Skocz do zawartości
stefan86

Konfiguracja kimsufi

Polecane posty

Witam.

 

Poszukuję serwera na trzymanie na nim treści czysto statycznych (same zdjęcia), z możliwością przypięcia do niej domeny i z obsługą FTP. Nie jest wymagana obsługa php i baz danych. Polecacie kimsufi. Opcja 2GB powinna wystarczyć. Tylko teraz pytanie.. Otóż nie mam żadnego doświadczenia w konfiguracji serwera dedykowanego. Od 10 lat korzystam z hostingów współdzielnych, a tam wszystko ustawiało się za pomocą panelu - DirectAdmin, cPanel i parę różnych autorskich też używałem. A tu jak będzie? Dostanę samą maszynę na której sam będę musiał zainstalowac system, potem zainstalować obsługę www, ftp, domeny?

Edytowano przez stefan86 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz dostać czystą maszynkę lub z panelem (czy zainstalowanym nie wiem) ale popatrz przy zamówieniu można wybrać system + panel ;)

 

 

Możesz wziąć czysty serwer z systemem a później doinstalować jakiś darmowy lub robić wszystko przez SSH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Support
Hardware  GTI 4H - 24h /24 i 7 /7
Software  Self managed ***

 

Dostajesz sama maszynkę i prawdopodobnie numer licencji.

Musisz przygotować całe środowisko, konfiguracje.

 

Potem pamiętaj, że taki serwer bez administracji może Ci przysporzyć niezłe kłopoty i dość duże wydatki na administrację.

Co gorsza Kimsufi posiada jeden dysk i musisz mieć ustawioną kopie zapasową (z reguły te dyski w Kimsufi są "przejchane").

 

Lepiej wybierz sobie jakiś hosting dedykowany, wtedy będziesz miał serwer skonfigurowany poprawnie, zapasowe kopie i natychmiastowa pomoc w przypadku problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym mówisz: https://www.ovh.pl/s...e/release_1.xml ?

 

Tylko co oznacza to ostatnie zdanie:

 

Możliwość administracji przez ssh lub przez interfejs www (webmin)

 

Możliwość, czyli będę mógł przemiennie używać ssh lub interfejs www (webmin), czy może aby używać tego webmin'a to będę musiał go zainstalować? Rozumiem, że webmin to odpowiednik DirectAdmin, cPanelu?

 

Wybrać wyżej wymieoniony Release 1 czy może Relase 2: https://www.ovh.pl/s...e/release_2.xml czy może jeszcze jakąś inną wersję?

Edytowano przez stefan86 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz ani release 1 ani 2. Wersja 2 jest oparta o Gentoo, które OVH popsuło. Zainstaluj czysty system i postaw sobie z tutka jakiegoś ispconfiga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roboty z tym co nie miara...

 

Lepiej wybierz sobie jakiś hosting dedykowany, wtedy będziesz miał serwer skonfigurowany poprawnie, zapasowe kopie i natychmiastowa pomoc w przypadku problemów.

 

Zależy mi aby opcja z transferem była tak jak własnie na kimsufi czyli nielimitowany (do 5TB a potem jedynie przycięcie przepustowości do 10Mbps) jakiś hosting dedykowany mi takie coś zaoferuje za takie same pieniądze jak 2GB w kimsufi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle potrzebujesz transferu?

 

W cenie Kimsufi będzie ciężko ..

 

U nas to wygląda tak: http://www.mzone-net...x.php?d=vps_pro

Max do 2TB

 

Powyżej już serwer dedykowany:

http://www.mzone-net...d=dedykowane_pl

Tam serwery już 5TB

Licencja Directadmin (nie musi być, możemy zainstalować bezpłatny panel)

 

Przy zakupi pierwszy miesiąc administracja do serwera gratis w pakiecie Basic Plus.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mzone, rozumiem że wciskanie każdemu swojej oferty to u Ciebie normalka?

Bo nie wiem po jakiego kija każesz mu kupić hosting dedykowany skoro on potrzebuje tylko wrzucacnia plików - nawet ftp niepotrzebne do tego, starczy sftp.

 

Przeciez na zdrowy rozum to mu da + php&mysql i inne pierdoły zajmią 400 mb RAM-u - a po co mu to?

 

Do autora:

 

Jesli to tylko pod treści statyczne to kup sobie tego kimsufi i zleć jednorazową konfiguracje - wystarczy go zabezpieczyć i przekierowac rekord A domeny na IP serwera i tyle - czyli koszt 50-100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzone, rozumiem że wciskanie każdemu swojej oferty to u Ciebie normalka?

Lukiz@ Przyjacielu drogi, po pierwsze zachowaj trochę kultury, wypada na forum, w końcu wszyscy patrzą na Ciebie i oceniają.

 

Bo nie wiem po jakiego kija każesz mu kupić hosting dedykowany skoro on potrzebuje tylko wrzucacnia plików - nawet ftp niepotrzebne do tego, starczy sftp.

