Skocz do zawartości
Axadiw

Hosting pod speedtest

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję hostingu oferującego przyzwoite transfery oraz wysoki transfer pod hosting plików dla aplikacji mobilnej testującej prędkość połączenia z internetem.

 

W jakich cenach mogę szukać tego typu usług w europie i w USA?

 

dodatkowym atutem byłaby georedundancja (którą zauważyłem np w 1&1), jednak czy istnieją oferty oferujące jednocześnie serwery w USA i Europie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet na ten projekt?

Zaproponuj mu coś, to się dowiesz czy weźmie, czy nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ustalonego budżetu, wstępnie chciałbym zorientować się jakiego rzędu kwoty trzeba na taki cel przeznaczyć i czy warto taki projekt tworzyć.

 

Wstępnie nie chciałbym przekraczać 300-400zł rocznie, więc pytanie do Was - czy to w ogóle możliwe? Jeżeli nie to ile mi brakuje?:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Piszesz pod hosting plików aplikacji mobilnej(...).

 

Czyli rozumiem będziesz trzymał tam pliki aplikacji do pobrania i zainstalowania czy do testowania połączenia?

 

 

Na początek ci wystarczy. Zależy czy chcesz od razu startować z 10 lokalizacjami / serwerami czy zacząć od jednego. Na początku ruchu nie będziesz miał dużego (wiadomo początki). Na pierwszy miesiąc weź sobie mały serwer z w miarę dużą przepustowością. Po tym czasie zobaczysz jak to działa, sprawuje się. Później dostawisz drugi serwer i kolejne. Nie warto brać na rok 5 serwerów od razu bo nie wiesz czy:

- zdążysz zrobić wszystko w tym czasie

- nie wiadomo czy aplikacja się przyjmie w społeczeństwie

- nie wiesz ile transferu / łącza potrzebujesz

 

Zacznij od małego i kupuj następne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer miałby służyć do hostowania plików wykorzystywanych podczas testów.

 

Aplikacja już jest, i wisi w Windows Store, i widzę ze mój aktualny hosting (cal.pl) nawet nawet daje radę (prędkości może nie powalają, gdyż użytkownicy zgłaszają, ze swoich 20Mb łączy nie wysycają czasami, ale ogólnie nie jest źle - w rankingu testów widzę, ze niektórzy osiągali nawet 100Mb/s +).

 

Problem w tym, że użytkownicy z USA mają do serwera, który znajduje się w Niemczech dość daleko, więc uzyskiwane przez nich transfery też nie powalają.

 

Dlaczego zwracam się z prośbą do Was?

 

1. Myślę o jakimś serwerze w USA (sporo użytkowników stamtąd pochodzi)

2. Boję się, że "nielimitowany transfer" jakim cal.pl się reklamuje może się kiedyś skończyć :) (aktualnie dochodzi do ~5GB/dzień, a po premierze platformy na jaką jest ta aplikacja napisana (Windows 8) transfery skoczą do góry).

 

W związku z powyższym zastanawiam się czy warto dalej ten projekt rozwijać.

Edytowano przez Axadiw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×