Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tochkan

Jak to jest?

Polecane posty

Witam,otóż chciałbym założyć hosting zdjęć no i mam pytanko.

 

Czy jeżeli kupię np. serwer Linux 1 GHZ 50 GB 512 MB RAM + panel DirectAdmin, to czy będę mógł hostować normalnie strony tak jakby na hostingu, tylko po prostu będzie to mój serwer , że np. teraz gdy wejdę na ip mojej strony (która jest postawiona na hostingu) to pokazuje mi się strona główna hostingu,a np. jeżeli kupię taki serwer w exone , to czy jak wejdę np. na ip mojej strony i wklepię ip w wyszukiwarke to czy pojawi się exone czy moja strona.

 

Przepraszam,za tak idiotyczne pytanie,lecz jestem w Tych sprawach ciemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi przychodzi zrozumienie Twojego tekstu, ale to pewnie wynik przebywania za granicą całe wieki ;)

 

Jeśli to będzie serwer VPS zarządzany z panelem Directadmin to administrator skonfiguruje Ci to tak, aby działało na hosting zdjęć.

Druga sprawa, jeśli to ma być publiczny hosting zdjęć to te parametry mogą Ci nie wystarczyć na utrzymanie tego skryptu za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

Co do ostatniego - twoja strona. Na vps dostajesz swoje prywatne ip, z nikim go nie dzielisz. Ale gdy kupujesz vps to musisz na nim poinstalować różne usługi np. Serwer www(apache jest prosty), ftp (proftpd), ewentualnie dns, ale raczej na początek nie będzie Ci potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokażę wam to na pewnym przykładzie:

 

Stronka urumcajsa.com ma IP 89.231.6.66 - jest to IP NetDC

 

Strona chomikuj.pl ma IP 174.36.207.146 - jest to IP Chomikuj ,mają własne.

 

Ja przy tym hostingu zdjęć też chce mieć własne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o to jak wpisze adres serwera lub IP hosta na którym są utrzymywane strony ... chyba

 

Na jednym IP może być 111 stron... więc nie ma to znaczenia... a jakbyś miał swój serwer z hostingiem iluś tam stronek to IP pokazałoby info z apache... lub forbidden.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

ewentualnie kup ip w firmie w której masz shared(od dzielenia zresztą -dzielisz ram, procka i ip). Koszt pewnie koło 5zł sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tym hostingu zdjęć też chce mieć własne.

 

Na 99% wynajmując VPS otrzymasz własny IP, po wpisaniu którego będzie kierował Cię właśnie na Twój serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na 99% wynajmując VPS otrzymasz własny IP, po wpisaniu którego będzie kierował Cię właśnie na Twój serwer.

 

O to mi chodziło,dziękuję bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na 99% wynajmując VPS otrzymasz własny IP, po wpisaniu którego będzie kierował Cię właśnie na Twój serwer.

Zaryzykuję tezę, że na 100%. Innej opcji po prostu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję tezę, że na 100%. Innej opcji po prostu nie ma.

 

Niektóre firmy oferują VPS w intranet, które mają lokalne ip i wyjście mają na zewnątrz przez np. load-balancer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×