Skocz do zawartości
cezaro

Problemy Z Serwerami Na Avx.pl

Polecane posty

Jak zakładałem serwer avx.pl sprawdziłem opinie o nich, a już po samym założeniu serwera było faktycznie dobrze, ale do pewnego momentu. Od kilku dni avx ma częste i długie przerwy w działaniu serwów. Nie odpisują na e-maile tak jak było to na początku. Akurat w momencie największego ruchu na mojej stronie serwer znowu przestał działać. Administracja avx w niedokończonym e-mailu (nie do końca napisany e-mail) tłumaczyła, że mogą wystąpić problemy z powodu ataków DDos. Wydaje mi się, że porządna firma, profesjonalnie świadcząca usługi hostingowe powinna już być przygotowana na takie sytuacje... Ze względu na brak stabilności w działaniu serwerów avx rozważam zmianę firmy hostingowej. Jak na razie avx nie jest w stanie zapewnić stabilności serwerów. PS: Mam nadzieję, że avx zadba odpowiednio o dane na serwerach i nie zostaną one uszkodzone lub stracone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Avx slyszalem same dobre opinie, jednak ze wzgledu na specyfike atakow typu Ddos firmy nawet z bardzo dobrym zapleczem technicznym moga miec problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie easyisp może by było lepsze. Na ich stronie przynajmniej widać, że coś się zmiania, firma działa i rozwija się. Natomiast avx pozostaje w miejscu - można powiedzieć że się cofa - bo nie dość, że nie rozwijają, ulepszają swoich ofert i zaplecza użytkownika to mają poważne problemy z świadczeniem usług hostingowych. Do dzisiaj nie zmianili nawet szaty graficznej na stronie, która w obecnej postaci jest szablonem. Z takiego szablonu korzysta też masternet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panikę potrafisz siać, a na temacie się nie znasz. Tyle, że to już świadczy kiepsko o tobie, a nie o firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panikę potrafisz siać, a na temacie się nie znasz. Tyle, że to już świadczy kiepsko o tobie, a nie o firmie.

 

Paniekę ??? Serwis otworzyłem wczoraj i od tamtej pory do 18:30 zliczył 1898 odwiedzin (statystyki stat.pl). Jest 21:00 a serwer dalej nie działa. Wydaj tyle kasy co ja na reklame, a też nie będziesz zadowolony. Jak widać przerwa jest już długa i pytanie ile jeszcze potrwa. To nie pierwszy przypadek... mam nadzieję, że ostatni ...

 

I jeszcze jedno: serwer padł o 18:30, jest 21:30 i dalej nie działa. Ale strona avx.pl działa i uptime jest mierzony choć użytkownicy nie mają czynnych serwerów. Z tego wynika, że strona avx.pl musi być na innym serwerze niż te użytkowników i do niego mierzony jest uptime, a nie do serwerów użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz się przenieść na jakiś serwer za trzycyfrową kwotę miesięcznie jeśli ci tak strasznie nie pasuje... czasem tak bywa, że zdarza się rzecz niefortunna i TRUDNO. Jak na wysokość opłat, AVX oferuje fenomenalną jakość usług. Dostałeś wiadomość co jest grane więc nie gorączkuj się tylko czekaj. W międzyczasie dowiedz się co to jest DDoS i jaki ma wpływ na zgromadzone dane... eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze możesz się przenieść na jakiś serwer za trzycyfrową kwotę miesięcznie jeśli ci tak strasznie nie pasuje... czasem tak bywa, że zdarza się rzecz niefortunna i TRUDNO. Jak na wysokość opłat, AVX oferuje fenomenalną jakość usług. Dostałeś wiadomość co jest grane więc nie gorączkuj się tylko czekaj. W międzyczasie dowiedz się co to jest DDoS i jaki ma wpływ na zgromadzone dane... eh...

I pewnie tak zrobię, tylko kto mi stracone pieniądze odda. Nie byłoby problemu gdyby problem wystapił raz, ale proszę poczytać na forum ... easyisp (jak czytałem silnie powiązany z avx) również zalicza padaki, przynajmniej kilka w miesiacu. Na początku avx działo jak należy i byłem zadowolony ale teraz nie ma co się łudzić, problem ze stabilnością i dostępem jeszcze się nie raz powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AVX oferuje bardzo dobre usługi. Może Twoje skrypty są na tyle nie optymalne albo tak obiciążają maszyne że Twoje konto sie blokuje automatycznie (sam mialem taka sytuacje na AVX.pl - poprawilem silnik w PHP i wszystko bylo pieknie). Konto jeszcze mam tam wazne do konca sierpnia i nadal wszystkim bede z czystym sumieniem polecal. Ja juz nie korzystam z kontaktu meilowego - sproboj napisac do administracji przez panel zgłoszeń w Twoim panelu (www.panel.avx.pl) - zazwyczaj odpowiedź w pare minut - myśle że bez problemów wyjaśnią o co chodzi, a pieniądze nie stracone bo jeśli jednak się nie dogadasz z administracją to zwracają pieniądze za pozostały okres (rowniez bez zadnych problemow). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, widzę jasnowidz się urodził... to może napisz im w ogóle kiedy będą następne problemy, żeby się lepiej przygotowali? A może AVX samo sobie zrobiło DDoSa?

