Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elcct

OVH seria MG

Polecane posty

Witam,

 

Przymierzam się do rozbudowy serwera utrzymującego moją stronę i zastanawiam się nad wyborem serwera z serii MG w OVH.

Pytanie moje jest skierowane do osób, które miały doświadczenie z serwerami tej serii. Konkretnie chodzi mi o to, czy jest możliwe osiągnięcie chociaż 2-3 gbps do Polski?

Wiem, że we Francji pojawiła się nowa oferta serwerów, ale sposób przydzielania przepustowości jest niejasny, więc nie wiem czy nie lepiej kupić starą serię gdy jeszcze można...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Octave zunifikuje sposób przydzielania przepustowości dla starych maszyn w ciągu 2-3 miesięcy licząc od teraz (informacja z bezpośredniej rozmowy). Weź to ryzyko pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Możesz przytoczyć jakiś dokładniejszy fragment tej rozmowy ?

Chodziło o port na switchu i jego zmianę do 1Gb/s ?

Czy pozostawienie portu 10Gb/s, a ujednolicenie transferu do nowej oferty czyli 200Mb/s jako przepustowość gwarantowana ?

Czy może to i to ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to chodziło o opcję drugą, czyli "ujednolicenie transferu do nowej oferty czyli 200Mb/s". Jakoś nie wyobrażam sobie wypruwania kart sieciowych z serwerów... chociaż w ovh to wszystko możliwe. :)

Edytowano przez Insider (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie udało mi się załapać na ten serwer MG ze starej oferty. Wszystko śmiga pięknie, ale jest jeden szczegół. Serwer w ogóle nie pokazuje zużytego transferu:

 

 

Network Connection: 10Gbps

Monthly traffic: 30.00 TiB per month

Reinitialisation:

Consumed this month:

Remaining this month:

 

Nie pamiętam teraz czy tak było z innymi serwerami - tj. wszystkie pokazują mi zużyty transfer, kiedy się odnawia itd.

 

Teraz się zastanawiam, czy dla testu nie zakupić dwa SP SSD (jako serwery aplikacji - taniej i dwa razy szybciej niż MG) oraz ok. 10 mKS 2G (treści statyczne) skonfigurowane z reverse proxy i round-robin DNS, powinno wyjść trochę taniej niż sam MG ze starej oferty i działać szybciej dla userów...

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Transfer pokaże jakoś tak do 48h.

Dwa serwery będą wydajniejsze same w sobie, ale musi być na nie rozbity ruch i muszą się jakoś łączyć z bazą danych.

Tych 10 miało by robić za proxy z cachem dla tych aplikacji ? To już lepiej wpiąć Cloudflare...

Kwestia ruchu to 900/1000Mb/s można spokojnie uzyskać na maszynach EG, MG były potrzebne tylko w przypadku przekroczenia 1Gb/s.

Musiało by się komuś strasznie nudzić by ustawiać jakiś 10 zabawek by uzsykać 1Gb/s :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patrys - ja też wolałbym postawić 10 maszynek, bo jak masz 1 czy 2 to masz większe prawdopodobieństwo awarii - czyż nie? Jak ktoś myśli o niezawodności i weźmie pod uwagę czas reakcji OVH na zgłoszenia to te 10 maluszków ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa serwery będą wydajniejsze same w sobie, ale musi być na nie rozbity ruch i muszą się jakoś łączyć z bazą danych.

 

No tak, są różne opcje można np. bazy złączyć w multi-master etc.

 

Tych 10 miało by robić za proxy z cachem dla tych aplikacji ? To już lepiej wpiąć Cloudflare...

 

Testowałem kiedyś Cloudflare i było zbyt powolne. Na treści statyczne wystarczyłaby prosta konfiguracja nginxa z reverse proxy i cache

 

Musiało by się komuś strasznie nudzić by ustawiać jakiś 10 zabawek by uzsykać 1Gb/s :)

 

For science! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×