Niestety mój post nie był skierowany do Ciebie, więc nie musisz nic wiedzieć i rozumieć. Skoro jednak nie wiesz, wyjaśnię Ci mój drogi kolego. Autor postu nie ma zielonego pojęcia o serwerze i zarządzaniu nim (nie wie nawet do czego służy panel), więc sam Kimsufi mu po prostu nic nie da. Nie wrzuciłem oferty dałem tylko odnośnie jak to wygląda cenowo u nas, więc Twoje forumowe "wylewy" są tu po prostu nie na miejscu. Jeśli nadal jednak uważasz, że masz rację po prostu zareportuj mój post i oszczędź sobie nerwów i niepotrzebnej dyskusji tym bardziej, że jesteś początkujący na forum i powinieneś trochę błysnąć kulturą nie grubiaństwem.

 

Przeciez na zdrowy rozum to mu da + php&mysql i inne pierdoły zajmią 400 mb RAM-u - a po co mu to?

Na zdrowy rozum to mu się to zmieści na zwykłym shared, więc teoretycznie nie potrzebuje nawet Kimsufi. Nie wiemy jednak jaki skrypt chce zastosować, jakie duże obrazy chce przechowywać na dysku, jakie biblioteki potrzebuje itp. Hosting Dedykowany daje Ci komfort przygotowania środowiska pod swoje potrzeby, to jakbyś nie wiedział o co tu chodzi. Jeśli nie są to ważne zdjęcia niech skorzysta lepiej już bezpłatnego hostingu niż wydaje na Kimsufi bo utrzymanie serwera dedykowanego nie należy do najtańszych.

 

Jesli to tylko pod treści statyczne to kup sobie tego kimsufi i zleć jednorazową konfiguracje - wystarczy go zabezpieczyć i przekierowac rekord A domeny na IP serwera i tyle - czyli koszt 50-100 zł.

Tak i wtedy taki domowy "administrator" będzie kasował go za jakieś cuda zainstalowane na roocie bo coś nie działa. Instalacja niestety to nie wszystko, serwer trzeba monitorować, updatować, zabezpieczyć i to wszystko mu zrobisz za 100 złotych?

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie najbardziej zależy mi transferze. Jako, że "nielimitowany" transfer to tylko chwyt marketingowy to mogę się zgodzić na przycięcie przepustości łącza po przekroczeniu określonego limitu ale ten limit to i tak musi być min. 5TB/miesiąc bo aktualnie zużywane jest 3 i chciałbym mieć jakiś zapas. Po prostu potrzebuję serwer na treści statyczne (bez obsługi php, baz danych), a więc jedyne na czym mi zależy to własnie na transferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Musisz sobie policzyć czy ci się to będzie opłacało.

 

weź pod uwagę:

- ilość zdjęć

- wielkość zdjęć

- przybliżoną ilość wyświetleń zdjęć

 

Bo może taniej wyjdzie wziąć VPS bez limitu transferu z jakimś łączem 10 lub 15 mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Emil napisał, najtaniej wyjdzie Ci jakiś VPS bez limitu transferu, w USA masz takich ofert pełno za 5 dolców miesięcznie.

Ktoś Ci przygotuje FTP pod upload zdjęć i wyjdzie Ci najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - dla mnie to te treści nawet mogłyby leżeć na jakimś współdzielonym wirutalnym hostingu. Zresztą tak było do tej pory. Chyba z pół roku pliki trzymałem na hostingu webd.pl. Chwalą się, że mają nielimitowany transfer.. po tym pół roku kiedy pliki zaczeły im generować transfer przekraczający 2TB/miesiąc powiedzieli, że już nie chcą dalej trzymać plików na swoim serwerze. No to potem - i do teraz - przeniosłem pliki na hosting AZ.pl (też chwalą się, że nie mają limitów transferu). 3 miesiące minęły i panowie wystosowali do mnie pismo abym zoptymalizował stronę bo generuje za dużo zapytań (nie ma co się dziwić bo może i limitu transferu nie ma ale mają fest przycięte paramatry bezpieczeństwa - w tym przypadku ilość jednoczesnych zapytań). To treść statyczna, żadne skrypty, tu nie ma czego optymalizować. Jako, że jest to łącznie 1,5GB zdjęć to nie chce mi się szukać kolejnego hostingu który chwali się, że nie ma limitów tylko po to aby po dość któtkim czasie znowu musieć zmieniać hosting. W związku z tym szukam czegoś co w końcu na stałe przyjmie te pliki na swoją maszynę. To treść statyczna więc obciążenie procesora, ramu jest niska, najbardziej potrzeby jest tylko transfer oraz normalnie ograniczenia co do ilości zapytań. A takie coś w teorii może zaoferować nawet wirtualny hosting..

 

P.S. Jak już mowa o VPS to polecisz coś?

Edytowano przez stefan86 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod statyczną treść dobrze będzie Ci się spisywać VPS np. w VolumeDrive, jedyny minus (dla Ciebie) to to, że najwyższy pakiet ma 4TB transferu. Ale jeśli masz możliwość rozłożenia plików na 2-3 serwerki to będzie najlepsze (przede wszystkim ekonomicznie) rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

 

1. http://www.dmehosting.com/ --> Pewnie "unmetered vps" = 8$. Nie raz u nich brałem vps-a tylko że z limitem transferu i było bardzo okej.

 

2. https://vps6.net/my/cart.php?a=confproduct&i=1 --> Również posiadałem, super sprawa. Zbuduj sobie "custom vps" z 5Tb transferu i wyjdzie Ci bodajże 13$.

 

Ogólnie dwie, bardzo przyzwoite firmy. Najlepiej brać w niemieckiej lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×