Skocz do zawartości
root777

Hosting dla webdevelopera + kilka pytań

Polecane posty

Witam,

Jestem obecnie na sherowanym hostcie z którego chce się wycofać bo mam większe plany:).

Obecnie mam około 5 stron postawionych z niewielkim ruchem dziennym ok.100 wejść.(wizytówki/portfolia).

Problem w tym ,że do końca roku chcę na nim uruchomić dwie aplikację które docelowo zwiększą liczbę wejść może nawet do 500 wejść dziennie. Do tego chciałbym również dodawać coraz więcej stron (z niedużym ruchem)

Generalnie chodzi mi o to, że nie chce się bujać z dwoma czy trzema rożnymi serwerami. Branie dedyka nie ma sensu bo zanim aplikację staną a stron przybędzie nie potrzebuję takiej mocy.

W pierwszej kolejności próbowałem ogarnąć Amazonowe EC2 ale szczerze powiem, nie mam do tego serca.

Póki co najsensowniejszy wydaje się VPS z panelem na którym z czasem będzie można zwiększyć zasoby.

Dlatego też chciałem się spytać:

1.co byście polecali z vpsów?

2.jakie znaczenie ma to czy serwer jest w Polsce? Rozumiem, że odległość ale czy to ma jakiś wymierny wpływ na użytkownika jak strona jest na serwerach w Niemczech i Irlandii a w Polsce?

3. Jeśli macie inne sugestie co do samego modelu będę wdzięczny za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Polecę UltimaHost. Dobre też są Mzone.pl, Biznes-Host.pl oraz Castpol.pl. Tylko czy VPS ma sens?

2. Jeśli chodzi o lokalizację, im bliżej tym lepiej. Ale bez problemu możesz brać PL czy DE. Raczej unikaj USA jeśli do strony dla polskich użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałem taką samą sytuację jakiś czas temu. Model jest dobry, przejdź do vpsa to unikniesz przynajmniej w przyszłości lawirowania między serwerami (ja tak miałem, bo zanim zdecydowałem się na vpsa hostowałem się jeszcze w az.pl i nie tylko). W razie rozrostu kiedyś po prostu przeniesiesz się z dobytkiem na dedyka i po problemie.

 

Co do samych hosterów to tak jak wyżej ultimahost. Lokalizacja tak jak napisał pedro84 nie ma znaczenia nawet z punktu widzenia seo ale ze względu na łącza najlepiej trzymać się Europy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Ja Ci polecę Hekko.pl, posiadam u nich VPS oraz konto WWW i jestem bardzo miło zaskoczony. Jeszcze nigdzie nie spotkałem się z tak profesjonalny BOK. Szybkość odpowiedzi stoi na bardzo wysokim poziomie. Hmm, przekonaj się samemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałem taką samą sytuację jakiś czas temu. Model jest dobry, przejdź do vpsa to unikniesz przynajmniej w przyszłości lawirowania między serwerami (ja tak miałem, bo zanim zdecydowałem się na vpsa hostowałem się jeszcze w az.pl i nie tylko). W razie rozrostu kiedyś po prostu przeniesiesz się z dobytkiem na dedyka i po problemie.

 

Co do samych hosterów to tak jak wyżej ultimahost. Lokalizacja tak jak napisał pedro84 nie ma znaczenia nawet z punktu widzenia seo ale ze względu na łącza najlepiej trzymać się Europy.

 

Dzięki, coraz więcej dobrych opinii o ulimatehost

 

1. Polecę UltimaHost. Dobre też są Mzone.pl, Biznes-Host.pl oraz Castpol.pl. Tylko czy VPS ma sens?

2. Jeśli chodzi o lokalizację, im bliżej tym lepiej. Ale bez problemu możesz brać PL czy DE. Raczej unikaj USA jeśli do strony dla polskich użytkowników.

 

Wydaje mi się, że to jedyna opcja bo łatwo zwiększyć moc. Z sherem mam dobrze obecnie ale już powoli zaczyna się krztusić i nigdy nie wiesz z kim współużytkujesz. Do tego czasami mi się zdarza, że ktoś komu robimy strony szuka hosta i kupuje byle gdzie a ja muszę dzwonić do supportu bo czy tamto wiecznie nie działa nie mówiąc już o rozłożeniu panelu. Szukam czegoś gdzie będę operować przez dłuższy czas bez walenia się z kilkoma serwerami oraz czegoś gdzie mogę, jeśli aplikację wypalą, podkręcić moc. Na dedyka za wcześnie więc wymyśliłem, że VPS.

 

a testowaliście może ecloud24 (choć ceny mają raczej wysokie) lub rackspace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×