Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

Co z giełdą

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Ostatnio jest troszkę problemów z giełdą, głównie przez osoby, które szukają tylko miejsca reklamy nie dając nic w zamian.

 

Wobec tego czy forum giełda powinno zostać?

 

Czy może trzeba to przerzucić na jakiś zewnętrzny moduł (znając życie efekt nie będzie idealny? )

 

Wszystkie sugestie mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo to trzeba się zastanowić co jest największym problemem tych działów i postarać się zniwelować to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli z czymś są problemy po co od razu wywalać? (no chyba że to Polski rząd :D )

 

Może jakieś restrykcje, wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest tzw. jedno/dwupostowiec który umieszcza cudo/coś i już nie wraca ewentualnie wpada na chwilę za poł roku i robi to samo.

 

EDIT

 

I trzymac się tego by była cena/wartośc

Edytowano przez McNeal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu dostęp do działu (jeżeli chodzi o pisanie nowych postów) od powiedzmy nawet 50 postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Myślę, że 50 postów jest to zbyt mała ilość. Nie róbmy z wht kolejnego 'allegro'... Myślę, że aby móc sprzedawać, w najgorszym wypadku reklamować się w dziale giełda, należy zbudować zaufanie oraz dać coś od siebie - na pewno nie 50 postami, bo to dla niektórych parę chwil. Kolejny aspekt, to nie podawać tej ilości nowym użytkownikom. W ten sposób unikniemy sytuacji, w których użytkownik skomentuje parę tematów i już może dać swoją badziewną reklamę. Nie mając możliwości zamieszczenia reklamy czy też postawienia sobie celu nabicia danej ilości postów, aby tą reklamę dodać użyszkodnik pójdzie szukać łatwiejszego celu dalej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale można rozwiązać to również tak, że nowy przychodzi ma do 20 postów i w giełdzie i innych ważnych pkt. dołożyć "wysili do moderacji" , "brak ceny" itp.. jest kilka osób, które mają pojęci, są pomocni i nie są moderatorami i być może chcą pilnować tego a robiły by to napewno dobrze. Po nazbieraniu 50 postów może pisać bez moderacji.

 

Jak przejrzycie giełdę rzadko się zdarza by osoba mająca 20 postów pitoliła bezsensowne reklamówki i są to marginalne ilości a Ci co walą reklamówki to mają 2- do max 15 postów... Specjalnie przejrzałem wstecz po 40 stron stron giełdy i by to obadać i wyszło mi to co napisałem wyżej takie są FAKTY. :o Więc jak mówię nie ma sensu ograniczać tego za bardzo a wszystkie działania muszą być mocno przemyślane.

 

Jak pochopnie coś się wprowadzi i będzie odstraszać :wacko: za bardzo rygorem to NAS przybywać nie będzie...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano... i chyba taki element będzie najbardziej odpowiedni. Poza tym nie widzę też sensu ograniczać do 50 czy kilku setek by pisać na giełdzie... Problem tylko kto to miałby pilnować?

 

A może w dziale Giełda, głównie mi chodzi o Oferty Firm Hostingowych oraz tam gdzie są przedstawiane oferty np. w Prośba, Serwery i VPS itp... gdzie często są przedstawiane oferty na zapytanie klienta , dodanie elementu z wyborem firmy? Dałoby to klientom możliwość kliknięciem pokazania wyboru najlepszej wśród przedstawianych ofert i obraz ilości wyborów tych usług...

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inna propozycję:

 

Zastąpić moduł tematów z portalu na tanią modułową reklamę dla firm i osób prywatnych, coś w rodzaju ad italy (chyba tak to sie nazywa), oczywiście nie dla zysku WHT ;)

Reklama za grosze byłaby cenna dla firm i prywatnych użytkowników, a przede wszystkim tania.

Oczywiście mówię tu o małych reklamach ramkowych lub tekscie przewijającym się i pokazującym co kilka sekund inna ofertę.

