Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bakaland

Pomoc w wybraniu dedyka

Polecane posty

Witam.

Niebawem zakładam server tibi pod 9.6 i tu brzmi pytanie:

Czy dedyk taki jak: Kimsufi 24G (http://www.kimsufi.pl/) dałby radę utrzymać stabilnie silnik, stronę(acc), mapkę około 75-100mb i około 200-300 osób?

Dedyki na tej stronie nie są zbyt drogie, ale wyczytałem, że cyt.: "Kimsufi to serwer dedykowany, który wystarcza do uruchomienia większości projektów w sieci.

Aby zaproponować najlepszą cenę bez utraty jakości, zrezygnowaliśmy z drogich dodatków. Gama Kimsufi to serwery, które gwarantują wszystko to, co potrzebne, w dobrej jakości i przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii."

I tu pojawia się następne pytanie, czy te "drogie dodatki" nie będą uniemożliwiały postawienie na nim servera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer postawisz, Kimsufi ma jednak tylko jeden dysk i bardzo słaby support. Jak pójdzie Ci dysk to czekasz czasem nawet kilka tygodni na jego wymianę. Są to jednak tanie serwery i pod taki serwer gier gdzie nie trzymasz żadnych ważnych danych powinien wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie obciażenie generuje serwer tej gry, ale podejrzewam że większych problemów mieć nie powinieneś. Bierz pod uwagę fakt, że masz jeden dysk ;)

 

 

Jak pójdzie Ci dysk to czekasz czasem nawet kilka tygodni na jego wymianę.

Przesadzasz, potrafią moment wymienić (może zależy od ich nastroju :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer Tibii? Zależy od silnika ale nawet ten, który masz za 59zł jakby popadł Ci się jakiś DualCore albo C2D i ze min. 2gb ram pociągnie sporo. Ten 24g jest za duży tak jak i 16G i niepotrzebny wydatek chyba że chcesz mieć dla własnej satysfakcji wydatek 3k rocznie...)

 

Ja na twoim miejscy szukałbym coś w rodzaju 2 rdzenie 2-4 gb ram i dysk raid ze 250Gb ... i to Ci na pewno styknie.. Myślę że taki sprzęt możesz wyrwać wszędzie prawie w podobnych cenach a ze starszych maszynek C2D, CQ, możliwe że z jakimś DC wynegocjujesz dobrą cenę a i jakieś tam wsparcie będziesz miał nie jak w kimsufi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przesadzasz, potrafią moment wymienić (może zależy od ich nastroju :D )

Od nastroju powiadasz? ;) No też dobrze, jak admin ma zły dzień to lepiej mu wódkę kupić. ;)

 

Kiedyś czekałem 3 tygodnie na odpowiedź o wymianę padniętego dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wykorzystasz tych 24GB pamięcią tą grą. 16 GB wystarcza spokojnie z zapasem, dysk tak samo zamiast 2TB lepiej dwa mniejsze w RAID. Jak chciałbyś serwer w PL w zbliżonej cenie pod tą grę to odezwij się na PW.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mi się wydaje, że trochę za duży serwer - ilość ram, dyski- do tego co potrzebujesz.

Proponuję zainteresuj się serwerami ECO lub SOS na naszej stronie www.sprintdatacenter.pl - Serwery SOS możesz testować 7 dni za jedyne 10 pln - bez zobowiązań, jeśli podczas testów uznasz że serwer jest za słaby, weźmiesz większy.

 

Zapraszam

Krzysztof

kont: info@sprintdatacenter.pl

tel 696 021 304

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Jak masz pytania odnośnie ots to wal do mnie na pw. Tak się składa że zęby zjadłem na tej grze kilka lat temu, miałem kilka swoich serwerów i powiem że ładnie można na tym zarobić :) Co do serwera, procesor nie musi być dobry, do tej gry liczy się praktycznie tylko ram. Jeżeli masz mapę 90 mb, to te 8gb to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×