 

I jak już kupisz serwer z 100% uptime i nigdy nie atakowany (a jeśli już to max 5 minut i napastnik nie żyje) to zapodaj gdzie takie coś sprzedają.

 

A teraz nieco bardziej na serio: jasne jest, że downtime to niekorzystne zjawisko, ale trzeba mieć świadomość, że są sytuacje, w których NIC nie zrobisz i musi upłynąć trochę czasu zanim poziom usług się ustabilizuje. Też przy mnie raz padła maszyna, fizycznie. I jakoś nie mam im za złe, że była przerwa, bo wiem, że to fachowcy i to nei ich wina. Tak się zdarza, trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, to widze ze jednak rozchodzi sie tutaj nie o jakosc oskryptowania @cezaro, tylko o DDosa na AVX. Tak jak napisał @shive - każdemu hostingowi się może zdarzyć, i nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy jakiś psełdo hacker będzie coś próbował zepsuć - jednak pewne jest to że nad serwerami avx.pl czuwa grupa ludzi ktorzy naprawde znaja sie na rzeczy, i robia wszystko aby stabilnosc uslug wrocila jak najszybciej do normy. nie istnieją hostingi ze 100 % uptime, a nie warto odrazu odradzac wszystkim uslug firmy ktora cieszy sie naprawde dobra opinia a zdarzyla im sie mala wpadka, ktora zapewne niebawem zostanie w pelni naprawiona i nadal bedziemy zadowoleni z ich uslug, prawda ? no to na tyle moich wywodow :)

 

ps. brak odpowiedzi na e-maile moze byc spowodowany falą listów od userow ktorzy nie sa przyzwyczajeni do przerw w dzialaniu ich stron, bo na AVX zdarzaja sie naprawde rzadko. jednak sproboj skorzystac z funkcji zgłoszeń w panelu usera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, widzę jasnowidz się urodził... to może napisz im w ogóle kiedy będą następne problemy, żeby się lepiej przygotowali? A może AVX samo sobie zrobiło DDoSa?

 

I jak już kupisz serwer z 100% uptime i nigdy nie atakowany (a jeśli już to max 5 minut i napastnik nie żyje) to zapodaj gdzie takie coś sprzedają.

 

A teraz nieco bardziej na serio: jasne jest, że downtime to niekorzystne zjawisko, ale trzeba mieć świadomość, że są sytuacje, w których NIC nie zrobisz i musi upłynąć trochę czasu zanim poziom usług się ustabilizuje. Też przy mnie raz padła maszyna, fizycznie. I jakoś nie mam im za złe, że była przerwa, bo wiem, że to fachowcy i to nei ich wina. Tak się zdarza, trudno.

Mówiłem już, że nie byłoby sprawy gdyby problem był jednorazowy lub występowałby raz na jakiś czas. Problem pojawił się już wcześniej: były dłuższe nocne przerwy w działaniu serwerów i bywały też w trakcie dnia, ale teraz to przegieli. Miałem konto na vel.pl i nie miałem tam problemu z dostępem, mam serwer na home.pl i tu jestem bardzo zadowolony, jest rewelka. Z avx jest teraz problem nawet się skontaktować. Stronę z avx prawdopodobnie przeniosę do progreso.

 

Aha, to widze ze jednak rozchodzi sie tutaj nie o jakosc oskryptowania @cezaro, tylko o DDosa na AVX. Tak jak napisał @shive - każdemu hostingowi się może zdarzyć, i nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy jakiś psełdo hacker będzie coś próbował zepsuć - jednak pewne jest to że nad serwerami avx.pl czuwa grupa ludzi ktorzy naprawde znaja sie na rzeczy, i robia wszystko aby stabilnosc uslug wrocila jak najszybciej do normy. nie istnieją hostingi ze 100 % uptime, a nie warto odrazu odradzac wszystkim uslug firmy ktora cieszy sie naprawde dobra opinia a zdarzyla im sie mala wpadka, ktora zapewne niebawem zostanie w pelni naprawiona i nadal bedziemy zadowoleni z ich uslug, prawda ? no to na tyle moich wywodow :)

 

ps. brak odpowiedzi na e-maile moze byc spowodowany falą listów od userow ktorzy nie sa przyzwyczajeni do przerw w dzialaniu ich stron, bo na AVX zdarzaja sie naprawde rzadko. jednak sproboj skorzystac z funkcji zgłoszeń w panelu usera.

