Skocz do zawartości
architekt

Witryna biura architektonicznego- archon.pl

Polecane posty

Witamy serdecznie,

 

Jesteśmy biurem architektonicznym, które założone zostało (aż) 22 lata temu. Nasza witryna internetowa jest niewiele młodsza od firmy dlatego prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie liczmy na szczere i eksperckie rady co, dlaczego i jak poprawić na naszej stronie internetowej.

 

Szczególnie interesuje nas opinia na temat naszego forum dyskusyjnego- http://archon.pl/projekty-domow-forum, ale również i strony głównej oraz pozostałych podstron.

 

Każdy zwraca uwagę na nieco inne aspekty, dlatego będziemy wdzięczni za wszystkie sugestie i uwagi.

 

Pozdrawiamy i czekamy na konstruktywne słowa krytyki,

Zespół ARCHON+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za eksperckie rady to się akurat płaci... ale tak na szybko:

 

- grafika out, brak konsekwencji brandingowej

- architektury informacji tu chyba nie ma

- serwis nie ma w ogóle charakteru, pachnie (żeby nie powiedzieć ostrzej) web 1.0

- totalny chaos w nawigacji - jest wszystko "na raz" i wszędzie, sam nie wiem gdzie mam wejść (i po co)

 

A co do forum... cóż... to forum nie wygląda jak forum. Zapewne miało być to quasi forum, na którym można wrzucać jakieś info o deweloperce, czy coś... sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktoś?

@Sponsi- dziękujemy. Wygląda na to, że jesteś na tym forum od 'początku' :). Cenimy Twoje uwagi i jesteśmy za nie bardzo wdzięczni. Nie do końca rozumiemy sformułowania o braku konsekwencji brandingowej, bowiem od zarania dziejów używamy tego samego logotypu i tej samej gamy kolorów we wszystkich materiałach- (głównie) odcienia zielonego, niebieskiego, różowego i pomarańczowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Brak konsekwencji brandingowej: kolory dobrane bez składu, bez ładu, ogólny oczopląs, brak widocznej marki serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowiek gupi się na tej stronie, nie jest czytelna - tak jak juz ktoś powiedział przedemną "oczopląs". Menu powinno być bardziej wyróżnione. Same kolory są ok, chociaż z różu możnaby zrezygnować. Projekty powinny być ładniej zaprezentowane, może mniej na każdej stronie?

Myślę że zrobienie wyszukiwarki z roznymi parametrami projektów będzie dobrym pomysłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@greendesign- dziękujemy za opinie. Wyszukiwarka (link do wyszukiwania zaawansowanego) projektów jest w lewej kolumnie- kto chce to znajdzie...

Pragnę zauważyć, że nasza strona nie jest prostym sklepem internetowym. To cały portal z wieloma różnymi informacjami. Wchodząc na o2.pl,onet.pl i podobne strony też można dostać 'oczopląsu' i jak kolwiek wydaje się Wam, że tam jest to 'poukładane' dzieje się tak dlatego, że na te ulubione portale wchodzicie codziennie- takie nasze zdanie. U nas menu nie zmienia się i jest stałe i dostępne z każdej z podstron w lewej kolumnie oraz z góry strony. Informacji na stronie głównej jest dużo taj jak na każdym portalu- Panowie od 10 lat jesteśmy liderami w branży projektów gotowych i nasza strona to nie prosty sklep internetowy z herbatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@architekt: wszystko ładnie, pięknie tłumaczysz, ale moja opinia jest taka - nie porównujmy portalu informacyjnego ze stroną oferującą projekty architektoniczne. Ja, gdybym szukał projektu domu, za który zapłacić muszę grubą kasę widząc stronę wyglądającą jak strona o2 wp czy onet od razu skierowałbym się do konkurencji, która w przejrzysty, czytelny sposób przedstawi mi to, czego szukam, czyli PROJEKT DOMU, a nie bałagan informacyjny.

W pierwszym poście prosisz o konstruktywną krytykę, a później się od takowej odcinasz. Skoro uważasz, że masz rację, a wasza strona jest idealna, to po co w ogóle o jakiekolwiek opinie prosisz?

 

Jeszcze jedno - "kto chce to znajdzie" jest najgorszym wytłumaczeniem designerskim jakie istnieje. To WY macie zadbać o to, żeby klient znajdował to co potrzebuje z łatwością. A jeśli nie potraficie tego zapewnić, to gwarantuję wam, że konkurencja o to zadba.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz jak najbardziej się z Tobą zgadzam- chciałem wyłącznie pobudzić dyskusję :-). Rozumiem, że stronie http://archon.pl powinno być koncepcyjnie bliżej do stron typu e-commerce/slepów internetowych raczej niż do stron typu 'portal informacyjny'. To co napisałeś rozumiem tak- na stronie jest za dużo informacji co powoduje 'bałagan' i nie ułatwia odnalezienia produktu. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jestem bardzo wdzięczny za Twoją opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło.

O konkretnie:

- Menu w lewej jest mało przejrzyste. Jest tam za dużo elementów i niezbyt odróżnia się od środkowej kolumny (to ostatnie dotyczy też kolumny prawej). Najlepiej wyglądało by, gdyby znajdowały się tam wyłącznie kategorie, ewentualne podpunkty w kategoriach rozwijane (w stylu popularnych skryptów typu "akordeon", albo zwykły wielopoziomowiec podobny do tego: http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex1/jimmenu/example2.htm).