Reklama oczywiścia płatna, jednak cena powiedzmy 5 czy 10 złotych na miesiąc, nie jest dużą sumą i będzie stać ją na każdego.

 

Można to połączyć z forum Giełda w jakiś sposób, tak aby płatne posty pokazywały sie na głównej stronie w tym module.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

momo wszytko jestem z tym by nie robić bałaganu z reklamami... poza tym jak idea głosi WHT :

 

Reklamy WHT mają formę prestiżową, nie masową. Nie stosujemy agresywnych form reklamowych, ograniczamy ilość pól emisyjnych aby z jednej strony szanować naszą społeczność a z drugiej strony uwidaczniać jeszcze bardziej te firmy które decydują się na uczestnictwo na naszych łamach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej, wprowadzenie adtaily czy innych badziewi gdzie można wykupić xx wyświetlen za piątaka spowoduje, że będa wyświetlane bannery kwejkopodobnych co jeszcze bardziej zmobilizuje do włączenia adblocka.

 

Co do giełdy - prosta moderacja nowych wpisów wystarczy, a "chwalenie się stroną" od 20 postów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Bartosz problem polega głównie na postach osób, które szukają czegoś nie dając nic w zamian. Nabicie 20 postów to żaden problem, tym bardziej na takim forum tematycznym. Może lepiej już zmienić regulamin zakazując szukania sposoringu.

 

up@

Moderacja też nie jest idealnym rozwiązaniem, znowu zaczną się dywagacje na temat czy moderator zatwierdził/usunął post zgodnie z daną wolą lub nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zauważycie osoby które tu wpadają ze świecówkami faktycznie głównie mają tylko 1-2 lub max chyba ze 3 miały około 15 postów jak Piotr przeglądałem kilkanaście stron i posty generowane a takie ograniczenie do 20-30 postów nieco ograniczy śmieci.

Najlepiej nie kombinować czyli prosto i zwyczajnie takie ograniczenie wprowadzić a nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chciał klikać 30 postów by zareklamować się na giełdzie bo poleci na inne fora gdzie takiego ograniczenia niema.

Myślę że wniosek jest jeden a sprawdzić jak to będzie działać przez miesiąc czy dwa można bez zbędnych kombinacji z moderowaniem i czytaniem każdego śmiecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To może takie zatwierdzanie postów przez moderację należy poddać pełnej Glasnosti ? Wtedy będzie każdy mógł zobaczyć co jaki moderator zrobił, jak wywiązuje się ze swoich obowiązków, jakie tematy pozamykał, komu dał ostrzeżenie i komu (wraz z usasadnieniem - może to być link do postu/ tematu łamiącego regulamin i stwarzającego powód) zasadził kopa (ban). Będzie pełna jasność, nie będzie miejsca na prywatę i inne działania - każdy będzie mógł na bieżąco przeglądać to jak dany moderator wywiązuje się ze swoich obowiązków. Jak będzie widać że się nie wywiązuje, jest bumelantem to będzie czarno na białym podstawą aby takiemu podziękować. Dzięki takiemu rozwiązaniu (które świetnie by się sprawdzało) unikniemy wyżej opisanych problemów czy dylematów. Jak się pojawi nawet jakiś nowy, napisze konkretny post w takiej giełdzie to wszyscy będą to widzieli i moderator nie będzie mógł odrzucić bo pada deszcz, wieje wiatr, jest szaro etc (w zasadzie będzie miał techniczną możliwość niezaakceptowania ale wtedy weźmiemy widły, pochodnie i takiego pogonimy). Po co zmuszać ludzi do pierd.. o szopenie (pisanie tych tam 20 czy 50 postów) jak można zrobić to inaczej - napiszesz coś sensownego to moderator ci to zaakceptuje, jak będziesz pieprzył to ci zasadzi kopa (i będzie z tego publicznie rozliczany przez całą społeczność, która będzie widziała jego poczynania) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×