to postawić na VPS, obok innych zabawek, żeby nie angażować dedyka. Takie wymagania projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×