Skocz do zawartości
StOnA

Linia telefoniczna - zmiana medium

Polecane posty

Pytanie trochę dziwne ale szukam rozwiązania by przenieść linię telefoniczną - telefon stacjonarny komutowany do innej lokalizacji ale do wykorzystania mam internet po szkle do drugiego budynku , wifi itp.. Nie mam możliwości przeciągnięcia kabla miedzi gdyż budynek jest nowowyremontowany, nie ma możliwości kopania i jakiejkolwiek możliwości ciągnięcia kabelka... nie wchodzi w grę również telefon bezprzewodowy - baza -słuchawki itp... drogie rozwiązania znam ...

 

Chodzi mi o rozwiązanie w miarę tanie, takie które nie przekroczy pewnej kwoty najlepiej jak zmieści się w takim przedziale: 200-400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nie możesz przenieść nr do jakiegoś operatora VOIP i w nowej lokalizacji postawić bramkę VOIPową?

Operator np. ipcall.pl za utrzymanie numeru pobiera 1zł miesięcznie, połączenia śmieszne tanie.

A bramkę kupisz za 100-150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Centrala odpada, voip także....

Jakieś inne rozwiązanie, by sygnał linii komutowanej przez siec przewalic do innej lokalizacji... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej postawić server sip wpiqc w serwer i po problemie odbierasz to gdzie chcesz przez neta

 

Wysłane z mojego GT-I9100

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No takie rozwiązanie mi wychodzi najtaniej.. ale może sa jakieś mega super konwertery... TV, NET. da sie po sieci elektrycznej, po sieci da sie dużo ale takich rozwiązań by linię tel. wpiąć i sygnał poszedł nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że są takie mega-super-konwertery. Zwą się... FXS Gateway ;)

Sama konwersja tu nie jest taka prosta - bo musisz obsłużyć analogowy tor (dwustronnie!), a do tego jeszcze różne takie dziwadła jak np. prąd dzwonienia... Zadanie dosyć ciężkie.

 

Najtańsza zabawka którą znam umożliwiająca zrobienie czegoś takiego dostępna bezproblemowo na polskim rynku to Slican ITS0106.

Do niej podłączasz linię telefoniczną, a z drugiej strony jakąś standardową bramkę VoIP/telefon IP. No ale to ok. dwukrotnie budżet przekracza. Innym rozwiązaniem jest pokombinowanie i spięcie jakiegoś starego szrotowego peceta z kartą fxs... no ale czy uda się to za 600zł zrobić?

 

PS: Jeśli miał by ktoś owy patent w niższej cenie, to z chęcią skorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×