Skocz do zawartości
Gość mpm1122

Płyta główna bez maskownicy portów ?

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam, posiadam płytę główną Asus P5KC, ale niestety nie posiadam do niej maskownicy portów i teraz pytanie do ekspertów, czy jest ona wymagana oraz, czy są firmy, które takowe elementy by wycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maskownica potrzebna jedynie po to, żeby się kurz nie zbierał (i teoretycznie po to,żeby usztywnić porty w obudowie). Można bez niej spokojnie żyć, u mnie w kompach przez dekadę nie było maskownicy, bo nie chciało mi się żadnej montować i żaden przez to nie ucierpiał.

Wyciąć Ci takie coś może teoretycznie każdy zakład zajmujący się obróbką metalu / ślusarz, ale zapłacisz za to pewnie parę dyszek, o ile chcesz mieć ładnie wykrojone i z pozaginanymi brzegami. Nie warto, lepiej olać temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak d.v mówi. żeby kurz się nie zbierał i usztywnić porty. Słyszałem też tezę że po to aby nie kaleczyć się o krawędzie obudowy (w niektórych obudować są naprawdę ostre w tym miejscu).

 

ps. ja też nie mam maskownicy - jak kupiłem płytę to typek zapomniał wysłać, potem musiał dosyłać a ja w tym czasie już złożyłem kompa;p nie chciało mi się go rozkładać dla takiej pierdoły;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne na co musisz uważać, to na grubsze kable typu od monitora (jak masz zintegrowaną grafike), które mogą mocno wyginać port, czy nawet go wyrwać przy szarpnięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to takie kable montujesz raz, dokręcasz (w przypadku grafy) i raczej nie ruszasz (no chyba, że ktoś sypia z monitorem pod poduszką, żeby jakieś bandyty nie ukradły ;)). Nawet audio czy USB raczej się nie wpina/wypina za często, od tego są wyjścia na przedni panel obudowy i huby. Większe problemy bywają z kartami niż portami na płycie. Ja na przykład mam taką bezprzewodówkę Gigabyte-a, że jak prawidłowo dokręcę śledzia, to karta wyskakuje z portu PCI, taka prosta jest ;)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podasz dokładniej rozstaw między portami myszy a grafiką i usb to wyślę Ci taki element za free jedynie zwrócisz mi za przesyłkę listu poleconego... Kilkukrotnie w swoim dłuuuugim żywocie widziałem nadłamane gniazda VGA - było bez maskownicy - ale raczej tylko to dlatego iż komputer był przesuwany a kabel od monitora mocno naciągnięty a również by niedostawał się zbytnio kurz a może i nawet jakieś szare zwierzątka... :) a poza tym estetyka jest większa...

Jeśli reflektujesz podaj mi te dane mierząc suwmiarka lub ewentualnie dokładnie linijką....

 

Reszta info na PW..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hehe ja w garażu mam nawet jedną płytkę główną bez obudowy ;) Tylko jedna ścianka do której jest przykręcona i tyle (ze starej obudowy). - na dłuższą metę to się nie opłaca, ale jak na chwilę to nie potrzeba maskownicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często takie maskownice robią z lichego metalu, więc ciężko by zabezpieczały przed czymś więcej niż kurz. Od biedy, sobie wytnij takie coś z tektury i przyklej taśmą do obudowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×