- W środkowej kolumnie jest za duży tłok. Trochę to wygląda jak blog z tymi wszystkimi wpisami. Nie sądzę, żeby takie było zamierzenie, ale efekt sprawia takie właśnie wrażenie, co nie bardzo koegzystuje z resztą. Tekst "wstępu" też możecie sobie podarować, chyba, że go przeredagujecie.

- Wyszukiwarka lepiej wyglądała by w jednej linii z menu poziomym lub u góry strony. No i ta tęcza pod wyszukiwarką jest wyjęta z... No nie pasuje do koncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci za te opinie. Widzisz wygląd strony, webusabillity, accessibility jest wypadkową wielu czyników i wielu interesów- co innego jest ważne dla działu IT/SEO, co innego dla Marketingu, co innego dla Grafiki...

 

Akordeony są fajne, ale ich stosowanie mamy nie przetestowane i mamy wątpliwości ich 'globalnego' tosowania na stronie w konekście seo. Jesteśmy na etapie testu zachowania google przy prostym akordeonie (taxi.linuxpl.com/a.htm), który przy wyłączonym javascripcie pokazuje 'cały tekst'. Przy włączonym javascripcie strona ładuje się z tekstem widocznym po to by w kolejnym kroku java scriptem ustawić hidden dla pewnych jej elementów.

Tak więc WYDAJE SIĘ nam, że takie podejście uchroni nas przed nieprzewidzianymi zachowaniami ze strony algorytmów rankujących.

Edytowano przez architekt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strony nie robicie pod boty, bo te i tak jej nie oglądają, tylko sczytują sobie czysty kod i w dupie mają jak to wygląda w przeglądarce. Natomiast człowiek (użytkownik, odwiedzający) wręcz przeciwnie - w dupie ma to, czy strona dobrze się prezentuje botom, jeśli dla niego jest nieczytelna. Każdy normalnie napisany skrypt bez problemu pozwala na poprawne odczytanie i skatalogowanie przez boty wujka G i innych. Dopóki link nie ma atrybutu nofollow, to bot sobie pod ten link pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Pewnie jesteście dobrzy w klocki architektoniczne ale tak jak przedmówcy zauważyli bardzo ciężko się odnaleźć na tej witrynie.Kolorystyka jest kwestią gustu a o gustach sie nie rozmawia.Nie mogę powiedzieć że witryna jest brzydka czy ładna , raczej mało funkcjonalna . Przy takiel ilości informacji nie jest łatwo wszystko rozmieścić tak by była przyjazna. Warto by było by ktos sie tym zają. Są do tego "magicy" .

Edytowano przez sixwishlist.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cheers @sixwishlist ;-) r u planning to come home 4 xmass?

 

Nie wierzymy w Świętego Mikołaja i 'magików' :-) i dlatego powoli sami prowadzimy prace nad odchudzeniem i zminimalizowaniem informacji podawanych na stronie głównej oraz ich logiczną segmentacją. Jest dla nas jasne, że strona w obecnej formie wielu użytkownikom przypomina choinkę i chcemy to zmienić.

 

Jeśli ktoś w Was znalazłby 3,4 minuty i zechciał wejść na jakąś stronę produktową na archon.pl, czyli na podstronę konkretnego projektu domu, pooglądać i wyrazić opinię tu na form czy na takiej podstronie znajduje informacje w przyjaznej formie i ewentualnie czego tam brakuje, co jest dla niego niejasne, a co uważa można by wyrzucić...

 

Pzdr, architekt

Edytowano przez architekt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie musicie wierzyć w Świętego Mikołaja i magików. Uwierzcie w to, że tak, jak wy ludziom tłumaczycie kim jest architekt i dlaczego "pan Mieciu spod budki z piwem" nie zrobi projektu architektonicznego, tak samo są ludzie, którzy zajmują się stronami internetowymi.

Jeśli chcecie zmienić to, co się dzieje na stronie, to zainwestujcie w kogoś, kto to ogarnie.

Co więcej - badanie tego, czy coś jest przejrzyste dla gościa na stronie to nie jest "jeśli ktoś chce wejść na 3, 4 minutki". To jest o wiele bardziej skomplikowane... no ale wy to rozumiecie, prawda?

 

Nie udawajcie, że wiecie jak to wszystko opracować, bo nie wiecie. Domy budujcie, starczy. Strony nie poprawicie na bazie paru postów na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda @Sponsi- nie jesteśmy agencją web-designową i ARCHON+ to przede wszystkim biuro projektowe, które od lat dostarcza na rynek bardzo dobre projekty domów czego potwierdzeniem są tysiące domów budowanych wg naszych autorskich projektów. Będziemy działać w kierunku polepszenia czytelności i webusability naszej strony, tak by lepiej odpowiadała potrzebom użytkownika, który na nią trafia. Wszystkim Wam dziękujemy za oceny i porady, a jeśli kiedyś będziecie stać przed wyborem projektu domu dla siebie, to zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. Prawdopodobnie wówczas nasza strona będzie już wyglądać zupełnie innaczej.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół ARCHON+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×