Oskryptowanie jest na pewno sprawne i wysokiej jakości. Mam dwa konta na avx i dwie różne strony, do których nie mam od kilku godzin dostępu. www.panel.avx.pl nie działa (nie wyświetla się strona z panelem). Moim zdaniem mała wpadka firmy byłaby jednorazowa, a nie powtarzająca się kilkakrotnie w miesiącu. Jak już mówiłem, na początku byłem zadowolony z avx ale teraz zmieniłem zdanie na ich temat. Straciłem nie małe pieniądze na odsłonach reklam w różnych serwisach prowadzących do strony, która się nie wyświetla. Na stronie zarejestrowało się kilkadziesiąt osób, z których część nie zdążyła aktywować konta poprzez link w wysłanych e-mailach. Przez problemy z serwerem mogę stracić lub nie pozyskać wielu użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://avx.pl:81/

 

Drogi Kliencie,

niestety moga wystepowac problemy z dostepem do czesci stron www.

Bardzo przepraszamy za uciazliwe utrudnienia.

Dokladamy wszelkich staran, aby jak najszybciej Panstwa strony internetowe dzialaly bez problemow.

Jednoczesnie pragniemy poinformowac, iz zadne dane naszych Klientow (www, sql, poczta) nie sa zagrozone.

 

Z powazaniem

AVX HOSTING

biuro@avx.pl

 

lecz z tego co widze moje konto ciagle dziala, ale tymczasowo nie ma tam zadnej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cezaro:

Skoro wydales TYLE kasy na reklame, to nie trzeba bylo chociaz czesci zainwestowac w jakis 'drozszy' hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dobrego hostingu i na tym forum słyszałem same dobre opinie na temat avx.pl i dalej je można usłyszeć, więc postanowiłem zakupić u nich serwer. Korzystałem już z innego hostingu, którego nie chwalono tak na tym forum, ale nie miałem tam problemów, więc nie zakładałem, że tu mogę mieć takie problemy. Rozmawiałem dzisiaj z adminem avx.pl, przeproszono mnie za zaistniałe problemy i wyjaśniono, co było przyczyną braku połączenia. W sumie w avx.pl pierwszy raz zdarzyło się żeby tyle godzin nie było połączenia z serwerem. Zdarzały się braki połączenia, ale nie trwało to długo. Być może zbyt pochopnie postawiłem avx.pl w złym świetle, dlatego również i z mojej strony należą się przeprosiny dla firmy avx.pl i jej adminów. Serwer zmieniłem na droższy - właśnie trwa przenoszenie serwisu. Administracja avx.pl obiecała zwrócić pieniądze za nie wykorzystane miesiące hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było co się aż tak denerwować, problemy się zawsze mogą zdarzyć, na niektóre administratorzy nie mogą mieć najmniejszego wpływu.

 

Jakiś czas temu miałem zonka na jednym z bardzo popularnych i bardzo dobrze ocenianych zagranicznych serwerów. Śmigało aż miło, aż jednego dnia zaczęło się wszystko wieszać. Dwa restarty serwera, sprawdzenie czy to żaden z użytkowników nie przeciąża maszyny itp. A tu dalej się wałkuje. Okazało się, że to awaria płyty głównej w serwerze... Jednorazowy shit happens, to tylko maszyny.

 

A swoją drogą, dajcie mi tego cwaniaka, co wyDDoSował serwer hostingodawcy, to mu sam osobiście tak skopię poręcz, że...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cezaro z ciekawosci ile wydales na reklame? bo sugerujesz ze duzo. skoro duzo, to wypadaloby tez wylozyc na zaplecze? Jak ktos zaatakuje DDosem 600Mbitowym jakies servery to nawet MOCNE datacenter moze miec z tym WIELKIE problemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktos zaatakuje DDosem 600Mbitowym jakies servery to nawet MOCNE datacenter moze miec z tym WIELKIE problemy!

Mocne DC maja na tyle duzy zapas lacz, ze tych 600mbps jakos bardzo nie odczuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×